Jesteś tutaj: Strona główna / Dla rodziców / AKCJE / 2017 / 2018 / SPRZĄTANIE ŚWIATA

SPRZĄTANIE ŚWIATA

We wrześniu 2017 roku nasze przedszkolaki wezmą udział w akcji „Sprzątanie Świata”. W ramach projektu „Czysta Bydgoszcz” organizowanego przez Urząd Miasta, nasi milusińscy bliżej poznają treści związane  z edukacją ekologiczną i na pewno z chęcią podejmą powierzone im zadania, które z kolei pomogą w osiąganiu postawionych celów. Dzięki poruszanym zagadnieniom dzieci uświadomią sobie, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka (pożary lasów, zatrucie wody  i powietrza, zaśmiecanie), jak również rozwiną troskę o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi poprzez nabycie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, zrozumienie potrzeby i konieczności dbania o życie na Ziemi, kształtowanie umiejętności mądrego i odpowiedzialnego współżycia człowieka z przyrodą.