Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2012 / 2013 / MARZEC 2013


MARZEC 2013

ŚNIADANIE WIELKANOCNE, 28.03.2013

   Wczesnym rankiem dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zasiedli do wspólnego wielkanocnego śniadania. Stoły uginały się od świątecznych przysmaków. Były pyszne babki, sernik oraz jabłecznik. Po śniadaniu dzieci zapoznały się z tradycjami Wielkanocnymi, odgadywały zagadki, szukały kolorowych pisanek i śpiewały piosenki. Po południu odwiedził nas zajączek, który ukrył w przedszkolu prezenty. Dzieci z wielką radością szukały ukrytych prezentów. To był bardzo miły wielkanocny dzień.

 


 

WARSZTATY WIELKANOCNE DLA DZIECI Z RODZICAMI
PT. „ZAJĄCZKI, KURCZACZKI, KOLOROWE PISANKI”, 26.03.2013


   Okres świąteczny zachęca wszystkich do twórczych działań artystycznych, postanowiliśmy więc wykorzystać ten zapał na tworzenie wielkanocnych ozdób. Nasze dłonie wyczarowały zabawne rozczochrane kurczaki, oraz kolorowe pisanki wykonane metodą uproszczonego decoupage. Zarówno dzieciaki jak i dorośli ze skupieniem wycinali kolorowe elementy i tworzyli piękne kompozycje na styropianowych jajkach. Efekty były zachwycające, a atmosfera spotkania wprowadziła wszystkich w radosny nastrój świątecznego oczekiwania. 
 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU, 26.03.2013

   Dnia 26.03.13r. jak przystało na przedszkole o profilu teatralno-muzycznym Międzynarodowy Dzień Teatru obchodziliśmy bardzo twórczo i kreatywnie bowiem od samego rana nasze sale zamieniły się w pracownie teatralne  - sala Pszczółek - Pracownia kukiełek sala żabek - pracownia charakteryzacji - sala Mrówek -  pracownia reżyserska. Wszyscy pracowali jak mróweczki aby potem efekty swojej pracy a mianowicie scenki teatralne przedstawiły wszystkim dzieciom i tak dzieci z grupy Pszczółek zaprezentowały scenkę D. Gellner pt. „ Sześć kucharek” dzieci grupy Żabek - scenkę  pt. „Czerwony Kapturek” w nowej wersji, dzieci z grupy Mrówek - scenkę H. Bechlerowej pt. „Otwórz okienko”. Wszystkie dzieci wystąpiły jak zawodowi aktorzy w pięknych strojach, maskach i charakteryzacji w otoczeniu pięknej scenografii. To był  bardzo twórczy i pełen wrażeń dzień.

Brawo.


 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI Z RODZICAMI
PT. „KARTKA WIELKANOCNA”, 21.03.2013


   21 marca 2013 roku, w pierwszy dzień wiosny, a na tydzień przed  Świętami Wielkanocnymi, odbyły się warsztaty pt.: „Kartka wielkanocna”, w których udział wzięli rodzice z naszymi kochanymi przedszkolakami. Było to zajęcie plastyczne metodą posypywanego obrazka . Na papierze lub kartonie (białym bądź kolorowym) szkicujemy jajko, a następnie malujemy klejem wypełniając obrazek. Bierzemy z pojemników garść herbaty, piasku, kaszy, makaronu lub innego sypkiego materiału i posypujemy obrazek. Dociskamy drobinki dłońmi do podłoża strząsamy nadmiar materiału. Wspólna praca rodzica i dziecka zawsze cieszy oko, a tym bardziej wielką radość dzieciom, jak i rodzicom sprawiło wykonanie takiej kartki. Było wiele śmiechu.


 

VI SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU „KUCHCIKOWO NA SŁODKO”,
19-21.03.2013

   W dniach 18 marca oraz 20-21 marca 2013 roku odbyły się zajęcia z cyklu „Kuchcikowo na słodko”. W związku z tym, że wielkimi krokami zbliżają się do nas  Święta Wielkanocne, dlatego też na zajęciach pojawiła się słodka pisanka. Zadaniem dzieci było stworzenie kolorowej pisanki na goferku. Natomiast ozdobami była bita śmietana, a także lentylki. Dzieciom bardzo smakowało drugie śniadanie i z ogromną radością spałaszowały słodką przekąskę.

