Jesteś tutaj: Strona główna / AKCJE / 2015 / 2016 / MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ

MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ

„Mamo, tato, wolę wodę” jest ogólnopolską akcją promującą picie wody przez dzieci w wieku przedszkolnym. Program uczy dzieci jak zdrowo się odżywiać i ile pić wody, kształtuje postawy prozdrowotne oraz pomaga zapobiegać nadwadze i otyłości. Postać przewodnia - Zdrojek, w interesujący i zabawny sposób wdraża wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe oraz przedstawia fascynujący świat wody, uczy jak można ją oszczędzać  i wykorzystać jej właściwości. Dzieci zdobędą cenne informacje, wspaniale się przy tym bawiąc. Rodziców zapraszamy do zerkania na stronę www.wolewode.pl, tam w zakładce "Dla Rodziców" można znaleźć artykuły dotyczące zdrowego odżywiania.
Nasze przedszkole aktywnie uczestniczy w tej bardzo ważnej akcji, a dzięki wsparciu rodziców zdobywa cenne nagrody dla przedszkolaków. W tym roku z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy programu promującego zdrowy styl życia wśród najmłodszych dzieci.

Koordynator akcji: mgr Aleksandra Borowicz