Jesteś tutaj: Strona główna / Dla rodziców / AKCJE / 2016 / 2017 / MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ

MAMO TATO, WOLĘ WODĘ

„Mamo, tato, wolę wodę” jest ogólnopolską akcją promującą picie wody przez dzieci w wieku przedszkolnym. Program uczy dzieci jak zdrowo się odżywiać i ile pić wody, kształtuje postawy prozdrowotne oraz pomaga zapobiegać nadwadze i otyłości. Postać przewodnia - Zdrojek, w interesujący i zabawny sposób wdraża wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe oraz przedstawia fascynujący świat wody, uczy jak można ją oszczędzać i wykorzystać jej właściwości. Dzieci zdobędą cenne informacje, wspaniale się przy tym bawiąc. Rodziców zapraszamy do zerkania na stronę: www.wolewode.pl. Tam w zakładce "Dla Rodziców" można znaleźć artykuły dotyczące zdrowego odżywiania.

Nasze przedszkole aktywnie uczestniczy w tej bardzo ważnej akcji już od wielu lat. Dzięki zaangażowaniu dzieci i pracy koordynatorów udało się pozyskać cenne nagrody i pomoce dydaktyczne. Wkrótce przystąpimy do kolejnej… 9 edycji programu.
Koordynator akcji: mgr Aleksandra Borowicz