Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2015 / 2016 / PAŹDZIERNIK 2015

 
PAŹDZIERNIK 2015


I SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „KUCHCIKOWO NA ŚWIECIE”
W tym miesiącu wybraliśmy się do słonecznej Hiszpanii. U nas lato dobiegło końca, ale możemy je przedłużyć dodając troszeczkę słońca do naszego posiłku. Nasze śniadanie było w słonecznych kolorach, a to nam zapewniły pomarańcze, mandarynki i inne. Wszystkie owoce, które razem wymieszaliśmy stworzyły hiszpańską sałatkę owocową :)
MOTYLKI, 26.10.2015 
BIEDRONKI, 27.10.2015 
PSZCZÓŁKI, 29.10.2015
 


 
KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ PT. „DZIECIĘCA JESIENNA GAŁĄZKA LITERATURY MUZYCZNEJ NIEZASTĄPIONEGO DUETU KONOPNICKA – NOSKOWSKI”, 30.10.2015
PSZCZÓŁKI
Podczas pierwszej wizyty w Filharmonii Pomorskiej „Pszczółki” miały okazję poznać instrumenty strunowe, takie jak skrzypce, fortepian oraz harfa. Dzieci posłuchały wielu piosenek, wśród których znalazły się utwory „Dożynki”, „Grzyby” i „Odlot”. Nasi młodzi słuchacze mieli okazję przestroić się z jesiennej melancholii na polską pogodną, złotą jesień.
 

 
 
DZIEŃ DYNI, 30.10.2015
BIEDRONKI
Obchody  dnia dyni w grupie Biedronek miały charakter zabaw badawczo-poznawczych. Przedszkolaki dokładnie przyjrzały się dyniom ich kształtom, wielkościom, barwom. Sprawdziły również, co dynia kryje w środku. Nie obyło się bez wspaniałych zabaw z dynia w roli głównej.
 

 
 
ZAJĘCIA OTWARTE PT. „W POSZUKIWANIU ZAGINIONYCH GŁOSEK”, 28.10.2015
MRÓWKI
Pierwsze bliskie spotkania z głoskami Mrówki maja już za sobą. Pokazały, co potrafią, a mianowicie pięknie głoskują, dzielą na sylaby, liczą głoski, układają schemat wyrazu, a także potrafią ułożyć zdanie z podanym wyrazem. Mogą się pochwalić rozróżnianiem spółgłosek i samogłosek. Rodzice nagrodzili ich brawami i uśmiechniętymi minami. Brawo Mrówki!!! Tak trzymać!!! Kolejne spotkanie to MATEMATYKA.
 

 
 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA, 28.10.2015
MOTYLKI
Pasowanie na przedszkolaka jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu przedszkolaka. Tego dnia dzieci zaprezentowały się w nowej roli - roli przedszkolaka, który tańczy, śpiewa i doskonale się bawi. Był to pierwszy, tak ważny występ, przed tak dużą widownią. Na koniec dzieci wraz z Rodzicami złożyły uroczyste ślubowanie i otrzymały dyplomy. Motylki spisały się na medal!
 


 
DZIEŃ DYNI, 23.10.2015
PSZCZÓŁKI
W piątkowy poranek wszystkie „Pszczółki” mogły się poczuć, jak na dyniowej farmie. W otoczeniu licznych dyń radośnie świętowaliśmy Dzień Dyni. Nie zabrakło zarówno sportowych zabaw, takich jak dyniowe kręgle, wędrująca dynia czy slalom dyniowy, jak i dyniowych łamigłówek, czyli zabaw matematycznych z użyciem dyni. Jednak najwięcej radości wszystkim sprawiło sprawdzenie, co dynia ukrywa w środku oraz degustacja dyniowych pestek.
 

 
 
ZABAWY W KOGLU MOGLU, 23.10.2015
BIEDRONKI
Nasza grupa  wybrała się do Kogla Mogla. Celem naszej wizyty była ZABAWA :) Dzieci z ogromnym uśmiechem na twarzy korzystały z zabawek i małpiego gaju, jaki znajduje się w kawiarni.
 


 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. WARZYWNO - OWOCOWE CUDACZKI, 22.10.2015
W tym roku na warsztatach oprócz jesiennych, zdrowych warzyw pojawiły się ulubione owoce dzieci i ich rodziców. Były to gruszki, jabłka oraz śliwki. Z pysznych, zdrowych  i kolorowych warzyw oraz owoców rodzice wraz z dziećmi tworzyli fantastyczne postacie i  ludziki oraz nadawali im niezwykłe nazwy. Warsztaty poprzedził teatrzyk z sylwetami, w który zostali zaangażowani uczestnicy. Wszyscy aktywnie włączyli się do zaprezentowania znanego i lubianego wiersza "Na straganie".
 

 
 
TEATRZYK W KOSZYCZKU, 23.10.2015
MOTYLKI 
BIEDRONKI
 


 
I SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „SENSOPLASTYCZNY ZAWRÓT GŁOWY”, 21.10.2015
Na pierwszym spotkaniu z Sensusią dzieci robiły swoją pierwszą masę plastyczną. Z mąki, oleju i wody wyczarowaliśmy elastyczną masę, z której miał powstać "sensoplastyczny dywanik". Zamiast dywaniku dzieci wolały zrobić "sensusiową pizzę", którą ozdabiały grochem, kaszą jęczmienną i ryżem. :) Zatem pierwsze spotkanie z Sensusią uważam, za udane. 
PSZCZÓŁKI 
MRÓWKI
 

 
 
I SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY”, 21.10.2015
W październiku w grupach Biedronek i Motylków odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z Pszczołą. Biedronki świetnie opanowały wiadomości o pszczołach z zeszłego roku i podzieliły się nimi z Pszczołą, przypomniały sobie wszystkie zabawy i znane piosenki. Maluszki z grupy Motylki dopiero poznały Pszczołę i były bardzo zdziwione jej przybyciem. Szybko jednak przekonały się, że pszczoła nie żądli, opowiedziały o jej wyglądzie a na koniec poznały piosenkę wprowadzającą w zajęcia.
MOTYLKI 
BIEDRONKI
 

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ ETNICZNĄ PT. „MUZYCZNE PODRÓŻE NA WYSPĘ BALI", 16.10.2015
Tym razem dzieci wybrały się na muzyczną wycieczkę na wyspę Bali. Dzieci miały okazję poznać tradycyjny strój mieszkańców wyspy oraz ręcznie robione instrumenty – gamelan i kalong. Dodatkowo każdy, kto miał ochotę mógł w specjalnym nakryciu głowy zagrać na poznanych instrumentach.
MOTYLKI 
BIEDRONKI 
PSZCZÓŁKI 
MRÓWKI
 

 
 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „JESIENNE BUKIETY”, 15.10.2015
Rodzice wraz z dziećmi spisali się na 6 z koroną, wszyscy przygotowali się do zajęć i przynieśli klonowe liście. Z zebranych liści tworzyliśmy róże, a następnie układaliśmy kolorowe bukiety. Takim sposobem zachowamy złoty, jesienny klimat w domu. Jesienne wytwory w mieszkaniu na pewno odmienią chłodną, deszczową i wietrzną aurę.
 

 
 
DOGOTERAPIA, 9.10.2015
Zabawa z pieskiem jest miłą formą spędzania czasu. Dzieci uczą się właściwego postępowania ze zwierzętami. W trakcie spotkania dzieci mogły przybić sobie piąteczkę z pieskiem, a także zrobić tunel, pod którym piesek przebiegł. Zajęcia wszystkim się podobały. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę.
PSZCZÓŁKI 
MRÓWKI
 
 
 
I SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „PRZEDSZKOLAK W ZACZAROWANYM ŚWIECIE POEZJI DZIECIĘCEJ”, 7.10.2015
Agnieszka Frączek przywitała nas w tym miesiącu jesiennym wierszem pt. „ Kalosze poproszę”. Jesień otuliła nas już dookoła, kalosze, płaszcze przeciwdeszczowe oraz parasolki wszyscy mamy. Jesień nie musi być smutna, możemy się z nią bawić. Do takiej zabawy zaprosiliśmy na specjalnych jesiennych zajęciach.
MOTYLKI 
BIEDRONKI

 
 
DZIEŃ MUZYKI, 5.10.2015
Tego dnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Muzyki. Staraliśmy się przybliżyć dzieciom, czym jest muzyka. Motylki poznały różne rodzaje muzyki, grając przy tym na instrumentach perkusyjnych. Nie obyło się bez tańców, które były nieodzownym, ale także uwielbianym przez dzieci elementem tego dnia. Na koniec wspólnie wykonaliśmy instrument perkusyjny, który z pewnością posłuży nam do wielu działań rytmicznych.
MOTYLKI
 

 
 
Ten dzień nasze przedszkolaki przeżyły w muzycznej atmosferze. Instrumenty, tańce, zagadki, zabawy muzyczne były tematem przewodnim naszych zadań. Dla głębszego przeżycia tego dnia zaprosiliśmy wszystkie dzieci, aby przyniosły ze sobą swoje własne zabawkowe instrumenty. Stworzyliśmy przedszkolny zespół :)  
BIEDRONKI
 

 
 
„Ucha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja"
W tym wyjątkowym dniu wszystkie Pszczoły razem muzykowały i odgadywały zagadki słuchowe oraz poznawały instrumenty muzyczne. Dzięki uprzejmości Pani Ilony Mazurowicz z grupy Motylków nasze Pszczółki miały możliwość samodzielnie zagrać na keyboardzie oraz zagraliśmy wspólny koncert na różnych instrumentach. 
PSZCZÓŁKI
 

 
 
Tego wyjątkowego dnia dzieci z grupy Mrówek poznały różnego rodzaju muzykę od poważnej po hip-hopową. Następnie prezentowały muzykę ruchem, grały na instrumentach, śpiewały i tańczyły. Poznały też wygląd wybranych instrumentów oraz poznały ich różnice i podobieństwa. Na koniec nie mogło zabraknąć chusty animacyjnej oczywiście przy dźwiękach muzyki.
MRÓWKI
 
    

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: