Jesteś tutaj: Strona główna / Dla rodziców / AKCJE / 2012 / 2013 / POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY

POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY

Po raz drugi nasze przedszkole podejmuje akcję "Poznajemy ciekawe zawody".Celem spotkań jest poznanie różnorodnych zawodów rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola oraz zachęcenie do nawiązania współpracy rodziców z przedszkolem. Podczas takich spotkań dzieci poznają zawody rodziców swoich kolegów, będą potrafiły wymienić cechy charakterystyczne danego zawodu, a przede wszystkim doznają uczucia radości i satysfakcji z możliwości zaprezentowania swojego rodzica kolegom. Kolejną korzyścią płynącą z takich akcji jest możliwość wykazania się przez dziecko umiejętnością prowadzenia spotkania, bowiem to ono będzie gospodarzem sali podczas wizyty swojego rodzica.
     Rodziców lub innych członków rodziny (babcie, dziadkowie, ciocie, itd.) chętnych zaprezentować swój zawód przed chłonnymi wiedzy Przedszkolakami serdecznie zapraszamy do zgłaszania swojej kandydatury. Nauczyciel prowadzący może również wystąpić z zaproszeniem skierowanym do konkretnego rodzica, by opowiedział przed grupą o swojej pracy.
   Dokładny termin spotkania i prezentacji zostanie dostosowany do dyspozycji dorosłego. Prezentacja odbywać się będzie przed wszystkimi grupami i trwać będzie do 15-20 min. Pokaz może zostać wzbogacony przez wykorzystywanie rekwizytów związanych z danym zawodem lub wręczanie gadżetów dotyczących przedstawianej profesji. Dzieci biorące udział w prezentacji odpowiadać będą na pytania zadawane przez rodzica, ale i same zaspokoją swoją ciekawość.
    Pomocą w doborze pytań, czy sposobu prezentacji służy nauczyciel prowadzący grupę. Spotkania odbywać się będą 1 lub 2 razy w miesiącu.

Koordynator akcji: mgr Aleksandra Borowicz