Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2010 / 2011 / STYCZEŃ 2011

STYCZEŃ 2011

POKAZ TEATRALNY

Tego dnia wszystkie dzieci w napięciu oczekiwały na uroczysty moment rozpoczęcia przedstawienia. Przybyli z tej okazji rodzice mogli podziwiać swoje pociechy podczas występów, których tego dnia nie brakowało. Przedszkolaki na sam początek zainscenizowały „Drakę o drogowych znakach”. Następnie pokazały tańce, piosenki i wiersze ze wstążkami na kijkach, kołami i innymi rekwizytami, wykazały się też znajomością znaków drogowych i zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Inauguracją całego pokazu był uroczysty moment wręczenia dyplomów wszystkim uczestnikom zajęć teatralnych i tanecznych. Każde dziecko z osobna zasiadało na „złotym tronie”, specjalnie przygotowanym na tę okazję i z rąk Pani Dyrektor odebrało dyplom.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA, 21.01.2011

Dnia 21.01.2011r. w Przedszkolu Niepublicznym „Przedszkolna Chatka” odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka. Grupa „Żabek” i grupa „Mrówek” przygotowały dla swoich dziadków specjalne programy artystyczne.
     Grupa „Mrówek” przedstawiła wyjątkowe i niepowtarzalne „Jasełka”, sprawdzone i lubiane piosenki, zainscenizowała wiersze, pokazała skoczne tańce, wciągnęła do aktywnego udziału swoich Dziadków w różnorakie konkursy. Zorganizowała też smaczny poczęstunek dla gości, którzy ze wzruszeniem podziwiali ich występy i starania. Wspólne tańce i korowody zakończyły spotkanie u starszych przedszkolaków.
     Grupa „Żabek” pod kierunkiem anglistki p. Marianny śpiewała piosenki, popisywała się umiejętnością nazywania kolorów i osób. Bawiła się wykorzystując rekwizyty.
W następnej części dzieci zaprezentowały krótko program artystyczny. Piosenki przeplatały się z krótkimi inscenizacjami wierszy. Dziadkowie siedzieli nie na krzesłach a na tronach i otrzymali jako upominki wykonane przez wnuczęta korony. Wiązało się to z wierszem „Dziadku, dziadku”. Babcie obdarowane zostały „Koralami z lodu” (pomalowane na srebrno i złoto utoczone przez dzieci z masy papierowej, rytmicznie przeplecione pomalowanym makaronem). Tak jak w wierszu „Dla Babci”.
     Były też laurki, wspólne zabawy przy muzyce i pyszny poczęstunek. Nie jeden z gości ocierał łzy wzruszenia.