Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2012 / 2013 / STYCZEŃ 2013


STYCZEŃ 2013
 
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA, 25.01.2013

GRUPA MRÓWEK
   Z okazji Dnia Babci i Dziadka dnia 25 stycznia 2013 r. dzieci z grupy Mrówek zaprosiły swoje Babcie i Dziadków do przedszkolnej chatki na wspólne świętowanie.
   Dzieci zaprezentowały specjalny program artystyczny składający się z wierszy, piosenek, w które były wplecione tańce takiej jak: Polka, taniec hawajski, walc z apaszką. Po części artystycznej Pani Dyrektor wraz z nauczycielem prowadzącym  Panią Irenką złożyły Babciom i Dziadkom życzenia z okazji ich święta. Do życzeń dołączyły się dzieci, które wręczyły upominki swoim Babciom i Dziadkom.  Ponadto zaproszeni dziadkowie uczestniczyli w konkursach na dmuchanie balonów, kłębek wełny - wnuczka z Babcią,  taniec na gazecie z Dziadkami, hula hop – taniec z Babcią, rzuty wnuczki do celu (krążkiem na lasce), odszukiwanie swoich portretów.
   Po zakończonych konkursach dziadkowie i wnuki zatańczyły wspólnie tańce biesiadne. Mrówki swoimi występami i upominkami podziękowali dziadkom za ich miłość, opiekę, wyrozumiałość, a jednocześnie zrozumiały jak ważną rolę w rodzinie spełniają Dziadkowie. 
METODA DOBREGO STARTU, 25.01.2013

GRUPA MRÓWEK
   Dnia 25.01.2013r. odbyło się kolejne spotkanie z Metoda Dobrego Startu. Tematem przewodnim tego spotkania był  PROSTOKĄT. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych ,muzycznych ,graficznych pod okiem "węża Józia", który wprowadził  je w świat rzeczy prostokątnych. Dziękujemy za to interesujące spotkanie. 
WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „ZIMOWE BAŁWANKI", 24.01.2013

   24 stycznia 2013 roku odbyły się warsztaty dla dzieci z rodzicami pt.: „Zimowe bałwanki”. Dzieci wraz z rodzicami punktualnie rozpoczęli pracę nad tytułowym bałwankiem. Wspólnymi siłami tworzyli bałwanki z codziennych gazet, a następnie dekorowali je metodą „Gwasz”, czyli pastą do zębów w połączeniu z odrobiną farbki. Wyobraźnia połączonych sił była ogromna, gdyż nasze bałwanki łączyły w sobie nie tylko kolory zimy, a więc biel czy niebieski, ale również wnosiły trochę wiosny i lata. Czerwony, zielony czy żółty to kolory, które dominowały, a finezyjne nakrycia głowy oraz szyi upiększyły tylko bałwankowe postaci. Wielki zapał, ogrom wyobraźni, wspólna praca rodzica i dziecka widoczne były na pierwszy rzut oka, a sprawianie radości naszym milusińskim, a także ich rodzicom jest naszym celem, do którego dążymy.

 

 
  
IV SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU „KUCHCIKOWO NA SŁODKO”, 22-24.01.2013

   W dniach od 22 do 24 stycznia 2013 roku odbyło się czwarte spotkanie w ramach „Kuchcikowa  na słodko”. Dzieci z ogromną radością czekały na zajęcia, gdyż oczekując aż stoły zostaną przygotowane do rozpoczęcia zajęć nie mogły skupić uwagi na uprzednio wykonywanej czynności. Do pracy zabrały się z wielkim zapałem. Stworzoną ramkę z ananasowego kwiatka, rodzynek i śmietany spałaszowały w mgnieniu oka, tym samym prosząc o dokładkę.

GRUPA ŻABEK
GRUPA MRÓWEK
GRUPA PSZCZÓŁEK 
AKCJA „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” – SIOSTRA ZOSI KALCZYŃSKIEJ, 25.01.2013

GRUPA PSZCZÓŁEK
   Nasze przedszkolaki bardzo lubią, gdy się im czyta, w związku z czym z niecierpliwością oczekują w piątki gości z bajkami. W tym dniu aż dwie osoby odpowiedziały na nasze zaproszenie. Mama Agatki przeczytała dzieciakom kilka zabawnych wierszy Juliana Tuwima. Najbardziej spodobała się naszym milusińskim opowieść o maleńkim odważnym człowieczku- Panu Maluśkiewiczu i jego przygodzie z wielorybem. Siostra Zosi przeczytała przedszkolakom fantastyczną bajkę „Biegnij dynio, biegnij” o sprytnej staruszce, która przechytrzyła czające się na nią bestie. Obie dziewczynki były bardzo dumne goszcząc w sali swoich bliskich, a pozostałe dzieciaki z niecierpliwością czekają na następny piątek.
AKCJA „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” - MAMA ZOSI KALCZYŃSKIEJ, 18.01.2013

