Jesteś tutaj: Strona główna / Rekrutacja / ADAPTACJA DO PRZEDSZKOLA / WAKACYJNE ZAJĘCIA DLA PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW / OPIS WAKACYJNYCH ZAJĘĆ DLA PRZEDSZKOLAKÓW

WAKACYJNE ZAJĘCIA DLA PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW
W PRZEDSZKOLNEJ CHATCE

Wakacyjne zajęcia dla przyszłych przedszkolaków organizowane w naszym przedszkolu są zajęciami umożliwiającymi maluszkom pomysłowe, twórcze i czynne spędzenie czasu przed rozpoczęciem roku przedszkolnego. Jednocześnie są kontynuacją zajęć adaptacyjnych i przygotowaniem do życia, jako pełnoprawny przedszkolak. Stopniowe wydłużenie czasu pobytu dziecka w placówce, od jednej godziny na zajęciach adaptacyjnych do trzech na półkoloniach bez udziału rodziców, a także samodzielne spożywanie posiłków w gronie rówieśników przystosowują dziecko do warunków przedszkolnych oraz uczą dzieci współdziałania we wspólnych zabawach, nie tylko swobodnych, ale również tych organizowanych przez nauczycieli. Ponadto piosenki, wierszyki, opowiadania, bajki, ruch, zabawy a także przebywanie wśród kolegów i koleżanek, w pełni ułatwiają i przyspieszają rozwój emocjonalny, umysłowy, a także społeczny dziecka. Prace plastyczne wykonywane każdego dnia, zabierane do domu, będą świetną pamiątką ze wspólnie spędzonych chwil. Wakacyjne zajęcia to mile i ciekawie spędzony czas, który dziecko z radością będzie wspominało. Z pewnością wszystkie te aspekty pomogą dzieciom zaaklimatyzować się w naszym przedszkolu i ułatwią odnalezienie się w nowej sytuacji, jaką jest rozstanie z rodzicami na kilka godzin dziennie.

W tym roku organizujemy cztery turnusy w czterech różnych blokach tematycznych po 3 godziny. Wakacyjne zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli, którzy prowadzili zajęcia adaptacyjne. W tych zajęciach rodzice nie uczestniczą. Opuszczają budynek.

I        23.07–27.07.2018 r.        W WIEJSKIEJ ZAGRODZIE
II       30.07–03.08.2018 r.        KOLOROWA ŁĄKA
III      06.08 - 10.08.2018 r.      W KRAINIE KOLORÓW.
IV      20.08 - 24.08.2018r.       W KRAINIE ZMYSŁÓW

Koszt: 90 zł za turnus

Godzina: 9.00-12.00
Miejsce: Przedszkole Niepubliczne Przedszkolna Chatka, ul. A.G. Siedleckiego 12, Bydgoszcz