 

GRUPA PSZCZÓŁEK 
GRUPA ŻABEK
 
GRUPA MRÓWEK

 

 

PRZEDSZKOLNA CHATKA WITA PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, 21.03.2013

   21 marca nasze przedszkolaki uroczyście powitały wiosnę. Aura tego dnia nie kojarzyła się co prawda z wiosną, my jednak uparcie próbowaliśmy ją odczarować, żeby choć przez chwilę wyjrzało do nas ciepłe słoneczko. Pracowicie przygotowywaliśmy się do pochodu, stroiliśmy wiosnę, oraz zimę, której przecież zawdzięczamy wesołe śnieżne zabawy. Wykonaliśmy szereg zadań aby udowodnić, że jesteśmy gotowi na przyjście pani wiosny. Nasze działania w tym dniu zwieńczył kolorowy rozśpiewany korowód, który wyruszył uliczkami naszego osiedla, aby wszystkim przypomnieć, jak wspaniały, ciepły okres nas czeka. Wszyscy, których spotkaliśmy po drodze, uśmiechali się na nasz widok, więc nie pozostaje nam nic innego jak czekać na efekty naszych wiosennych czarów.

 


TEATRZYK W KOSZYCZKU Z PRZEDSTAWIENIEM
PT. „O PEWNYM BOCIANIE”,
20.03.2013

   Na powitanie wiosny po raz kolejny przybyła do nas Pani Kasia Torzewska i jej cudowny teatrzyk mieszczący się w koszyczku. Nasza aktorka jak zwykle przygotowała dla naszych milusińskich fantastyczną opowieść „ O bocianie” ilustrowana własnoręcznie wykonanymi z filcu postaciami. Dzieci jak zaczarowane słuchały opowieści a na zakończenie każdy mógł powitać się osobiście z bocianem poprzez pogłaskanie go.
CYKL WARSZTATÓW Z JĘZYKÓW OBCYCH DLA DZIECI Z RODZICAMI – JĘZYK WŁOSKI, 13.03.2013
VI SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „PRZEDSZKOLAK W ZACZAROWANYM ŚWIECIE POEZJI DZIECIĘCEJ”
, 12.03.2013


   W marcu świat poezji dziecięcej przywitał nas wierszem „Kapelusz” autorstwa Wandy Chotomskiej. Dzieci zaznajomiły się nie tylko z tekstem i treścią wiersza, rozwiązywały zagadki, rzucały do celu kapeluszem, ale również  wykazały się umiejętnościami manualnymi i inwencją twórczą, popuściły wodze fantazji podczas ozdabiania kapelusza wykonanego z papieru. Nareszcie wiosna zawitała w naszym przedszkolu.
 
GRUPA ŻABEK 
GRUPA PSZCZÓŁEK 
GRUPA MRÓWEK
 

 

II SPOTKANIE Z MUZYKĄ ETNICZNĄ, 08.03.2013

   8 marca 2013r. miało miejsce drugie spotkanie z muzyką etniczną. Przedszkolacy tym razem zapoznali się z misami tybetańskimi, które to właśnie pochodzą z gór tybetańskich. Owe misy odkryły nam swoją tajemnicę, oprócz pięknego wyglądu i różnych wielkości wydobywają się z nich bardzo przyjemne dla uszu dźwięki. Chętne dzieci mogły również zamienić się w małych twórców i za pomocą specjalnych pałeczek  uderzając w misy wytworzyć dźwięki. Inne dzieci natomiast skorzystały z masażu pleców właśnie za pomocą użycia mis oraz wydobywających się z nich dźwięków. To było bardzo ciekawe, pełne tajemnic spotkanie, które bardzo podobało się wszystkim uczestnikom. Czekamy na kolejne dźwięki. 
DZIEŃ KOBIET, 08.03.2013