GRUPA PSZCZÓŁEK
   Dnia 18 stycznia 2013 r. w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” gościliśmy w przedszkolu mamę Zosi Kalczyńskiej, która przeczytała dzieciom bajkę. Dzieci w skupieniu wysłuchały bajki , a następnie odpowiedziały na pytania dotyczące jej treści. Zanim pani Hania nas opuściła Zosia w imieniu wszystkich dzieci, wręczyła mamie kartkę z podziękowaniami od przedszkolaków. To było bardzo miłe spotkanie. Mamy nadzieję, że będą kolejne – również z udziałem innych rodziców.


 

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA, 18.01.2013

   Akademia Zdrowego Przedszkolaka jest kolejnym programem, w którym nasze przedszkole bierze udział.  Jest to cykl zajęć odbywających się w ciągu całego roku. Pierwsze nasze spotkanie w ciekawy sposób wyjaśniało definicję zdrowia i choroby, a co za tym idzie wirusów i bakterii. Dzieci w sposób obrazowy miały możliwość zaznajomienia się z objawami, jak również z przyczyną choroby oraz ze sposobami prawidłowego jej leczenia. Również poznały numer alarmowy, z którym mogą się skontaktować w razie potrzeby. 

 MRÓWKI
PSZCZÓŁKI
ŻABKI


 
 
DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA, 18.01.2013

   Dnia 18 stycznia 2013 r. obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Kubusia Puchatka”. Tego dnia niektóre przedszkolaki przebrały się za postaci z bajki pt. „Kubuś Puchatek”. Przybyli do nas między innymi tacy mieszkańcy Stumilowego Lasu jak „Kubusie Puchatki”, „Prosiaczki”, „Krzyś”. W tym dniu dzieci miały możliwość udziału w przygotowanych przez nauczycieli zabawach ruchowych i tańcach. Wzięły również udział w wyścigach grupowych i indywidualnych konkurencjach. Wszystkie dzieci spisały się na medal.


 
WARSZTATY TANECZNE DLA DZIECI Z RODZICAMI, 17.01.2013

   Pewnego pięknego popołudnia zostały zainaugurowane warsztaty taneczne z rodzicami. Bardzo dużo rodziców wyraziło chęć uczestnictwa w tych warsztatach. Spotkanie rozpoczął taniec integracyjny klanza .Kolejnym pląsem był „swing w uliczce „Wszyscy się rozgrzali i do walca z apaszkami stanęli, dzieci miały dużo radości z tego iż ten taniec znały i rodzicom kroki pokazały. Zabawa taneczna „Nie chce cie znać „sprawiła wszystkim dużo radości ponieważ wszyscy znali piosenkę i elementy ilustracji tanecznej. Kolejnym punktem spotkania był taniec z miotełkami do muzyki” Marsz Radeckiego., następnie hip hop i układ taneczny z pomponami. Nareszcie chwila relaksu -dzieci kolana rodzicom masują a rodzice apaszką wachlują .Spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości i pożegnaliśmy się zaopatrzeni w nowe umiejętności. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie.
WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY – SPOTKANIE CZWARTE, 16.01.2013

   Podczas kolejnego spotkania w ramach programu „Wielkie zasługi małej pszczoły” dzieci poznały historię powstawania miodu. Pszczoła za pomocą kolorowych ilustracji opowiedziała dzieciom o pracy pszczół, które z uwagą i zaciekawieniem słuchały opowieści. Tym razem ochotnicy mieli okazję zbudować ul ze specjalnie przygotowanych pasków. Na zakończenie nie zabrakło zabaw ruchowych i tańców z udziałem pszczoły i jej przyjaciół przedszkolaków.
 
GRUPA PSZCZÓŁEK
GRUPA ŻABEK
GRUPA MRÓWEK 
WARSZTATY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA DZIECI Z RODZICAMI, 15.01.2013

   Dnia 8.01.2013 r. w grupie „Mrówek” i 15.01.2013 r. w grupie „Żabek” i „Pszczółek” odbyły się warsztaty z języka angielskiego, miały one charakter partnerskich działań dzieci i ich rodziców. Przedszkolaki świetnie się bawiły widząc i zachęcając swoich rodziców do czynnego udziału w zajęciach. Rodzice mieli okazję nauczyć się wierszyka, zaśpiewać piosenkę a także brać udział w różnych zabawach ruchowych. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Dzieci chętnie pokazywały i chwaliły się swoją wiedzą. Rodzice natomiast mogli zobaczyć jak wiele radości i satysfakcji  daje dzieciom nauka języka angielskiego poprzez zabawy edukacyjne, ruchowe jak i piosenki i wierszyki. 


 

KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ PT. „KARNAWAŁOWY TURNIEJ TAŃCA” 11.01.2013

GRUPA ŻABEK
   Tego przyjemnego, zimowego dnia dzieciaki z naszego przedszkola uczestniczyły w najprawdziwszym Karnawałowym Turnieju Tańca w bydgoskiej filharmonii. Koncert ten był inny niż te, w których uczestniczyliśmy do tej pory, dostarczył nam bowiem głównie wrażeń wizualnych. Wcieliliśmy się w rolę jurorów oceniających parę taneczną prezentującą nam cudowne tańce: walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego, foxtrota, quickstep, sambę, cha-cha, rumbę, pasodoble, oraz jive. Dzieciaki za pomocą oklasków tańcem dnia wybrało energetycznego jive. Nasza rola nie ograniczała się jedynie do oglądania i oceniania- sami także kołysaliśmy bioderkami w rytmie cha-cha, tańczyliśmy sambę i poruszaliśmy się krokami walca. Z niecierpliwością czekamy na następny koncert!
 METODA DOBREGO STARTU, 11.01.2013

GRUPA MRÓWEK
   Dnia 11.01.2013 r. odbyło się kolejne spotkanie  z Metodą dobrego startu w grupie „Mrówek”. Dzieci  bawiły się przy piosenkach o tematyce zimowej, ilustrowały ruchem, wystukiwały rytm, rysowały, reagowały na sygnały dźwiękowe. Biorąc  udział w tych spotkaniach wiemy ze wszyscy dobrze wystartujemy w nowych szkolnych zadaniach. 
JASEŁKA W WYKONANIU DZIECI Z SP NR 25, 10-11.01.2013

   Dnia 10.01.2013 roku dzieci z grupy "Żabki" wraz z Paniami wybrały się do SP25, gdzie obejrzały przedstawienie jasełkowe. Następnego dnia dzieci ze szkoły odwiedziły naszych przedszkolaków z grupy „Pszczółek” i „Mrówek by na miejscu zaprezentować Jasełka. Nasze przedszkolaki miały okazję nie tylko usłyszeć historię Narodzenia Pańskiego w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek ale także wysłuchać pięknego śpiewu kolęd i piosenek o tematyce świątecznej oraz wspólnie zaśpiewać kolędy. Po przedstawieniu uczestniczyły w pogadance na temat bohaterów "Jasełek". Pełne wrażeń serdecznie podziękowały uczniom ze szkoły wręczając im własnoręcznie wykonaną kartkę i zapraszając starsze koleżanki i kolegów do swojego przedszkola na przedstawienie bożonarodzeniowe w ich wykonaniu. Uczniowie ze szkoły z radością przyjęli to zaproszenie i obiecali, że na pewno nas odwiedzą.
 
GRUPA ŻABEK
GRUPA PSZCZÓŁEK I MRÓWEK


 

IV SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „PRZEDSZKOLAK W ZACZAROWANYM ŚWIECIE POEZJI 
DZIECIĘCEJ”, 09.01.2013

   Dnia 9 stycznia 2013 roku dzieci z naszego przedszkola brały udział w kolejnym spotkaniu w ramach programu „Przedszkolak w zaczarowanym świecie poezji dziecięcej”. Wiersz autorstwa Joanny Papuzińskiej pt.: „Bal Bałwanków” wręcz oczarował dzieci, wywołując zaskoczenie na kochanych buziach wiadomością, iż bałwanki mogą tańczyć na balu karnawałowym J, co w świecie literatury pięknej jest w zupełności możliwe. Wielką radość również sprawiły między innymi zabawa ze śnieżkami i rzutem do celu, gdzie śnieżkami były materiałowe woreczki wypełnione groszkiem,  jak również  namalowanie bałwanka na niebieskiej kartce, głównego bohatera pory roku jaką jest zima, a także omawianego wiersza. Dodatkowo grupa „Mrówek” brała udział w quizie dotyczącym cech charakterystycznych związanych z organizacją balu karnawałowego, gdzie prawidłowo odpowiedziała na wszystkie pytania. Gratulujemy wiedzy !!!
 
