Jesteś tutaj: Strona główna / Dla rodziców / AKCJE / 2015 / 2016 / MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

Na świecie Dzień Ziemi znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to największe święto ekologiczne obchodzone od 1970 roku. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku. Przypada on zawsze na dzień 22 kwietnia. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Tego dnia wiele organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych organizuje imprezy plenerowe mające na celu promowanie prośrodowiskowych zachowań. My również w „Przedszkolnej Chatce” podejmujemy ten problem z przedszkolakami. Bardzo chętnie i z otwartym serduszkiem dzieci zabierają się do działań mających na celu ratowanie naszej planety matki, a wszelkie informacje im przekazywane tylko procentują na korzyść lepszego życia na Ziemi.

Koordynator: mgr Monika Baszyńska