Jesteś tutaj: Strona główna / Rekrutacja / ADAPTACJA DO PRZEDSZKOLA / ZAJĘCIA ADAPTACYJNE / OPIS ZAJĘĆ ADAPTACYJNYCH

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW

W życiu każdego małego człowieka przychodzi czas zmian. Jednym z ważnych momentów jest pójście do przedszkola, a co za tym idzie, wejście w nowe, nieznane dotąd otoczenie. W takiej sytuacji może pojawić się strach, obawa, czasem nawet rozpacz i wiele innych uczuć, z którymi ciężko sobie poradzić.
Przedszkolna Chatka wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci oraz ich rodziców organizuje cykl zajęć poświęconych adaptacji dziecka do przedszkola. Chcemy, aby adaptacja była miłą przygodą i wspaniałą okazją do bezstresowego wejścia w progi przedszkola.
Na spotkania adaptacyjne zapraszamy wszystkich przyszłych przedszkolaków. Celem naszych zajęć jest stopniowe przygotowanie do roli przedszkolaka, poznanie zasad oraz rytmu dnia w przedszkolu. Co ważne, początkowe zajęcia odbywają się z rodzicem. Dopiero z czasem, gdy dzieci są już nieco oswojone, zostają w sali bez swoich opiekunów. Zajęcia prowadzone są w małej grupie, co pozwala skupić się na indywidualnych potrzebach dzieci i sprawia, że rodzice mają większy komfort psychiczny. Szereg zabaw muzycznych, ruchowych, rytmicznych, manualnych oraz plastycznych spędzonych w towarzystwie rówieśników i doświadczonych nauczycieli, pokaże iż przedszkole jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Adaptacja to szansa, by we wrześniu Maluch czuł się swobodniej i z większą odwagą stawił czoła nowej sytuacji. Pomóż swojemu dziecku przygotować się do przekroczenia progu przedszkola bez stresu i płaczu. Pozwól pomóc sobie wyzbyć się obaw i wątpliwości.
Uwaga! Zajęcia kierujemy do wszystkich Maluchów, które od września rozpoczną przedszkolną przygodę. Nawet jeżeli wybierzesz inne przedszkole niż nasze, zajęcia na pewno pomogą w procesie adaptacji.
Zajęcia adaptacyjne to cykl sześciu spotkań trwających 60 min. Podczas tych zajęć dzieci wraz z rodzicami będą spotykać się w placówce przedszkolnej. Udział rodziców w zajęciach początkowo będzie całościowy (dwa dni) potem stopniowo będą wycofywani z zajęć. Czas pobytu rodziców na zajęciach będzie skracany, co za tym idzie: pierwsze i drugie zajęcia będą z całościową obecnością opiekunów, podczas trzecich i czwartych zajęć dzieci zostaną z nauczycielem same 30 minut, podczas piątego i szóstego spotkania rodzice nie będą uczestniczyli w zajęciach. Nie oznacza to jednak, że ich nie będzie. Oczywiście mogą być obecni poza sala (mogą czekać na korytarzu).
Dając dziecku szansę uczestnictwa w tych zajęciach rodzice ułatwiają mu start w przedszkolu oraz zwiększają jego szanse na to, by szybciej i łatwiej zaadaptowało się w nowym środowisku
Kontynuacją zajęć adaptacyjnych będą wakacyjne zajęcia dla przyszłych przedszkolaków. W tym roku
przygotowaliśmy 4 tematyczne turnusy. Każdy będzie kolorowy i bajkowy – szczegóły na stronie internetowej:

Termin rozpoczęcia:
Dzień tygodnia: czwartek
Godzina: 17:15-18:15
Miejsce: Przedszkole Niepubliczne Przedszkolna Chatka, ul. A.G. Siedleckiego 12, Bydgoszcz
Dla kogo: dzieci w weku 2-3 lata z rodzicami
Zapisy: 604 629 916, 793 101 280 , 52 371 10 51
Szczegółowe informacje: Płatność do 30 marca
Koszt:
96zł za cały cykl zajęć
Terminy kolejnych spotkań: 5.04, 12.04, 19.04, 26.04, 10.05,17.05.