Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2014 / 2015 / PAŹDZIERNIK 2014


PAŹDZIERNIK 2014

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA, 30.10.2014
Grupa „Motylki”
   Był to pierwszy ważny występ najmłodszych dzieci, który wypadł bardzo dobrze. Odświętnie ubrane przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności zdobyte podczas pierwszego miesiąca pobytu w przedszkolu: tańczyły, śpiewały, recytowały wiersze, świetnie się bawiły a na koniec składały przysięgę jak na prawdziwego przedszkolaka przystało. Po zakończeniu występów czekała na wszystkich słodka niespodzianka.
 
 
 
DZIEŃ DYNI, 24.10.2014 r.
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
   Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze Przedszkolaki w czasie obchodów ŚWIĘTA DYNI. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje poczuliśmy się, jak na dyniowej grządce. Urządziliśmy dyniowe kręgle, dowiedzieliśmy się, co dynia ma w środku oraz odtańczyliśmy dyniowy taniec. Mamy nadzieję że dyniowe uśmiechy na długo pozostaną w pamięci naszym przedszkolakom.


 
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
   Poranek Dyniowy w naszych grupach odbył się na pomarańczowo i bardzo odlotowo. Tajemnicza Kucharka się pojawiła i dyni na obiad szukała, wybór miała duży, bo dzieci na wysokości zadania stanęły i piękne, okazałe dynie przyniosły, które posłużyły do licznych konkursów i zabaw z elementami rywalizacji. Wszystko dało dużo satysfakcji. Było skocznie, tanecznie i bardzo smacznie.
 
 
TEATRZYK W KOSZYCZKU „GDZIE TO SZCZĘŚĆIE?”, 23.10.2014 r.
Grupa „Motylki”


 
Grupa „Biedronki”
 
 
I SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. PRZEDSZKOLAK W ZACZAROWANYM ŚWIECIE POEZJI DZIECIĘCEJ, 22.10.2014 r.
   Początek roku szkolnego przywitaliśmy w ślimaczym tempie. Wiersz pt.: "W Ślimakowie" był pierwszym postawionym nam zadaniem. Odpowiedzieliśmy na nurtujące pytania, ślimaczy czas wypełnił nam zajęcia, a praca plastyczna była jego ukoronowaniem i wcale nie zajęła nam zbyt dużo czasu. 
Grupa „Motylki”


 
Grupa „Biedronki”
 
 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI „GIMNASTYKA MÓZGU”, 21.10.2014 r.
   Podczas warsztatów próbowaliśmy złapać myśli. Potrzebny nam do tego był ruch. Aby myśleć, tworzyć i uczyć się - ludzie muszą się ruszać. Uczenie się, myślenie, twórczość i inteligencja to procesy nie tylko mózgu, ale całego ciała. Ciało gra integralną rolę w całej naszej aktywności intelektualnej, poczynając od niemowlęctwa aż do późnej starości. Na warsztatach aktywizowaliśmy nasz układ nerwowy i uwolniliśmy się od stresu dzięki umysłowej gimnastyce.
 
 
KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ PT. „BEZ „FAŁSZYWEJ” SKROMNOŚCI –
MUZYCZNE PRZECHWAŁKI W DOBRYM TONIE, KROK DRUGI W STRONĘ EDUKACJI MUZYCZNEJ”, 17.10.2014 r.
Grupa „Pszczółki”
   Fałszywy może być banknot, dokument, a także dźwięk. Jeśli jest jazgotliwy, nieharmonijny, nieczysty - mówimy po prostu, że to fałsz. Muzycy nie fałszowali, zaprezentowali wręcz nieziemskie talenty. Opowiadali o początkach swoich karier i zachęcali do nauki gry na instrumentach. Dzieci zamieniły się w koniki i uciekały przed złym gospodarzem. Śmiechu było przy tym, co niemiara. Dodatkową atrakcją była podróż do filharmonii i powrót z niej tramwajem (dla niektórych była to pierwsza taka podróż).
 
 
DZIEŃ ZIEMNIAKA, 17.10.2014 r.
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
   Swój dzień ma dynia, miś, książka, mają swoje święto dzieci, Święty Mikołaj, a nawet Czerwony Kapturek. Dlaczego by nie urządzić Dnia Ziemniaka? Nasze młodsze przedszkolaki zaprosiły to sympatyczne brązowe warzywko do wspólnej zabawy. Były wyścigi, tańce, tor przeszkód i inne zabawy sportowe. Dzieciaki dowiedziały się na temat ziemniaczka wielu ciekawych rzeczy, wobec czego zasłużyły na odznaczenie "Super Ziemniaka".  W tym dniu podczas obiadu wszystkie ziemniaczki zniknęły z talerzyków w tempie ekspresowym!
 
 
I SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „MALI BADACZE - BAWIĘ SIĘ, POZNAJĘ, ODKRYWAM…”, 15.10.2014 r.
   Dzieci wywoływały wiatr różnymi metodami i sposobami, a posłużyły im do tego: suszarka, własne ciało, płuca, chusta animacyjna, worki, gazety. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
Grupa „Pszczółki”


 
Grupa „Mrówki”
 
 
ZAJĘCIA OTWARTE PT. „W POSZUKIWANIU ZAGINIONYCH GŁOSEK”, 14.10.2014 r.
Grupa „Mrówki”
   „Poszukiwanie zaginionej głoski” to temat pierwszych zajęć otwartych z rodzicami. Dzieci miały okazję zaprezentować przed rodzicami swoje umiejętności z zakresu słuchu fonematycznego, stąd też rozwiązywały zagadki słuchowe, liczyły i rozpoznawały głoski w wyrazach, liczyły i nazywały dźwięki, rymowały, wyszukiwały wyrazy na podaną głoskę. To było bardzo pouczające spotkanie. Dziękujemy Rodzicom za liczny udział.
 
 
KUCHCIKOWO NA ZDROWO,
   W październiku w naszym „Kuchcikowie na zdrowo” zawitało Słoneczko.  Nasz kochany gość stał się głównym bohaterem drugiego śniadania.  Dzieci ze wszystkich grup wykonały żółte słoneczka z pomarańczy i mandarynek. Było to odpowiednie danie na pożegnanie lata, a co za tym idzie na pożegnanie ciepłych dni. W taki sposób słoneczko pozostanie z nami przez cały rok. Dzieci z ogromną przyjemnością wykonały zadanie, a jeszcze bardziej ucieszyły się z możliwości skonsumowania swojej pracy, choć trzeba przyznać, że były zdziwione możliwością zjedzenia słoneczka.
Grupa „Motylki”, 13.10.2014 r.


 
Grupa „Biedronki” 14.10.2014 r.


 
Grupa „Pszczółki”, 15.10.2014 r.


 
Grupa „Mrówki”, 16.10.2014 r.
 
 
DZIEŃ ZIEMNIAKA, 10.10.2014 r.
Grupa „Pszczółki”
   W tym roku w naszym przedszkolu pierwszy raz obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Udaliśmy się w podróż do Ziemniakolandii, tam czekały na nas jesienne quizy i ziemniaczane zabawy sportowe.
Święto dziś ziemniaka mamy
Tak więc wszystkich zapraszamy.
Na konkursy i zawody
Na zagadki i podchody
Uśmiech, humor i zabawa
To jest najważniejsza sprawa!

  
SPOTKANIE Z MUZYKĄ ETNICZNA, 10.10.2014 r.
   Tym razem dzieci poznały nowe instrumenty. Pierwszy Caisa, wyrabiany ręcznie przez tylko jedną osobę na świecie, a drugi o nazwie Hokame - japoński instrument wykorzystywany do muzykoterapii. Zajęcia uświetniły dźwięki chińskiego Feng, czyli powietrznego gongu. Nie zabrakło również muzycznej zagadki zaprezentowanej z użyciem niewielkiego instrumentu naśladującego głos pewnego sympatycznego, dobrze znanego i lubianego przez dzieci zwierzątka. W programie było też to, na co dzieci najbardziej czekają – animacje z wykorzystaniem powyższych instrumentów.
Grupa „Motylki”


 
Grupa „Biedronki”


 
Grupa „Pszczółki”


 
Grupa „Mrówki”
 
 
I SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „SZACUNEK- JA NA NIEGO ZASŁUGUJĘ I 
INNYM GO OKAZUJĘ”, 8.10.2014 r.
   Podczas pierwszych zajęć dzieci miały za zadanie zdefiniować pojęcie szacunku. W zabawach zastosowały podstawowe zwroty grzecznościowe, dzięki opowiadaniu uświadomiły sobie, jak ważny jest szacunek do osób starszych, a zajęcia pomogły w zdefiniowaniu ogólnego pojęcia szacunku. Cel więc został osiągnięty.
Grupa „Pszczółki”


 
Grupa „Mrówki”
 
 
I SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY”, 8.10.2014 r.
   Przedszkolaki poznały pszczołę we własnej osobie oraz nauczyły się pszczołowego hymnu powitalnego, który towarzyszyć będzie nam podczas każdych zajęć. Pszczoła rozdała też odznaki- przyjaciela pszczół.
Grupa „Motylki”


 
Grupa „Biedronki”
 
 
AKCJA „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, 8.10.2014 r.
   Bajkę czytała mama Tatiany Łyczak z grupy „Biedronki”.
 
 
DOGOTERAPIA - SPOTKANIE Z PIESKIEM, 3.10.2014 r.
   Zabawa z pieskiem jest miłą formą spędzania czasu. Dzieci uczą się właściwego postępowania ze zwierzętami. W trakcie spotkania dzieci mogły przybić sobie piąteczkę z pieskiem, a także zrobić tunel, pod którym piesek przebiegł. Zajęcia wszystkim się podobały. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę.
Grupa „Pszczółki”Grupa „Mrówki”
 
 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI
PT. „MIAUCZY KOTEK MIAU, ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI 
BYM CHCIAŁ”, 2.10.2014 r.
   Warsztaty były okazją do wspólnego spędzenia czasu dziecka z rodzicem. Dzieci mogły stworzyć zakładkę do książki w kształcie kotka, który rusza oczkami, a rodzice mogli zobaczyć jak z wycinaniem radzą sobie ich pociechy. Niektóre dzieci poradziły sobie samodzielne, a innym trzeba było pomóc. Kotki jednak wszystkim wyszły piękne o czym świadczą uśmiechy na twarzy dzieci.
 
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI, 1.10.2014 r.
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
   Tego dnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. W tym dniu najmłodsze dzieci bawiły się przy dźwiękach muzyki dziecięcej, a to za sprawą pań przebranych za małe dzieci. Następnie maluchy wykonały niekonwencjonalne instrumenty z których powstała przedszkolna orkiestra.


 
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
   Poranek muzyczny w grupach „Pszczółek” i  „Mrówek” odbył się w tym roku pod hasłem „Smyki słuchają klasyki. Posłuchaj, jak bryka klasyka”. Dzieci miały okazję bliżej poznać i posłuchać utworów takich klasyków jak: Chopin, Strauss, Czajkowski, Beethoven i Vivaldi. W naszym muzycznym kąciku pojawiły się instrumenty jak: trąbka sygnałówka, gitara, flet, skrzypce, no i oczywiście pianino. Dzieci miały okazję wziąć udział w licznych konkursach, zabawach i pląsach przy dźwiękach klasyki. To był bardzo wesoły, muzyczny klasyczny poranek.


 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: