Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2013 / 2014 / MARZEC 2014


MARZEC 2014

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU, 31.03.2014
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
   Ostatni dzień marca to w Mrówkach i Pszczółkach PORANEK TEATRALNY, podczas którego dzieci miały przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. „Trzy Świnki” w dwóch odsłonach (I – to teatrzyk cieni, II – to teatr żywego aktora – pantomima w wykonaniu pań nauczycielek czyli pani Marioli, pani Irenki, pani Pauli oraz gościnnie pani Edyty - w roli wilka). Przed wejściem do teatru dzieci otrzymały bilety i zajęły miejsca w sektorach. Muzyka z bajki Disney’a zaprosiła wszystkich do krainy świnek. Czarne podświetlane sylwety opowiedziały przygody naszych bohaterów. Dopełnieniem było wyłonienie się zza kulis różowych świnek. Dzieci po raz drugi miały możliwość przeżycia historyjki, która nauczyła nas, co znaczy prawdziwa przyjaźń i solidny dom... Na zakończenie dzieci dobrane w trójki zatańczyły różowy taniec.
 

 
 
I ETAP KONKURSU
"FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ - MOJE MIASTO BYDGOSZCZ", 29.03.2014
   Nasze kochane przedszkolaki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne, biorąc udział w przesłuchania konkursowych "Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Moje Miasto Bydgoszcz". Dzieci, jako zespół o nazwie "Bydgoskie nutki" zaprezentowały piosenkę pt. "Spacer (po Bydgoszczy)", wymyśloną specjalnie na potrzeby konkursu. Nasi milusińscy dali z siebie wszystko i na scenie czuli się jak ryby w wodzie. Z uśmiechem na twarzach zaśpiewali piosenkę o Bydgoszczy, a publiczność odwdzięczyła się gromkimi brawami, już w trakcie wykonywanego utworu. Rytmiczne oklaski i wspólny śpiew refrenu piosenki to dla dzieci najlepsza nagroda. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników i mamy nadzieję, że uda nam się przejść do finału konkursu. Dziękujemy za wspaniały występ i trzymamy kciuki za kolejne!
 

 
 
WYCIECZKA DO BYDGOSKIEGO TEATRU LALEK BURATINO NA PRZEDSTAWIENIE
PT. "ACH TA MYSIA", 28.03.2014
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
   Z okazji dnia teatru nasze przedszkolaki wybrały się do Teatru Lalek "Buratino" na przedstawienie pt. "Ach ta Mysia". Ciekawość, zainteresowanie, zaangażowanie w spektakl, a także możliwość poznania aktorów - lalek, głównych bohaterów przedstawienia sprawiła ogromną radość i uśmiech na twarzy naszych przedszkolaków. Czekamy na kolejne spotkania w tak miłym towarzystwie.
 

 
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU, 28.03.2014
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
   W nawiązaniu do profilu naszego przedszkola w miesiącu marcu dzieci z grupy Biedronek i Motylków obchodziły Międzynarodowy Dzień Teatru. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom magii teatru. Była to świetna okazja, aby zapoznać dzieci z różnymi technikami teatralnymi. W afrykańskim teatrze dzieci zapoznały się z pacynkami, kukiełkami , pantomimą jak również z teatrem tańca. Dzieci miały okazje zaprezentować swoje zdolności aktorskie i wcielały się w różne role.
 

 
 
WARSZTATY PEDAGOGIZUJĄCE DLA RODZICÓW
PT. "JAK WSPOMÓC ROZWÓJ MOWY DZIECKA", 27.03.2014
   Problemy dotyczące rozwoju mowy są niestety coraz bardziej powszechne. Warsztaty, w których rodzice mieli okazję uczestniczyć miały na celu przybliżenie etapów rozwoju mowy, oraz zwrócenie uwagi an rzeczy niepokojące w każdym z tych etapów. Rodzice zapoznali się ze sposobami wspomagania rozwoju mowę od zabawy po ćwiczenia ukierunkowane na usprawnianie narządów mowy. Dowiedzieli się także, dlaczego odpowiednia dieta sprzyja poprawnej artykulacji.
 

 
 
TEATRZYK W KOSZYCZKU Z BAJECZKĄ PT. „PRZEBUDZENIE WIOSNY”, 24.03.2014
Grupa „Motylki”
Grupa „Biedronki”
 

 
 
WYSTĘP PODCZAS UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA WODY
"WODNE INSPIRACJE", 23.03.14
   Nasze przedszkolaki zostały zaproszone do udziału w uroczystości związanej z Światowym Dniem Wody. W ramach powitania wszystkich obecnych na finale konkursu "Wodne inspiracje" dzieci wraz z p. Edytą zaśpiewały piosenkę pt. "Woda cenna jest jak złoto". Grupa "Mrówek" zaprezentowała swój układ taneczny pt. "Woda jest życiem". Pomimo tego, że przedszkolaki były młodsze niż pozostali uczestniczy konkursu, ich taniec spotkał się z ogromnym uznaniem i w rezultacie otrzymaliśmy wyróżnienie. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy poświęcili swój czas w niedzielny poranek. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne występy!
 

 
 
JĘZYK MIGOWY, 21.03.2014
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
   Grupy starszaków odwiedziła Pani, która biegle posługuje się językiem migowym. Uczyła nas języka za pomocą wcześniej przygotowanej prezentacji i książeczki. Nauczyliśmy się kilku podstawowych kolorów, zwierząt, a także czynności. Dzieci były bardzo zainteresowane, szczególnie, że na końcu Pani przygotowała dla nich słodkie niespodzianki. :)
 

 
 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, 21.03.2014
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
   Tego dnia w salach naszych najmłodszych przedszkolaków dominowały wiosenne kolory, zielony i żółty, pojawiły się również wiosenne nakrycia głosy. Dzieci z grup „Motylki” i „Biedronki” otrzymały list od Pani wiosny, w którym były umieszczone zadania do wykonania. Bawiliśmy się kwiatami, tworzyliśmy ogródek, był też zabawy ze słoneczkiem, z żabami i bocianami oraz relaksacja pod folia malarską. Były również tańce i radosne okrzyki „Wiosna, wiosna jest radosna”. Na zakończenie spacerowaliśmy ulicami osiedla i rozdawaliśmy kwiaty od Pani wiosny napotkanym przechodniom.
 Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
   21 marca się kolorowo ubraliśmy i w sali Mrówek zebraliśmy. Jakież było nasze zdziwienie, gdy zobaczyliśmy zapłakaną Panią Zimę w otoczeniu bałwanków i płatków śniegu. Wyglądało na to, że Ona nie chce odejść i ustąpić miejsca Pani Wiośnie. Ale kiedy popłynęła wiosenna muzyka z ptasimi trelami weszła do sali Pani Wiosna z kolorowymi bratkami w koszyku cała w kwiatach, kolorowa i bardzo radosna. Tuż za nią bocian wkroczył uroczyście i zabrał się do przeganiania Pani Zimy, która jednak postanowiła, że odpocznie i ustąpi miejsca Pani Wiośnie. A my zaprosiliśmy Ją do wspólnych zabaw i konkursów wiosennych. Ta pełna humoru scenka wprawiła nas w wiosenny nastrój. Pani Wiosna obdarowała nas pięknymi wiankami oraz Marzanną, którą na zakończenie spotkania utopiliśmy w wanience na znak, że czas zimy już się skończył i pora na kwiatki bratki i stokrotki...
 

 
 
WARSZTATY MUZYCZNE DLA DZIECI Z RODZICAMI
PT."MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA", 20.03.2014
   W trakcie warsztatów bawiliśmy się wspólnie przy utworach z repertuaru dziecięcego (choć nie tylko). Tańczyliśmy między innymi do piosenki "Tańczymy labada" oraz "Dwóm tańczyć się zachciało". Na moment rodzice i ich dzieci stali się chórem, który w kanonie wykonał piosenkę "Pani Janie", co wyszło rewelacyjnie. Na spotkaniu nie zabrakło również zagadek słuchowych, zabaw ruchowych typu naśladowczego. Niespodzianką dla rodziców była gra na instrumentach do piosenki zespołu ABBA pt. "Mamma Mia". Ogromne zaangażowanie i radość sprawiły, że orkiestra spisała się na medal i zagrała tak rytmicznie, że chciałoby się tego słuchać jeszcze dłużej. Oprócz zabaw znanych rodzicom z okresu dzieciństwa pojawiły się nowe, które dzieci chętnie zaprezentowały. Wszyscy byli uśmiechnięci podczas spotkania, a radość i zadowolenie uczestników warsztatów świadczy o osiągnięciu zamierzonych celów. Dobra zabawa przy muzyce połączyła pokolenia...
 WYCIECZKA DO MUZEUM OKRĘGOWEGO IM. LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO
„KOLOROWE ŚWIATY”, 19.03.2014
Grupa „Mrówki”
   Kształt, barwa, ruch… w plamach kryje się dużo. Dzieci wzięły udział w zajęciach, polegających na zapoznaniu się z barwami, pracami Leona Wyczółkowskiego. Chętnie wysłuchały nowych informacji o malarzu i jego dziełach, a także malowały razem z nim. A zabawa memo-kolory dostarczyła im wiele radości.
 
 

IV SPOTKANIE Z PSEM, 14.03.2014
Grupa „Pszczółki”
Grupa „Mrówki”


 
 
WYCIECZKA W RAMACH VI SPOTKANIA „ZAMKI, ZAMECZKI, ZAMCZYSKA”, 12.03.2014
   Bydgoszcz to nasze rodzinne miasto, jest piękne i posiada ciekawą historię. W ramach programu „Zamki, zameczki, zamczyska” wybraliśmy się tam, gdzie dawniej stał zamek. Ale również poznaliśmy inne ciekawe miejsca, a wszystko pokazał nam Pan Twardowski i harcerze. Nasi milusińscy bardzo wytrwale maszerowali, wykazywali zaciekawienie różnymi obiektami, chętnie odpowiadali na pytania, a swoje zmęczenie pozostawili w przedszkolu po powrocie do placówki.

Grupa „Pszczółki” 
Grupa „Mrówki”

 
 
ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE „PSZCZÓŁEK”, 11.03.2014
   W tym miesiącu rodzice mogli zobaczyć, jak pracują dzieci z grupy "Pszczółek". Zajęcia otwarte poprowadziła Pani Mariola a tematem zajęć były zwierzęta, te dzikie i domowe. Dzieci doskonaliły pojęcia matematyczne, a rodzice mogli poznać łatwe metody wprowadzania dzieci w świat dodawania przedmiotów, jak ich odejmowania.
 


 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „PAPIEROWE CIEKAWOSTKI”, 10.03.2014
 


 
VI SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „PRZEDSZKOLAK W ZACZAROWANYM ŚWIECIE POEZJI”, 10.03.2014
   Wiosna nadeszła dużymi krokami. Szarości i biel zamieniły się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, we wszystkie kolory tęczy. Pojawiły się motyle, biedronki, pszczoły, a my wspólnie z zieloną porą roku odkryliśmy to wspólnie z wierszem "Dzień wiosny" autorstwa Katarzyny Szyngiera.
Grupa „Motylki”
Grupa „Biedronki”
 

 
 
AKCJA PT. „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, 10.03.2014
   Czy ktoś uważa, że czytanie książek jest nudne? Na pewno nie! A może wręcz stać się hobby. I właśnie to zaprezentowała mama Zosi Kalczyńskiej. Posiada ona wiele książek, zarówno nowoczesne, jak i te, które mają po 100 lat! Dzieci miały możliwość porównania dawniejszych i dzisiejszych książek. A na koniec prezentacji mama czytała wybraną książkę.
Grupa „Pszczółki”
Grupa „Mrówki”
 

 
 
DZIEŃ KOBIET, 7.03.2014
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
   Dzień Kobiet w grupach maluchów przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki dowiedzieli się o tradycji obchodzenia tego święta na podstawie wierszy i piosenek. Mali mężczyźni wykonali przepiękne laurki dla swoich koleżanek i zaśpiewali im uroczyste "Sto lat". Pełni podziwu nagradzali brawami każdą dziewczynkę, która zaprezentowała swoją kreację na wybiegu. Oprócz tego wyznaczona przez nauczycieli delegacja chłopców wręczyła kwiaty wszystkim paniom pracującym w przedszkolu. Nie zapomnieliśmy również o kochanych mamusiach - każda otrzymała słonecznik, samodzielnie wykonany przez jej pociechę. Zabawy taneczne, układanie puzzli i wspólne świętowanie, zakończone rozdaniem słodkości, sprawiło nam wszystkim wiele radości.
 


Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
   W ten dzień do przedszkola zawitały damy dworu. Lady Paola i Lady Mariol przez pomyłkę znalazły się wśród przedszkolaków, ale te tak ciepło je przywitały, że postanowiły z nimi zostać. Najpierw odbyły krótką pogadankę na temat dzisiejszego dnia, a następnie zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy i tańców. Na koniec mali dżentelmeni wszystkim koleżankom, a także Paniom pracującym w przedszkolu rozdali własnoręcznie zrobione kwiatki. Oby co roku chłopcy nas tak rozpieszczali.
 


 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „PAMIĘTAJMY O PAMIĘCI”, 6.03.2014
   Głównym celem warsztatów było przedstawienie rodzicom i ich pociechom różnych sposobów ćwiczenia pamięci i spostrzegawczości. Dobra pamięć to podstawa skutecznego uczenia się, warto ją ćwiczyć już od najmłodszych lat. Im więcej możliwości ćwiczenia pamięci będzie miało dziecko, tym jego pamięć będzie lepsza, a nauka będzie łatwiejsza i przyjemniejsza. Spotkanie było bardzo udane. Dzieci wraz z rodzicami poćwiczyły swoją pamięć, świetnie się przy tym bawiąc.
 


 
VI SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „WODNE EKSPERYMENTY”
   W tym miesiącu nasi milusińscy dowiedzieli się, że nie wszystkie owoce od razu toną, niektóre z nich posiadają naturalne koło ratunkowe tak jak np. pomarańcza. Gwoździem spotkania były "tańczące rodzynki" w szklance z gazowaną wodą. Całe spotkanie wywołało podziw i zdziwienie wśród przedszkolaków.
Grupa „Motylki”, 26.03.2014
Grupa „Biedronki”, 26.03.2014
Grupa „Pszczółki”, 5.03.2014
Grupa „Mrówki”, 5.03.2014 
VI SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „KUCHCIKOWO NA SŁODKO”
   W tym miesiącu przywitaliśmy wiosnę, a wraz z nią bociany, ptaki, biedronki, pszczółki, motylki i nie tylko. Dlatego też naszym głównym bohaterem podczas drugiego śniadania był motylek, którego stworzyliśmy z jabłka i wafelka, a przyozdobiliśmy kolorowymi lentilkami. Dzieci jak zwykle z wielkim entuzjazmem oczekiwały drugiego śniadania i z wielkim zapałem przystąpiły do zadania, a później schrupały z apetytem.
Grupa „Motylki”, 6.03.2014
Grupa „Biedronki”, 7.03.2014
Grupa „Pszczółki”, 3.03.2014
Grupa „Mrówki”, 4.03.2014NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: