Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2011 / 2012 / STYCZEŃ 2012

STYCZEŃ 2012

WYCIECZKA DO TORUNIA, 24.01.2012

Dnia 24 stycznia 2012 roku nasze przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem tej podróży był Teatr Lalek „Zaczarowany Świat”. Dzieci obejrzały kukiełkowy spektakl teatralny pt. „Zimowa przygoda”. Było to przedstawienie, podczas którego Plastuś opowiedział im historię o trzech śniegowych bałwankach i piesku. Opowieść słowno-muzyczna przeplatana na zmianę śmiesznymi tekstami i piosenkami, a także aktorzy zachęcający do dialogu dzieci spowodowała, iż maluchy intensywnie przeżywały cały spektakl i na pewno na długo pozostanie on w ich pamięci. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Okręgowego w Toruniu – Domu Mikołaja Kopernika. Dzieci zobaczyły tutaj wystawę zatytułowaną „ŚWIAT TORUŃSKIEGO PIERNIKA” oraz wzięły udział w warsztatach piernikowych. Przewodnicy w strojach historycznych wprowadzili dzieci w świat toruńskiego piernika poprzez zapoznanie ich z dziejami toruńskiego rzemiosła piernikarskiego, opowiadanie legend a także wytwarzanie ozdobnych pierników. Za pomocą kopii historycznych form piernikowych i ciasta wykonanego przez gospodarzy dzieci mogły samodzielnie wykonać pierniki, które jeszcze ciepłe pani przewodnik wręczyła nauczycielom na pamiątkę wizyty w muzeum. Zwiedzanie połączone było również z poczęstunkiem piernikami z Fabryki Cukierniczej "Kopernik" S.A. Pełne wrażeń i radości oraz nowych umiejętności przedszkolaki wróciły szczęśliwie do przedszkola.

ZAJĘCIA  OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO, 23.01.2012

Dnia 23.01.2012 r. odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego, na które zostali zaproszeni rodzice naszych przedszkolaków. Podczas zajęć pokazowych rodzice mogli zapoznać się z metodami nauczania wykorzystywanymi podczas nauki języka angielskiego. Dzieci zaś zaprezentowały swoje zdolności językowe w zakresie mówienie i słuchania w różnych zabawach, wierszykach i piosenkach.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA, 20.01.2012

Dnia 20 stycznia 2012 roku w przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Do placówki zawitali ukochani dziadkowie naszych wychowanków. Każda z grup, zarówno „Żabki”, „Mrówki” jak i „Pszczółki” przygotowała specjalny program artystyczny wypełniony wierszykami, piosenkami i tańcami. W ten właśnie sposób najmłodsi podziękowali swoim najbliższym za ich miłość, cierpliwość, wspólną zabawę i opiekę. Zaproszeni goście nie tylko mogli obejrzeć przedstawienie, ale także otrzymali własnoręcznie wykonane prezenty przez ich wnuczęta. Nie jednej babci i nie jednemu dziadkowi „zakręciła się łezka w oku” widząc dzieci tak małe, ale z tak wielkim sercem.

GRUPY PSZCZÓŁKI I ŻABKI

GRUPA MRÓWKI

WARSZTATY "MAGICZNE KOŁECZKA", 17.01.2012

Warsztaty „Magiczne kółeczka”, czyli orgiami płaskie z koła, które odbyły się 17 stycznia 2012 roku przyciągnęły wielu rodziców z grup Żabek, Mrówek i Pszczółek. Przybyli Ci niezwykle cierpliwi, obdarzeni bogata wyobraźnią – gotowi i chętni do pracy. Ochotnicy wyposażeni w kolorowe kartki, magiczne kółeczka oraz inne potrzebne przybory rozpoczęli swoją pracę. Niektórzy długo się zastanawiali nad tym, co będą wykonywać i starannie dobierali kolory kółeczek, inni od razu przystąpili do pracy a w jej trakcie rodziły się coraz to nowsze pomysły. Po godzinie ciężkiej pracy powstały piękne, kolorowe, magiczne obrazy z postaciami zwierząt: motyli, ślimaków, rybek i krabów, kwiatkami, domkami i innymi ciekawymi propozycjami wykonanymi według pomysłów rodziców.
    Dzieci i rodzice z ogromnym zapałem zaangażowali się w taką formę spędzenia wolnego popołudnia. Zatem czekamy na więcej! A niebawem – magiczne kwadraty!

FILHARMONIA, 13.01.2012

Dnia 13.01.12 r. odbyło się kolejne muzyczne spotkanie w Filharmonii Pomorskiej. Tym razem dotyczyło ono wiedeńskiego balu, podczas którego najmłodsi mogli zobaczyć tancerki ubrane w piękne suknie, koronkowe rękawiczki i atłasowe pantofelki oraz tancerzy w czarnych frakach, śnieżnobiałych koszulach i błyszczących lakierkach. Można było obejrzeć wiele różnorodnych tańców m.in.: walc wiedeński, tango, cha-cha, rumba oraz usłyszeć takie instrumenty jak: fortepian, skrzypce i perkusja.

TEATRZYK W KOSZYCZKU, 11.01.2012

Dnia 11.01.2012 r. odwiedziła nas po raz kolejny pani Katarzyna Torzewska z „Teatrzykiem w koszyczku”. Tym razem przedstawienie nosiło tytuł „Sianko dobrych uczynków” i nie był to zwykły spektakl. Opowiadał on o chłopcu, który konsekwentnie wypełnił przeznaczone mu zadanie i dzięki swemu dobremu sercu zdołał dostarczyć sianko dzieciątku, którym okazał się być mały Jezus. Bardzo pouczająca, piękna opowieść okraszona jak zwykle piękną oprawą wprawiła oglądających we wzniosły nastrój, a dorosłym widzom zakręciła się w oku łezka.
     Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę pani Torzewskiej!

WARSZTATY STYMULUJĄCE ROZWÓJ DZIECI WG W.SHERBORNE, 10.01.2012

Dnia 10.01.2012 r. odbyło się kolejne spotkanie z metodą ruchu rozwijającego. Upłynęło w miłej i bardzo radosnej atmosferze. Podczas „walki kogutów” dzieci i rodzice świetnie się bawili, „masaż był bardzo relaksujący”, a różnego rodzaju tunele dodały barwy całym ćwiczeniom.
     Czekamy na następne spotkanie i nowe ćwiczenia.