GRUPA PSZCZÓŁEK

GRUPA ŻABEK
GRUPA MRÓWEK


 

WARSZTATY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA DZIECI Z RODZICAMI, 08.01.2013


 

AKCJA „POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY RODZICÓW” – TATA NATALKI, 04.01.2013

   Dnia 4 stycznia 2013 r. dzieci z grupy Mrówek, Żabek i Pszczółek zebrały się w jednej Sali. W ramach akcji „Poznajemy ciekawe zawody rodziców” zaprezentował się tata Natalki z grupy Mrówek, który jest zawodowym żołnierzem. Pan podpułkownik opowiedział dzieciom o swojej pracy zawodowej w Szczecinie w Dowództwie Wielonarodowego Korpusu Północ – Wschód oraz o misji w Afganistanie. Pokazał też dzieciom medal otrzymany za misje w Afganistanie. Dzieci zrozumiały, że praca żołnierza zawodowego na misji poza granicami kraju jest bardzo odpowiedzialna i niebezpieczna. Pan podpułkownik pokazał mundury, w których pracuje w Szczecinie oraz w Afganistanie. Powiedział też, że jest w posiadaniu munduru galowego i rogatki. Zainteresował dzieci, niby zwykłą siatką, ale to moskitiera. Pełni ona bardzo ważną rolę w pracy żołnierza na misji, ponieważ chroni przed owadami. W razie ugryzienia przez owada przydatne są tez ssawki8, które pomagają odessać jego jad. Spotkanie dało dzieciom możliwość zapoznania się ze specjalnymi okularami i hełmem, kamizelkami i maską tlenową, przez którą można pić wężykiem z manierki. Tata Natalki pokazał również nakrycia głowy: kapelusze, czapki na zimę oraz apteczkę. Dzieci wykazały duże zainteresowanie i wszystko chciały przymierzać. Tata Natalki pozwolił dzieciom przymierzyć ubiór zawodowego żołnierza, co bardzo ucieszyło przedszkolaków. Radości nie było końca, ponieważ okazało się, że Pan podpułkownik przygotował niespodziankę. Dzieci dostały chorągiewki, paski odblaskowe i balony. Podziękowały tacie Natalki i z radością powróciły do swoich sal.

 


V SPOTKANIE „KÓŁKA MAŁYCH MIŁOŚNIKÓW BYDGOSZCZY”, 02.01.2013

GRUPA ŻABEK
   Dnia 02.01.2013 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Kółko Małych Miłośników Bydgoszczy pod tytułem „Co to znaczy TMMB”?  Celem tego spotkania było wyjaśnienie nazwy Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy oraz opowiedzenie dzieciom czym to towarzystwo się zajmuje. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez dzieci z elementów przygotowanych wcześniej przez nauczyciela symbolu przynależności do towarzystwa.
GRUPA MRÓWEK
   Dnia 02.01.2013 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Kółko Małych Miłośników Bydgoszczy. Nosiło ono tytuł „W świecie legend bydgoskich... - Legenda o braciach Byd i Gost”. Celem tego spotkania było wyjaśnienie dzieciom pojęcia legenda oraz uświadomienie im skąd wzięła się nazwa miasta. Podsumowaniem zajęć było zilustrowanie jej treści przez dzieci za pomocą ilustracji przygotowanych wcześniej przez nauczyciela. Starszaki chętnie wcielały się w rolę braci Byd i Gost. Ta legenda na pewno na długo pozostanie w ich pamięci...

 

 
I SPOTKANIE „KÓŁKA MAŁYCH MIŁOŚNIKÓW BYDGOSZCZY”, 02.01.2013

GRUPA PSZCZÓŁEK
   Dnia 02.01.2013 r. odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Kółko Małych Miłośników Bydgoszczy w grupie „Pszczółki”. Nosiło tytuł „Mój dom rodzinny”. Spotkanie to  miało na celu wyjaśnienie dzieciom pojęcia „dom”. Maluchy przekonały się o różnorodności domów dla ludzi i zwierząt. Kolejnym punktem spotkania było zachęcenie dzieci do opowiedzenia o własnych domach. Nauczyciel zapoznał również dzieci z nazwą miasta, w którym mieszkają oraz pokazał im, jak wygląda jego herb.

 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: