Jesteś tutaj: Strona główna / Dla rodziców / AKCJE / 2013 / 2014 / MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ

MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ

„Mamo, tato, wolę wodę” jest ogólnopolską akcja promującą picie wody przez dzieci w wieku przedszkolnym. Program uczy dzieci jak zdrowo się odżywiać i ile pić wody, kształtuje postawy prozdrowotne oraz pomaga zapobiegać nadwadze i otyłości. Podczas trwania programu w naszym przedszkolu zostaną przeprowadzone specjalne zajęcia promujące wodę. Dzieci zdobędą cenne informacje, wspaniale się przy tym bawiąc. W zeszłym roku akcja cieszyła się dużym poparciem dzieci jak i rodziców naszego przedszkola. Widać było wyraźny wpływ na podopiecznych.
Do tej pory aż 1500 przedszkoli z całej Polski wzięło udział w programie. W województwie Kujawsko – Pomorskim,  tylko 8 przedszkoli otrzymało specjalny patronat w tym nasze przedszkole. Dzięki zaangażowaniu dzieci i całego grana pedagogicznego oraz Pani Dyrektor udało nam się zajść naprawdę daleko. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję programu.

Koordynator: mgr Mariola Brzezińska