GRUPA PSZCZÓŁEK
   8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy z grupy „Pszczółek” przygotowali kilka atrakcji dla swoich koleżanek. Przede wszystkim dzieci dowiedziały się jakie święto jest obchodzone tego dnia, chłopcy poprosili do tańca dziewczynki, a także co jest najważniejsze odśpiewali dla koleżanek „Sto lat” oraz wręczyli niespodziankę w  postaci słodkiego upominku, jakim był kwiatek stworzony z lizaka. Tego dnia również postaraliśmy się być dla siebie uprzejmi i sprawić, aby dziewczynki poczuły, że są wyjątkowe.
GRUPA MRÓWEK
WARSZTATY JOGI RODZINNEJ, 07.03.2013

   W czwartek tj. 7 marca odbyły się warsztaty z jogi rodzinnej. Rodzice wraz z dziećmi przebyli długą drogę przez dżunglę. Na swojej drodze spotkali wiele dzikich zwierząt i przeróżnych owadów. Wędrując po zaczarowanej dżungli rodzice z dziećmi przybierali pozy między innymi: starego drzewa, węża, świerszcza. Wszyscy bawili się świetnie, a dzieci pokazały rodzicom, jakie są wygimnastykowane. To, co rodzicom sprawiało trudność, dla dzieci nie stanowiło żadnego problemu.  
MAGIA TEATRU, 06.03.2013

GRUPA ŻABEK
   6 marca nasze Żabki uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z teatrzykami dziecięcymi w Pałacu Młodzieży. Dzieci obejrzały dwa przedstawienia w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1w Tucholi. Pierwsze opowiadało historię małego, sympatycznego smoka Hieronima, który dzięki odwadze i poświęceniu zasłużył na miano prawdziwego smoka. Akcja drugiej opowieści toczyła się na wiejskim podwórku, na którym porządku pilnuje pan kogut. Spotkanie bardzo podobało się naszym przedszkolakom- tym bardziej, że zajmowały one specjalne siedząco- leżące miejsca tuż przy scenie.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Magią Teatru. 
WYSTĘP GRUPY MRÓWEK NA OLIMPIADZIE SPORTOWEJ DLA 6-LATKÓW
ORGANIZOWANEJ PRZEZ SP 38, 07.02.2013
 
 
   Dnia 07.03.2013r. w Szkole Podstawowej nr 38 odbyła się olimpiada sportowa dla 6-latków. Przedszkolna Chatka została zaproszona na olimpiadę w charakterze gościa. Po zawodach sportowych, w trakcie liczenia punktów grupa Mrówek z Przedszkolnej Chatki zaprezentowała 3 tańce: hawajski, irlandzki i polkę. Po zakończonej prezentacji dzieci z rąk Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 38 otrzymały prezenty i podziękowania za wspaniały występ. Ponadto dyplom i podziękowania otrzymała Pani Irenka, która przygotowywała dzieci do występów tanecznych. Po występach i podziękowaniach grupa Mrówek uradowana, pełna energii i wrażeń wróciła do przedszkola.


 

WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY – SPOTKANIE SZÓSTE, 06.03.2013

   Podczas kolejnego spotkania z Pszczołą dzieci świetnie odgadły jakie zwierzęta są najbardziej pracowite. No i okazało się że to właśnie pszczoły. Oprócz tego dzieci wiedziały że mądra jest sowa, chytry jest lis, powolny żółw i ślimak, groźny lew, mięciutka owieczka, długi wąż. To były bardzo ciekawe i nowe doświadczenia językowe, które bardzo spodobały się wszystkim przedszkolakom. A Pszczoła jak zwykle była dumna z wiedzy dzieci.
 
GRUPA ŻABEK

 

 
 
GRUPA PSZCZÓŁEK
 

 

DOGOTERAPIA – CZWARTE SPOTKANIE Z PIESKIEM, 01.03.2013

GRUPA ŻABEK 
GRUPA PSZCZÓŁEK

 

 

 AKCJA „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” – 
MAMA SZYMONA Z PSZCZÓŁEK, 01.02.2013

   Dnia 1 marca 2013r w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom gościła u nas mama Szymona z grupy Pszczółek. Przywitała dzieci maskotką Hefalumpka tym samym zapowiadając tytuł bajki „Kubuś i Hefalumpy”. Dzieci jak zwykle z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały bajki a na koniec nagrodziły mamę Szymka brawami i dyplomem.


 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: