Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / 2015 / 2016 / ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO / ROZRUSZAJMY NASZE GŁOWY

ROZRUSZAJMY NASZE GŁOWY

Nauczyciel prowadzący: mgr Iwona Roszycka

Czas zajęć: 15 minut – „Motylki”

Częstotliwość: raz w tygodniu

Charakterystyka zajęć:
Mózg podzielony jest na prawą i lewą półkulę - każda z nich wyspecjalizowała się w innych funkcjach. Informacje napływające do nich są przetwarzane w zupełnie różny sposób, jednak każda półkula dzieli się swoimi funkcjami i dzięki temu obydwie uczestniczą w większości wykonywanych zadaniach. Ruchy naprzemienne aktywizują ciało modzelowate i jest to pierwszy etap, w którym obie półkule uczą się współpracy.  W ramach programu dzieci wykształcą zdolność aktywizowania oby dwu półkul mózgowych, co w późniejszym czasie przełoży się na rozwinięcie umiejętności koncentracji uwagi i zapamiętywania u dzieci.

Cele główne:
  • rozwój ruchowy, emocjonalny i intelektualny,
  • integracja funkcji półkul mózgowych.

Korzyści wynikające z uczestnictwa w zajęciach:
  • dziecko rozwinie zdolność rozumienia,
  • dziecko usprawni percepcję wzrokowo - ruchową i słuchowo – ruchową,
  • dziecko poprawi pamięć długo- i krótkoterminową,
  • dziecko wzmocni koordynację i współpracę półkul mózgowych,
  • ułatwią rozwój abstrakcyjnego myślenia,
  • wspomogą pozytywne nastawienie i równowagę emocjonalną.