Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO / SENSOPLASTYKA DLA SMYKA

SENSOPLASTYKA DLA SMYKA

Nauczyciel prowadzący: mgrMarta Tustanowska

Czas zajęć: 30 minut – „Pszczółki”

Częstotliwość: raz w tygodniu

Charakterystyka zajęć:
Plastyka migdałowa, cynamonowa, waniliowa, owocowa, warzywna czyli innymi słowy plastyka dla nosa i języka. Plastyka pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, stała, lejąca i smaczna. Plastyka sensoryczna ma różne rodzaje faktur, ale także zapachów i barw. Stymuluje wszystkie zmysły dziecka: węch, wzrok, dotyk, słuch, smak, a przy tym sprawia wielką frajdę nie tylko dzieciom. Na zajęciach będą wykorzystywane wszelkiego rodzaju „smakowite” i kuchenne materiały plastyczne, czyli innymi słowy jest to „plastyka z warzywniaka”. W tego rodzaju plastyce nie chodzi o efekt końcowy,      a o fajną, dobrą i trochę brudną zabawę. Co tydzień dzieci będzie odwiedzać Pani Sensusia-Plastusia i będą wspólnie uczyć się przez brudną i fajną zabawę.

Cele główne:
  • wspieranie rozwoju zmysłów,
  • rozwijanie małej motoryki,
  • rozwijanie wyobraźni,
  • wspieranie rozwoju poznawczego – opisywanie elementów świata, pokazywanie procesu przemian substancji oraz związków przyczynowo-skutkowych.
Korzyści wynikające z uczestnictwa w zajęciach:
  • uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej,
  • wzmacnianie wiary we własne możliwości,
  • czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania,
  • doświadczanie sukcesów w realizacji swoich pomysłów,
  • poznawanie nowych form i działań artystycznych,
  • wspieranie działań twórczych w różnych dziedzinach aktywności,
  • kształcenie umiejętności skupiania uwagi.