Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2015 / 2016 / MARZEC 2016

MARZEC 2016

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU, 30.03.2016
Bawimy się w teatr – to świetna zabawa,
Bo można tu kogoś innego udawać.
Gra na nudny wieczór nie do pogardzenia!
Ty będziesz pieskiem, a ja kotkiem zwinnym…
Bawimy się w teatr z zapałem dziecinnym.
To miłe przez chwilę być całkiem kimś innym...
 
30 marca o godzinie 10.00 wszystkie dzieci miały przyjemność obejrzeć przedstawienie w wykonaniu wszystkich pracowników przedszkola pt. „Rzepka” J. Tuwima z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru
Uśmiechnięte buzie dzieci.. chwile bezcenne… dostarczanie dzieciom radości i niezapomnianych wrażeń poprzez humorystyczne przekazanie literatury dziecięcej to cała przyjemność…
 


 
AKCJA PT. „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, 25.03.2016
Czy ktoś uważa, że czytanie książek jest nudne? Na pewno nie! W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” grupę Biedronek odwiedziła mama Oliwiera.
 


 
ŚNIADANIE WIELKANOCNE, 24.03.2016
Na kilka dni przed Wielkanocą, już po raz kolejny zorganizowaliśmy w przedszkolu ŚNIADANIE WIELKANOCNE dla wszystkich dzieci oraz personelu naszego przedszkola. Dzieci aktywnie włączyły się w przygotowanie stołu - zrobiły koszyczki, przyniosły bazie i bukszpan. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na świątecznym stole. Po uroczystym śniadaniu dzieci wybrały się na poszukiwanie upominków od Zajączka Wielkanocnego.

MOTYLKI, BIEDRONKI, PSZCZÓŁKI, MRÓWKI
 MOTYLKI
BIEDRONKI
PSZCZÓŁKI
MRÓWKI
 


 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „PISANKI, PISANKI, JAJKA MALOWANE I NIE TYLKO…”, 23.03.2016
Warsztaty ,,Pisanki, pisanki jajka malowane i nie tylko" upłynęły w miłej i świątecznej atmosferze. Powstały różnorodne pisanki z kaszy, piórek, popcornu, sznurka, wstążek itp. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnych malowanych pisanek, które cieszyły się powodzeniem wśród najmłodszych.
 


 
AKCJA PT. „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, 23.03.2016
Czy ktoś uważa, że czytanie książek jest nudne? Na pewno nie! W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” grupę Mrówek odwiedziła mama Mai.
 


 
SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „PRZEDSZKOLAK W ZACZAROWANYM ŚWIECIE POEZJI DZIECIĘCEJ”, 23.03.2016
W tym miesiącu głównym bohaterem naszego spotkania był „kapelusz”. Zapoznaliśmy się z wierszem o tym samym tytule. Kapelusz na głowie sprawił dzieciom sporo radości.
MOTYLKI
BIEDRONKI
 


 
WARSZTATY PEDAGOGIZUJĄCE DLA RODZICÓW PT. „ZROZUMIEĆ MAŁEGO BUNTOWNIKA” 22.03.2016
W tym miesiącu podczas pedagogizacji zainteresowani rodzice, mogli porozmawiać na temat buntu pojawiającego się u dzieci w wieku przedszkolnym. Zainteresowane mamy bardzo chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami oraz aktywnie brały udział w dyskusji. Podczas pedagogizacji poruszone zostały tematy związane z buntem: wyjaśniono czym jest bunt i skąd się bierze, jak zapobiegać i łagodzić bunt, jak do niego nie dopuścić oraz jak radzić sobie w najtrudniejszych sytuacjach z własnymi emocjami. Na koniec coś przyjemnego dla rodzica czyli kilka porad, jak zadbać o siebie by przetrwać trudny czas kochając swoje dzieci i ich różne nastroje.
 


 
URODZINY W GRUPIE BIEDRONEK, 22.03.2016
W grupie „Biedronek” obchodziliśmy 4 urodziny Ali. Rodzice Ali przynieśli dla dzieci słodkości. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego! Samych pięknych chwil w naszym przedszkolnym gronie! Sto lat!!!
 


 
POWITANIE WIOSNY, 21.03.2016
MOTYLKI
"Kwiatki rosną, śpiewa ptak. Pani Wiosna mówi tak:
Przedszkolaku! Jak się masz, Czy mi uśmiech dasz?"
Motylki wraz z paniami bawiły się przy dźwiękach wesołych piosenek. Nasłuchiwaliśmy śpiewu ptaków i szukaliśmy wiosennych kwiatów. W jednej z zabaw wybraliśmy się na łąkę a tam spotkały się bociany i zające, dwie żabki oraz kaczka – zwierzątek cała paczka. Hałas wielki był wkoło i wszystkim było wesoło.
 BIEDRONKI
Po długiej i mroźnej zimie, wszystkie dzieci z utęsknieniem oczekiwały przyjścia wiosny. Każdego dnia obserwowaliśmy pogodę i przyrodę. Wiosna bowiem, wszystkim dzieciom kojarzy się z przylotem bocianów, śpiewem ptaków, kwitnieniem bazi i pojawieniem się przebiśniegów oraz krokusów. Sygnałem zwiastującym nadejście wiosny był zbliżający się dzień kalendarzowej wiosny tj. 21 marca. W tym właśnie dniu w naszym przedszkolu wiele się działo. Zrobiliśmy wszystko, aby w godny sposób przywitać Wiosnę.
 PSZCZÓŁKI
Pierwszy dzień wiosny Pszczółki świętowały przez cały dzień. Najpierw dzieci wzięły udział w licznych wiosennych zabawach i konkursach, a później wykonały kolorowy plakat Pani Wiosny. Na koniec zabawy w barwnym korowodzie dzieci wybrały się na spacer z Marzanną. W parku cała grupa pożegnała Panią Zimę, a piosenką przywitała Panią Wiosnę.
 MRÓWKI
Naplotkowała sosna ze już się zbliża wiosna... a my plotek słuchamy i na jej powitanie się wybieramy. Poranek wiosenny w naszej sali rozpoczęliśmy spotkaniem ze Stokrotka i Guciem, którzy w wesoły wiosenny nastrój nas wprowadzili i do zabaw zaprosili. Były zagadki, rebusy, piosenki i tańce. Przyszła pora na szukanie oznak wiosny... wszyscy się ubraliśmy i na poszukiwania wyruszyliśmy, zabierając pannę Marzannę oraz gaik. Kolorowy korowód przez osiedle przemaszerował, a potem Marzannę w misce symbolicznie utopił. Żegnaj zimo na rok... Słońce zieleń i kwiaty to są teraz nasze klimaty...
 


 
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI, 18.03.2016
PSZCZÓŁKI
MRÓWKI
 


 
AKCJA PT. „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, 18.03.2016
Czy ktoś uważa, że czytanie książek jest nudne? Na pewno nie! W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” grupę Mrówek odwiedziła mama Grzesia.
 


 
WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ, 18.03.2016
MRÓWKI
 


 
KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ PT. „ZGOTUJMY ŚWIĄTECZNY OBIAD”, 18.03.2016
PSZCZÓŁKI
Tym razem podczas koncertu muzycy postanowili przygotować świąteczne dania. Gotowali w kotłach, żeby dla wszystkich wystarczyło. Potrawy podawane były na talerzach, a zamiast sztućców, wyjątkowo pałeczki. Babę wielkanocną upieczono w pięknej formie, nie zabrakło oczywiście wielkanocnego mazurka. Wszystko odbyło się w dobrym muzycznym gatunku, a do stołu zasiedli przedstawiciele rodzin instrumentów. Było odświętnie i pysznie.
 


 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „METODA RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE”, 16.03.2016
Na spotkaniu z MRR W. Sherborne królowały zabawy z kocykiem. Uczestnicy mieli okazję poznać kilka nowych ćwiczeń, które dostarczyły dużo radości, świadczyły o tym uśmiechy i chęć powtarzania ćwiczeń. Relaks i zabawa to MRR podstawa. Chusta animacyjna zakończyła nasze radosne wiosenne spotkanie. Zapraszamy w maju na ostatni odcinek serialu MRR W. Sherborne... w tym roku szkolnym.
 


 
WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ, 14.03.2016
PSZCZÓŁKI
W marcu Pszczółki udały się na wycieczkę do Biblioteki mieszczącej się w niedalekiej odległości od przedszkola. Wszyscy spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi mamami bądź babciami. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę do domu, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę. Wizyta przedszkolaków w bibliotece urozmaicona była zajęciami o tematyce wiosennej przygotowanymi przez Panią Bibliotekarkę. Było mnóstwo radości, śmiechu i zabawy. Dzieciom spodobała się przygoda z książką w bibliotece, w której można się świetnie bawić oraz sympatycznie spędzić czas.
 


 
TEATRZYK W KOSZYCZKU, 11.03.2016
PSZCZÓŁKI
MRÓWKI
 


 
DOGOTERAPIA, 11.03.2016
MOTYLKI
BIEDRONKI
 


 
SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „AKADEMIA DOŚWIADCZALSKICH”, 9.03.2016
W tym miesiącu w Akademii Doświadczalskich pojawiły się kolorowe, zagadkowe parasole, które pod wpływem wody zmieniały kolory. Nasi mali badacze byli zachwyceni tym pomysłem i chętnie włączyli się w pozostałą część zajęć. Każdy mały badacz sprawdzał jakie materiały są wodoodporne, a jakie niestety przeciekają. I tym sposobem połączyliśmy świetną zabawę kolorowymi parasolami ze zdobywaniem wiedzy na temat różnych materiałów i ich właściwości.
PSZCZÓŁKI
 SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „KUCHCIKOWO NA ŚWIECIE”
W miesiącu marcu udaliśmy się w daleką podróż, odwiedziliśmy kraj, który znajduje się bardzo, bardzo, bardzo... daleko :) , a są nim Stany Zjednoczone Ameryki. Charakterystyczną potrawą jest tam hamburger. My postaraliśmy się wykonać taką przekąskę, ale w wersji zdrowej. Potrzebne nam były pomidor, rzodkiewka, ogórek, ser, wędlina, a także sos i pieczywo :) Dzieci z wielkim entuzjazmem zabrały się do wykonania II śniadania i z wielką ochotą całe je spałaszowały :)
MOTYLKI, 7.03.2016
BIEDRONKI, 8.03.2016
PSZCZÓŁKI, 9.03.2016
MRÓWKI, 10.03.2016
 SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY”, 2.03.2016
MOTYLKI
Podczas spotkania z Pszczołą dzieci z grupy Motylki wyruszyły na wiosenną łąkę by poszukać pięknych kwiatów. Oprócz tego mogły zajrzeć do ula i sprawdzić, co małe pszczoły robią w nim przed rozpoczęciem wiosny. Oczywiście ul był symboliczny ale i tak wzbudził wiele zainteresowania wśród małych Motylków.
 BIEDRONKI
Podczas spotkania z Pszczołą dzieci z grupy Biedronek dowiedziały się, w jaki sposób pszczoły ze sobą rozmawiają, czyli jak się komunikują. Wszystkie dzieci miały różne pomysły ale wielkim zaskoczeniem było dla dzieci to, że pszczoły komunikują się za pomocą tańca. Takim sposobem wysyłają informację, o tym gdzie jest najwięcej kwiatów. Oczywiście spróbowaliśmy trochę jak pszczoły potańczyć by przekazać sobie informacje... ale chyba jednak pszczołom wychodzi to najlepiej.


 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: