Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2013 / 2014 / STYCZEŃ 2014


STYCZEŃ 2014

 UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA W GRUPIE „MOTYLKÓW”, 31.01.2014
   Nasze maluszki pierwszy raz miały okazję gościć w przedszkolu babcie i dziadków z okazji ich święta. Motylki szykowały się na to wydarzenie pilnie ucząc się wierszy i piosenek, oraz utrwalając tańce, które uświetnić miały spotkanie. Nasi goście z radością i wzruszeniem obserwowali występ, wzięli udział we wspólnych zabawach i tańcach. Po części głównej przyszedł czas na poczęstunek, nastąpiło dzielenie się wrażeniami oraz oglądanie przygotowanych przez dzieci i panie podarunków. 
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA W GRUPIE „BIEDRONEK”, 31.01.2014
   Święto Babci i Dziadka już od wielu lat wpisane jest w kalendarz uroczystości przedszkolnych. Był to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Zaproszeni gości mogli zobaczyć swoje wnuczęta w roli przedszkolaka, który śpiewa, tańczy i recytuje wiersze. Tego dnia Biedronki wystawiły przedstawienie jasełkowe, które nie odbyło się w związku z falą chorób w grudniu. Takim to sposobem trwaliśmy w świątecznym nastroju do końca stycznia. Po części oficjalnej był czas na poczęstunek i wspólne zabawy. Był to czas pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. 
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA W GRUPIE „PSZCZÓŁEK”, 29.01.2014
Z grzeczniutkim ukłonem – ukłon był.
Z uśmiechem radości – uśmiech zawitał na każdej, i tej małej, i tej dużej buzi.
Serdecznie zapraszamy miłych nam gości – gorące serca dzieci powitały seniorów.
Chcemy Wam zaśpiewać – radosna piosenka umiliła czas.
I zatańczyć ładnie – krakowiak, hip hop i taniec pastuszków to tańce, które z wielkim wdziękiem zostały zaprezentowane.
Prosimy się nie gniewać jak źle wypadnie -  wnuczęta są miłością dziadków i małe potknięcia nie zostały zauważone.
Bo my nie aktorzy, tylko małe dzieci
Cieszyliśmy się, gdy uśmiech zagościł na kochanych twarzach naszych babć i dziadków, podczas spotkania z okazji Ich święta. 
DOŚWIADCZENIA Z MAMĄ GABRYSI DAJNOWSKIEJ, 29.01.2014
   Mama z Gabrysią postanowiły zaprezentować swoje hobby na pożegnanie, bowiem Gabrysia od 1.02.143r zmieniła przedszkole. Na spotkaniu zaprezentowały różne ciekawe doświadczenia m.in. zanurzenie palca umoczonego w płynie do naczyń w talerzu z olejem. Dzieci z otwartymi buziami obserwowały to ciekawe zjawisko. Był tez wulkan oraz wiele innych atrakcyjnych i widowiskowych pokazów. Dziękujemy i życzymy sukcesów oraz wielu przyjaciół w nowym przedszkolu. 
„PRELEKCJE DLA PRZEDSZKOLAKÓW – MAŁY NAUKOWIEC”, 29.01.2014
POKAZ
Grupy: „Motylki”, „Biedronki”, „Pszczółki”, „Mrówki”
Tego dnia nasze brzdące zamieniły się w małych naukowców. Miały okazję zaobserwować bardzo ciekawe zjawiska np. wodny pryzmat, znikającą szklankę, zaskakujące akwarium, uszy słonia, gaszenie płomienia dźwiękiem, a nasze najstarsze przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach prowadzonych przez animatorów.
 WARSZTATY
Grupa „Mrówki”
   Na tych warsztatach dzieci z grupy Mrówek dowiedziały się, że za pomocą sznurka, balona, taśmy i słomki może polecieć rakieta. Goście zaprezentowali, jak należy to wykonać i teraz każdy z Nas może to zrobić w domu. 
IV SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „PRZEDSZKOLAK W ZACZAROWANYM ŚWIECIE POEZJI”, 29.01.2014
   Miesiąc styczeń to czas magii. Czarodziejskie butki odwiedziły nas wielu. Wiersz „Buciczkowa wróżka” autorstwa Ewy Szelburg-Zarembiny zabrał nas w świat czarów, a my dowiedzieliśmy się dlaczego rano tuż po przebudzeniu, chce nam się skakać jak zajączki. Dzieciaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, ciekawość zdominowała ich zachowanie, co umożliwiło w pełni przeprowadzenie zajęć.
 
Grupa „Motylki”
Grupa „Biedronki” 
IV SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „ZAMECZKI, ZAMKI, ZAMCZYSKA”, 29.01.2014
   W miesiącu styczniu historia zabrała nas do malowniczego miasta, jakim jest Kraków. Związana jest z nim legenda o smoku wawelskim, którą poznaliśmy, a podczas zabawy dowiedzieliśmy się i przyswoiliśmy kilka innych informacji na temat słynnego zamku. Przemiana w smoka sprawiła ogromną frajdę i pozwoliła na przednią zabawę. 
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA W GRUPIE „MRÓWEK”, 28.01.2014
   Jak co roku o tej porze zaprosiliśmy do przedszkola bardzo zacnych gości - Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Nasz program składał się z dwóch części. W I części zaprezentowaliśmy naszym gościom Przedstawienie Jasełkowe, dzięki temu jeszcze raz poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia. W II części pokazaliśmy jak bardzo kochamy nasze Babcie i Dziadków poprzez wiersz, piosenkę, scenki teatralne i taniec. Na zakończenie zaprosiliśmy Babcie i Dziadków do wspólnych zabaw i konkursów, m.in. Turniej pt. Co wiem o Dziadku? Co wiem o wnuczce?, zabawa „Gorący kapelusz", zagadki z czerwonej szkatułki oraz wspólne tańce i korowody. Słodki poczęstunek w postaci pysznych ciast, specjalnie dla naszych gości, przygotowały nasze mamusie. Dziękujemy! Wzruszające spotkanie dobiegło końca. 100 lat dla wszystkich i do zobaczenia za rok! 
NIESPODZIANKA PRZYGOTOWANA PRZEZ NAUCZYCIELI „PRZEDSZKOLNEJ CHATKI”, 24.01.2014
   Wszyscy lubią Święta Bożego Narodzenia oraz związane z nimi tradycje i zwyczaje. Jednym z nich jest wystawianie w okresie świątecznym przedstawienia jasełkowego. Nauczyciele przedszkola przygotowali niespodziankę w postaci takiego właśnie przedstawienia dla naszych przedszkolaków oraz ich rodziców. Nie było to jednak typowe przedstawienie, bowiem jego akcja działa się współcześnie, a zamiast pasterzy i trzech króli pojawili się: zła wróżka, komornik z windykatorem, żebrak i anioł-listonosz. Było mnóstwo śmiechu, ale także wzniosłych przekazów, które mamy nadzieję, trwać będą z nami aż do następnych Świąt Bożego Narodzenia. 
WARSZTATY SPORTOWE PT. „NA ARENIE CYRKOWEJ”, 21.01.2014
   W chłodne,  zimowe wieczory energii dodaje ruch. Dlatego i my w „Przedszkolnej Chatce” zapewniliśmy go rodzicom poprzez warsztaty sportowe. Odbyły się one w radosnym, cyrkowym klimacie. Podczas warsztatów dzieci zamieniły się w klauny, a i rodzice bardzo dobrze się bawili. Bo kto powiedział, że sport musi być nudny? 
SPOTKANIE Z PSEM PT. „PSIE ODGŁOSY”, 17.01.2014
   Przywitanie z dziećmi, przypomnienie zasad spotkań. Zabawa – mówimy to, co piesek myśli.
Rozpoznawanie odgłosów różnych zwierząt – odsłuchanie nagrań. Rozpoznawanie psich odgłosów – wycie, szczekanie, warczenie.Nauka piosenki i piesku. Zabawa – psi tor przeszkód.Pożegnanie – wydaj z siebie psi odgłos wyrażający Twoje uczucia. Właśnie tak wyglądało kolejne spotkanie z pieskiem.

Grupa „Pszczółki”
Grupa „Mrówki” 
WARSZATATY PEDAGOGIZUJĄCE DLA RODZICÓW
PT. „W CO SIĘ BAWIĆ? – PROPOZYCJE ZABAW Z DZIEĆMI W CZASIE WOLNYM”, 16.01.2014
   Podczas warsztatów pedagogizujących zajęliśmy się propozycjami spędzania czasu wolnego z dziećmi. Podczas pierwszej części spotkania zajęliśmy się teorią zabawy - różnymi jej rodzajami, celami jakie powinna spełniać, oraz warunkami realizacji. Część główna warsztatów podzielona była na 3 bloki. Pierwszy dotyczył zabaw w trakcie podróży, drugi eksperymentów i doświadczeń, a trzeci zabaw plastycznych z wykorzystaniem przedmiotów użytku codziennego oraz odpadów. W trakcie spotkania rodzice dzielili się doświadczeniami i brali udział w proponowanych zabawach, dzięki którym mogli rozwinąć swoją kreatywność w kwestii spędzania czasu wolnego z dziećmi. 
DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA - 15.01.2014
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
   Kubuś Puchatek i przyjaciele zaprosili nasze pociechy do Stumilowego Lasu. Na Motylki i Biedronki czekało mnóstwo niespodzianek i zadań do zrealizowania. Dzieci między innymi wysłuchały kilku opowieści Kubusia Puchatka, tańczyły i śpiewały wspólnie z jego przyjaciółmi. Dowiedziały się co nieco o pszczołach i miodku, tak uwielbianym przez Kubusia. Dzieciaki rozwiązywały zagadki o postaciach z bajki oraz układały puzzle. Przez cały czas maluchom towarzyszyły maskotki, które pozwoliły poczuć się jak w bajce. Zarówno dzieci, jak i Kubuś Puchatek były bardzo zadowolone ze wspólnej zabawy.
 Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
   W tym dniu nasze przedszkolaki bawiły się razem z Kubusiową Pszczołą oraz Kubusiem Puchatkiem. Nasi goście zaczarowali każde dziecko w małą pszczołę po czym zaprosili na wycieczkę do Stumilowego Lasu, gdzie poznaliśmy książkowych przyjaciół misia znanego najbardziej na świecie. Przez cały dzień towarzyszyły nam ciekawe quizy, smakowite konkursy, tańce, śpiewy i swawole! A uśmiechy nie znikały nawet na chwilę! 
ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE BIEDRONEK - 14.01.2014
   Dzieci z grupy "Biedronek" po raz pierwszy miały okazję zaprezentować rodzicom, w jaki sposób pracują na zajęciach dydaktycznych. Zajęcia ruchowe pozwoliły rodzicom na obserwację zachowania dzieci w trakcie zabaw oraz umożliwiły poznanie umiejętności fizycznych, zdobytych przez dzieci od września. Maluchy pokazały, że potrafią reagować na sygnał nauczyciela, zgodnie z ustaleniami. Tematem przewodnim były zabawy na śniegu. Biedroneczki, jak zawsze aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Nagrodą za aktywne uczestnictwo był padający za oknem śnieg - tak długo oczekiwany. Dzieci były bardzo zadowolone z obecności rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli poświęcić swój czas, aby zobaczyć pracę dzieci podczas zajęć w przedszkolu. Jednocześnie zapraszamy na kolejne zajęcia otwarte. 
IV SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „KUCHCIKOWO NA SŁODKO”
   Zimowy krajobraz otoczył nas dookoła. Śnieg zawitał u nas już na dobre. Właśnie dlatego w przedszkolu postaraliśmy się  wykonać przepiękną i przepyszną śnieżynkę. Przedszkolaki jak co miesiąc z wielką cierpliwością czekały na zajęcia. Praca własnych rąk smakuje najlepiej.

Grupa „Motylki”, 15.01.2014
Grupa „Biedronki”, 16.01.2014
Grupa „Pszczółki”, 13.01.2014
Grupa „Mrówki”, 14.01.2014 
AKCJA „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, 13.01.2014
   Czytała mama Amelki Tyburek z grupy „Mrówek”.
 


TEATRZYK W KOSZYCZKU, 10.01.2014
   Pani Kasia Torzewska przedstawiła przedszkolakom bajkę  pt. "Dzwonki Bożego Narodzenia", która pozwoliła nam pozostać w świątecznym klimacie.

Grupa „Motylki”
Grupa „Biedronki”
IV SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „WODNE EKSPERYMENTY”
    Podczas kolejnego spotkania Profesor przyniósł ze sobą wodę uwięzioną w kostkach lodu. Nasi milusińscy z zapartym tchem obserwowali, jak z kostek lodu zbudować wieżę sięgającą nieba oraz, co najszybciej topi lód. Jednak największą atrakcją było wykonanie lodowej wędki.

Grupa „Motylki”, 15.01.2014Grupa „Biedronki”, 15.01.2014Grupa „Pszczółki”, 8.01.2014
Grupa „Mrówki”, 8.01.2014NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: