Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO / POKAŻ OKO, POKAŻ NOS

POKAŻ OKO, POKAŻ NOS

Nauczyciel prowadzący: mgr Katarzyna Tuszyńska

Czas zajęć: 15 minut – „Motylki”

Częstotliwość: raz w tygodniu

Charakterystyka zajęć:
Orientacja w schemacie ciała jest umiejętnością niezbędną każdemu człowiekowi. Rozwija się stopniowo, krok po kroku. Poziom orientacji w schemacie ciała zależy od predyspozycji danej osoby i od ilości odpowiednich, kształtujących tę orientację doświadczeń. Im lepszą orientację w schemacie ciała dysponuje dziecko, a następnie człowiek dorosły, tym skuteczniej i łatwiej radzi sobie z wieloma zadaniami – najpierw w przedszkolu i szkole, a potem w życiu dorosłym.
Doceniając ważność dobrze ukształtowanej orientacji w schemacie ciała i w przestrzeni możemy ją kształtować i rozwijać już w przedszkolu. Pamiętając także, że dzieci najchętniej uczą się poprzez zabawę zajęcia będą prowadzone za pomocą zabaw z wierszykami.

Cel główny:
  • kształtowanie orientacji w schemacie ciała.
Korzyści wynikające z uczestnictwa w zajęciach:
  • dziecko pozna budowę własnego ciała,
  • dziecko określa położenie swojego ciała w przestrzeni (góra, dół, przód, tył itd.),
  • dziecko wdroży się do aktywności słownej,
  • dziecko rozwinie pamięć podczas zapamiętywania krótkich wierszyków.