Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2014 / 2015 / MARZEC 2015

 
MARZEC 2015

DZIEŃ TEATRU, 27.03.2015
Burza, środek lasu, zagubiona Królewna, na której życie czyha zła Macocha, zazdrosna o jej urodę. Zwierzęta i siedmiu krasnoludków stają się przyjaciółmi Śnieżki. Jest też Królewicz, który ratuje Królewnę i jednocześnie spełnia jej marzenie o wielkiej miłości. Pełna fantazji i naiwności historia miała swoją premierę w naszym przedszkolu w wykonaniu wszystkich pań nauczycielek oraz pani Magdy i pani Doroty. Historia Śnieżki i siedmiu wesołych krasnali dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i emocji. Akcja spektaklu została skrócona i skupiała się na głównych wątkach baśni, przez co stała się bardziej interesująca i emocjonująca. Dzieci nie miały okazji się nudzić. Przedstawienie było bogato ilustrowane muzycznie i akustycznie. Aktorzy wykazali się dużymi umiejętnościami pantomimicznymi. Dzieci otrzymały duża dawkę dobrego humoru. Miny dzieci były bezcenne. Kolejny Dzień Teatru uważamy za zamknięty i bardzo udany.
 

 
 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „WESOŁE TWARZE", 26.03.2015
Podczas warsztatu wykonaliśmy oryginalne maski z papierowych talerzyków. Zastosowaliśmy różne materiały: papier, włóczkę, cekiny, kolorowe flamastry, gazety, makaron, pompony, druciki kreatywne itp. Spotkanie odbyło się w kameralnym gronie, jednak nie było to przeszkodą do kreowania fantazyjnych wizerunków.
 

 
 
II WIOSENNY KONKURS RECYTATORSKI PT. „WIOSNA W POEZJI DZIECIĘCEJ”, 26.03.2015
Nasze zdolne przedszkolaki biorą udział w wielu konkursach i przeglądach. Tym razem wybraliśmy się na konkurs recytatorski do przedszkola Bajkolandia. Oliwka i Zuzia pięknie zaprezentowały wiersze o tematyce wiosennej. Serdecznie gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów!
 

 
 
ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE MRÓWEK PT. „WIOSENNE RACHUNKI”, 25.03.2015
W wiosennych nastrojach przedszkolaki z najstarszej grupy rozwijały swoje zdolności matematyczne. Dzieci miały okazję pokazać rodzicom, że już potrafią rozpoznawać cyfry, liczyć, dodawać, a nawet odejmować. Nasze pracowite Mróweczki próbowały nawet zapisać proste działania matematyczne oraz rozwiązywać zadania z treścią. A wszystko to odbyło się w otoczeniu kolorowych, wiosennych kwiatów i motyli.
 


SPOTKANIE Z MUZYKĄ ETNICZNĄ PT. „Złoty trójkąt”, 25.03.2015
W tej odsłonie dzieci poznały instrumenty z półwyspu indochińskiego.  Przenieśliśmy się do Tajlandii, Birmy i Laos. Były bębny wykonane ze skóry węża, bambusowe cymbały, złote gongi. Dzieci, były ubrane w narodowe tajskie i birmańskie nakrycia głowy i jak zawsze mogły zagrać na instrumentach.
Grupa „Motylki”
Grupa „Biedronki”
Grupa „Pszczółki”
Grupa „Mrówki”

 
 
SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „KUCHCIKOWO NA ZDROWO”
W tym miesiącu zawitała w naszym przedszkolu Wiosna, a wraz z nią kolory oraz świat natury. Kwiaty, owady obudziły się do życia. Pszczółka stała się  bohaterką drugiego śniadania. Twarożek, rzodkiewka, ogórek to produkty, które umożliwiły nam stworzenie przepysznej kanapki. Dzieci z ogromną radością przygotowały ją, choć były zdziwione, że z w/w produktów można odwzorować pszczółkę i zrobić ją na kanapce. Gdy już była gotowa z wielką ochotą ją spałaszowały.
Grupa „Motylki”, 23.03.2015
Grupa „Biedronki”, 24.03.2015
Grupa „Pszczółki”, 25.03.2015 
ŚWIATOWY DZIEŃ WODY, 23.03.2015
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
Podczas obchodów Światowego Dnia Wody dzieci  brały udział w zabawach badawczych. Maluchy ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń. Udało nam się wywołać tornado w słoiku pełnym wody. Okazało się, że niektóre rzeczy w wodzie się rozpuszczają a inne nie. Ponadto wiele rzeczy w wodzie potrafi pływać ale jest też wiele takich które toną. Spróbowaliśmy odgadnąć skąd się bierze woda i gdzie ją można znaleźć. Nasze Maluchy bawiły się świetnie tańcząc z balonikowymi kropelkami wody. Mamy nadzieję, że ten dzień pełen doświadczeń zostanie na długo w ich pamięci. 
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
Światowy Dzień Wody nasze najstarsze przedszkolaki rozpoczęły teatrzykiem sylwet do utworu pt. „Kłopoty rybek”. Dzięki temu w łatwy i przystępny sposób dowiedziały się co się dzieje z rybami, gdy ktoś zatruwa wodę. Wspólnie ustaliliśmy, w jaki sposób można oczyszczać i oszczędzać wodę. Dodatkowo trochę poczarowaliśmy i zrobiliśmy kilka magicznych sztuczek z wodą. Jednak najwięcej radości dzieciom sprawiły zabawy z folią malarską - wszyscy poczuli się, jak nad morzem... 
AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, 23.03.2015
Czy ktoś uważa, że czytanie książek jest nudne? Na pewno nie! W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dzieci z grupy „Pszczółki” odwiedziła mama Oli Jaroch.
Grupa „Pszczółki”
 

 
 
DRZWI OTWARTE W PRZEDSZKOLNEJ CHATCE, 21.03.2014
W naszym przedszkolu gościliśmy małych odkrywców wraz z rodzicami. Zaprosiliśmy gości do wspólnej zabawy. Nasi nauczyciele prowadzili tego dnia różnorodne animacje, zabawy i zajęcia, podczas których malowaliśmy, śpiewaliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się, ćwiczyliśmy ciało i umysł. Nie zabrakło także atrakcji w postaci malowania buziek i tworzenia balonikowych zwierzaków. Każdy mały gość otrzymał pamiątkowy upominek oraz słodką niespodziankę.
 

 
 
KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ
PT. „MUZYCZNE WYPIEKI – KROK SIÓDMY, 
RUMIANA GOSPOSIA”, 20.03.2014
 
Tytuł koncertu kryje w sobie odwołanie do jednego z elementów polskiej tradycji świątecznej, wypieków wielkanocnych. Wśród nich króluje, muzycznie kojarzący się, mazurek. Wypiekami nazywamy także rumieńce na twarzy. Zatem to również zapowiedź koncertowych atrakcji wywołujących wypieki na policzkach naszych słuchaczy. Marcowy koncert był opowieścią o świętach, obrzędach wielkanocnych i zachwycającej wiośnie.
Grupa „Mrówki”
 

 
 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, 20.03.2015
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
„Marzanno, Marzanno TY zimowa panno!
Ciebie pożegnamy Wiosnę przywitamy!”
Tymi słowami dzieci z naszego przedszkola przywitały najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekaliśmy z wielką niecierpliwością, a mianowicie wiosnę. Tęczowe kolory otoczyły w tym dniu nas wszystkich. Odwiedziły nas nie tylko baśniowe postacie: Wróżka kwiatowa, która poprzez zabawę zapowiedziała przybycie wiosny, a także pszczółka i biedronka, które pomogły namówić zimę, aby powróciła do nas za rok. A wiosna przybyła we własnej osobie, rozdając dzieciom kolorowe kwiaty. 
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
„Pszczółki” i „Mrówki” przywitały Pierwszy Dzień Wiosny. Wszystkie dzieci były przepięknie ubrane w wiosenne kolory, miały niezwykle uśmiechnięte buziaki, a wszystko to dzięki Pani Wiośnie. W związku z tym, że przyroda budzi się do życia, dzieci miały okazję rozwiązywać zagadki, układać obrazki przedstawiające wiosenne kwiaty, a także uczestniczyć w zawodach sprawnościowych m.in.: skoki zajączków po sałatę, rzucanie kamieniami (woreczkami) do stawu, zbieranie kwiatów na czas. Zabawę zakończyliśmy tworząc „Korowód wiosenny”.
 

 
 
ZAĆMIENIE SŁOŃCA, 20.03.2015
Grupa „Biedronki”
 

 
 
TEATR POMARAŃCZOWY CYLINDER – SPEKTAKL
PT.
„PROFESOREK WODOREK I SUPERBOHATEROWIE”, 19.03.2015
W spektaklu działo się tyle, że aż trudno to opisać. Spektakl był pełen dobrych żartów, skeczy. Dziwiły się dzieci, a nauczyciele byli osłupieni, gdy dowiedzieli się, że prawdziwych Superbohaterów można spotkać w każdym domu! Profesorek Wodorek zaprosił dzieci do swojego laboratorium. W spektaklu wzięły udział bakterie, wirusy oraz części ciała. Przyjrzeliśmy się z bliska rączkom i zobaczyliśmy czy na pewno są czyste. Dowiedzieliśmy się dlaczego ich staranne mycie przed jedzeniem jest takie ważne. Następnie Profesorek zaprosił dzieci do stworzenia szalonej orkiestry, która w rockandrollowym stylu rozweseliła największych ponuraków. Dzieci dodatkowo miały bardzo śmieszne zadanie aktorskie do odegrania w jednej ze scen. W spektaklu wystąpiło dwóch aktorów, pacynki i kolorowe pełne, fantazji stroje, które poruszyły wyobraźnię. Oprócz oryginalnej autorskiej muzyki i szalonych piosenek, byliśmy świadkami wyjątkowo oryginalnej poezji. To było bardzo radosne spotkanie.
 

 
 
VI SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „MALI BADACZE - BAWIĘ SIĘ, 
POZNAJĘ, ODKRYWAM…”, 18.03.2015
 
W marcu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Mali badacze - bawię się, poznaję, odkrywam...”. Tym razem przenieśliśmy się do świata barw i kolorów. Na zajęciach dzieci miały okazję eksperymentować mieszając różne kolory, obserwowały efekt nowo powstałych barw i odcieni ze znanych podstawowych kolorów.
Grupa „Mrówki”
 

 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI –
METODA RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE,
17.03.2015
Wiosenne spotkanie z Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne przebiegało w zasadniczo niskich pozycjach, po zimowym rozleniwieniu, dzieci z rodzicami bawiły się kocykami, a oto niektóre zabawy np. taczki, naleśniki, hamak, daszek. Było wygodnie, przytulnie, a dla rodziców bardzo siłowo, ale wesoło. Chusta animacyjna i tunele dopełniły całości, aż przyszło pożegnać naszych gości, czekamy na kolejne… majowe spotkanie i nowe zabawy. To będzie… wyzwanie!
 

 
 
URODZINY W GRUPIE PSZCZÓŁEK, 16.03.2015
W grupie „Pszczółek” obchodziliśmy 5 urodziny Kubusia. Rodzice Kuby przynieśli dla dzieci pyszny tort. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego! Samych pięknych chwil w naszym przedszkolnym gronie! Sto lat!!!
 TEATRZYK W KOSZYCZKU PT. „O BABIE, DZIADZIE, CHYTREJ LISICY I WILKU”, 13.03.2015
Grupa „Pszczółki” 
Grupa „Mrówki”
AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Czy ktoś uważa, że czytanie książek jest nudne? Na pewno nie! W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dzieci z grupy „Motylki” odwiedziła mama Cypriana Gonickiego.
Grupa „Motylki”
 
 
 
URODZINY W GRUPIE PSZCZÓŁEK, 11.03.2015
W grupie „Pszczółek” obchodziliśmy 5 urodziny Wiktorii. Rodzice Wiktorii przynieśli dla dzieci pyszny tort. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego! Samych pięknych chwil w naszym przedszkolnym gronie! Sto lat!!!
 

 
I SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. "ŚMIAŁOŚĆ WŁASNĄ WYZWOLĘ WCIELAJĄC SIĘ W ROLĘ", 11.03.2015
W trakcie pierwszego spotkania z cyklu programu "Śmiałość własną wyzwolę wcielając się w rolę" zrealizowaliśmy temat: "Witam się ze sobą”. Wspólnie zastanawialiśmy się nad problemem: Jak mogą się witać różne części mojego ciała? Celem warsztatu było przypomnienie podstawowych części ciała: głowa, szyja, barki, ręce, plecy, nogi, stopy, poprawne nazywanie ich, a także poznanie funkcji określonych części ciała.
 
Grupa „Pszczółki” 
Grupa „Mrówki”


 
 
VI SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY”, 11.03.2015
Kolejne spotkanie z Pszczołą to poznanie zwyczajów pszczół, które wkrótce wyruszą na wiosenną łąkę. Jednym z takich  zwyczajów jest pszczeli taniec, który sygnalizuje wszystkim pszczołom o tym, że na łące są piękne kwiaty, z których trzeba zebrać nektar. Oczywiście dzieci na chwilę zamieniły się w pszczoły i wykonały ósemkowy taniec, aby powitać zbliżającą się wiosnę.

Grupa „Motylki” 
Grupa „Biedronki”
 
 
 
WARSZTATY PEDAGOGIZUJĄCE DLA RODZICÓW
PT. „ROZPOCZĘCIE NAUKI W SZKOLE – PRZEŁOM W ŻYCIU DZIECKA I RODZINY”, 10.03.2015
Celem spotkania było uświadomienie rodzicom potrzeb i zagrożeń wynikających z braku dojrzałości szkolnej dziecka. Określenie możliwości stymulujących rozwój kompetencji szkolnych dzieci. Wskazanie rodzicom zależności między rozwojem neurologicznym dziecka, a jego kompetencjami poznawczymi niezbędnymi do podjęcia nauki. 
DZIEŃ KOBIET, 9.03.2015
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
W miniony poniedziałek dziewczynki z grupy Motylki i Biedronki obchodziły w naszym przedszkolu Dzień Kobiet. Z tej okazji odbyła się pogadanka wśród dzieci na temat kulturalnego zachowania wobec wszystkich kobiet zarówno tych małych, jak i starszych. Chłopcy przygotowali dla dziewczynek różne niespodzianki, w tym piękne życzenia, papierowe kwiaty oraz słodkie lizaki. W tym dniu wszystkie dziewczynki poczuły się, jak prawdziwe damy.
 
 
 
VI SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „PRZEDSZKOLAK W ZACZAROWANYM ŚWIECIE POEZJI DZIECIĘCEJ”, 4.03.2015
Buty każdy ma. Małe, duże, białe, czarne, kolorowe, to one  stały się bohaterami naszych zajęć. Słuchaliśmy i wspólnie bawiliśmy się słowami i oczywiście butami :) Buty stanowiły bardzo ciekawą atrakcję, szczególnie dla dziewczynek. Tzw. "szpilki" stały się istotnym punktem zajęć, a dzieci bardzo ucieszyła możliwość ich przymierzenia. A wszystko to dzięki poezji i twórczości Wandy Chotomskiej.
 
Grupa „Motylki”
Grupa „Biedronki”
 


DZIEŃ KOBIET, 6.03.2015
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
„Marzec pięknie się wystroił,
w kole między dziećmi stoi
i gromadkę uśmiechniętą Pyta: jakie dzisiaj święto?
Zapamiętaj sobie dzisiaj jest DZIEŃ KOBIET!”
Tego dnia dzieci z „Pszczółek” i „Mrówek” obchodziły Dzień Kobiet. Na wszystkie małe damy czekało wiele niespodzianek, odbyły się rozmowy o kobietach, konkursy, zagadki, pokaz mody i zabawy taneczne. Wszystkie dziewczynki otrzymały laurki, a Panie nauczycielki kolorowe kwiaty. Chłopcy tego dnia byli wyjątkowo mili, serdeczni i pomocni dla swoich koleżanek. Nie brakowało uśmiechu i miłych słów!
 

 
 
DOGOTERAPIA - SPOTKANIE Z PSEM, 6.03.2015
Grupa „Motylki”
Grupa „Biedronki”
 


 
VI SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „SZACUNEK - JA NA NIEGO ZASŁUGUJĘ I INNYM GO OKAZUJĘ”, 4.03.015
„Mrówki” i „Pszczoły” uczestniczyły  w kolejnym spotkaniu z cyklu "Szacunek-ja na niego zasługuję i innym go okazuję" na którym poruszany był temat "Inna kultura - inna narodowość". Głównym celem zajęcia było przede wszystkim uświadomienie dzieciom, że innego koloru skóry nie należy się wstydzić, a także budowanie więzi międzyludzkich poprzez okazywanie szacunku osobom pochodzącym z innego kraju. Na zakończenie dzieci wspólnie z nauczycielkami zaśpiewały piosenkę Majki Jeżowskiej pt. "Wszystkie dzieci nasze są". Zabawa i uśmiech towarzyszyła dzieciom nieustannie podczas trwania zajęć, zresztą oceńcie Pastwo sami.
Grupa „Pszczółki”
Grupa „Mrówki”NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: