Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO / ODWIEDZAMY INNE CHATKI

ODWIEDZAMY INNE CHATKI – AKADEMIA MAŁĘGO PODRÓŻNIKA

Nauczyciel prowadzący: mgr Daria Kuklińska

Czas zajęć: 30-40 minut – „Pszczółki”, „Mrówki”

Częstotliwość: 2 razy w miesiącu

Charakterystyka zajęć:
Tegoroczny program kulturalny ma zachęcić dzieci do podróżowania, poznawania innych kultur i obyczajów mieszkańców odległych krańców świata. Na celu ma pokazać dzieciom, że świat nie kończy się tuż za rogiem domu i „Przedszkolnej Chatki”, ale że jest ogromny, kolorowy, zaskakujący.
Przewodnikiem po krajach będzie pani mgr Daria Kuklińska, która wprowadzi dzieci w świat kultury, obyczajów, sztuki, potraw oraz języków, którymi posługują się ich mieszkańcy. Nowe obrazy, zapachy, smaki, muzyka stymulując rozwój poznawczy dzieci zmotywuje je do zdobywania wiedzy zaspokajając tym samym wrodzoną ciekawość poznawczą. Nasze przedszkolaki rozwiną w sobie otwartość na nowe doświadczenia, inaczej wyglądających i zachowujących się ludzi, dzięki czemu przybiorą postawę tolerancji i akceptacji dla odmienności. Misją programu jest wielozmysłowe poszerzenie wiedzy dzieci na temat międzykulturowości.

Cele główne:
  • poznanie innych krajów i kontynentów,
  • budzenie zainteresowania życiem ludzi w innych krajach,
  • rozumienie i akceptowanie odmienności innych ludzi żyjących na ziemi (kolor skóry, tradycja, religia i kultura),
  • poznanie potraw regionalnych w różnych częściach świata.

Korzyści płynące z uczestnictwa w programie:
  • poszerzenie wiedzy dzieci na temat wielokulturowości,
  • rozwijanie otwartej, akceptującej i tolerancyjnej postawy wobec innej narodowości,
  • zaspokojenie wrodzonej ciekawości poznawczej na temat świata w czasie zabawy, aktywności artystycznych, tanecznych oraz kulinarnych.
  • poznanie, jak żyje się w dalekich zakątkach Ziemi poprzez opowieści o zwyczajach panujących w innych krajach, o egzotycznych potrawach, o odmiennym sposobie ubierania się,
  • poznanie bajek i baśni, dzieł sztuki i muzyki zagranicznych autorów, oglądanie ciekawych programów podróżniczych oraz zdjęć i albumów,
  • przygotowywanie i próbowanie lokalnych potraw regionalnych wybranych krajów.