Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2010 / 2011 / MARZEC 2011

MARZEC 2011

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE, 31.03.2011

31.03.2011r. odbyły się u nas warsztaty psychologiczne „Mamo, Tato bawmy się razem – stymulowanie rozwoju dzieci 4-5 letnich” dla dzieci i ich rodziców.
     Zabawy przeprowadziły Panie z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bydgoszczy przy ul. Hetmańskiej 33.
   Celem zajęć było zaprezentowanie dzieciom i rodzicom podczas wspólnej zabawy praktycznych ćwiczeń pozwalających na stymulowanie rozwoju. Pokazywane były m.in. ćwiczenia utrwalające orientację w schemacie ciała i w przestrzenia, ćwiczenia rozwijające funkcje wzrokowe, słuchowe, sprawność ruchową.
     Przybyli wszyscy zaproszeni Rodzice z Dziećmi i wspaniale się bawili, do tego stopnia, że zaplanowaliśmy już drugie spotkanie w maju z tego cyklu. To się nazywa dobra współpraca Mama + Tata + Dziecko!
     Czekamy z niecierpliwością na drugie spotkanie!

POKAZ MULTIMEDIALNY

Dziadek Mateusza Kriger z grupy „Mrówek”, udostępnił i zaprezentował naszym przedszkolakom dotykowy, interaktywny ekran. Dzieci poznały zasady pracy i zabawy z takim ekranem.
   Przedszkolaki skorzystały z wielu ciekawych funkcji interaktywnego ekranu. Między innymi dzieci: rysowały, wycinały fragmenty obrazków, przenosiły obrazki, układały puzzle oraz wybierały kolory i grubość pędzla, łapały rybki.

POWITANIE WIOSNY, 21.03.2011

21.03.2011r. dzieci przybyły do przedszkola ubrane w miarę możliwości na zielono i „Porankiem Wiosennym” rozpoczęli świętowanie pierwszego Dnia Wiosny. Najpierw przed Panią Dyrektor zaprezentowały zielony walczyk odtańczony dla Pani Wiosny, a poźniej zaprezentowały przedstawienie o ogrodniku. Następnie wszystkie ciepło ubrane przeszły po osiedlu z Marzanną – zimową panną. Jednak topienie Marzanny odbyło się w sposób ekologiczny, bo wcale nie wrzuceniem jej do rzeki a utopieniem pod prysznicem.
     Tak oto zapanowała u nas wiosna – zielona i radosna!

"TEATRZYK W KOSZYCZKU", 14.03.2011

14 marca gościliśmy w Przedszkolnej Chatce „Teatr w koszyczku”. Autorką, scenografką, adaptatorką tekstów jest Pani Katarzyna Torzewska.. Spotkania z teatrem w koszyczku będą się odbywały cyklicznie, raz w miesiącu. Pierwsze obejrzane przedstawienie to „Kopciuszek barani kożuszek”.
     Dzieci były oczarowane bajkową scenografią, która zmieściła się na stoliku i pomysłowymi, barwnymi postaciami bohaterów. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały przygód Kopciuszka. Nagrodziły Panią Katarzyną gromkimi brawami i już czekają na kolejne przedstawienie.