Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2014 / 2015 / STYCZEŃ 2015


STYCZEŃ 2015

WARSZTATY DLA DZIECI I RODZICÓW PT. „MASKI KARNAWAŁOWE”, 27.01.2015
   Na warsztatach pt. „Maski karnawałowe” rodzice wraz ze swoimi pociechami wykonali maski z kolorowego brystolu. Przyozdabiali je kolorowymi piórkami, brokatem, kolorowym papierem bądź malowali flamastrami. Maski przepięknie prezentowały się na buziach.
EDUKACYJNA LEKCJA MUZEALNA W MUZEUM OKRĘGOWYM IM. L. WYCZÓŁKOWSKIEGO, 30.01.2015
Grupa „Mrówki”
   Nasze najstarsze przedszkolaki wzięły udział w lekcji muzealnej pt. „Projektanci prehistorii” w dziale Archeologicznym. Podczas tej wspaniałej podróży w czasie dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat zwyczajów, wierzeń oraz metod zdobywania pożywienia pierwotnych ludzi. Dzieci miały okazję obejrzeć mnóstwo zabytków, takich jak narzędzia, biżuteria czy naczynia. Na koniec wycieczki każdy mógł zaprojektować swoje własne wzory na prehistorycznym naczyniu. 
EDUKACYJNA LEKCJA MUZEALNA W MUZEUM OKRĘGOWYM IM. L. WYCZÓŁKOWSKIEGO, 30.01.2015
Grupa „Pszczółki”
   „Pszczółki” wzięły udział w lekcji muzealnej pt. „W spiżarni naszych pradziadków”. Dzieci dowiedziały się, jak wyglądał jadłospis naszych przodków, co i w jakich okresach jadali ludzie, w jaki sposób przechowywali zapasy i przyrządzali potrawy. Podczas zajęć dzieci poznały różne aspekty życia codziennego poprzez drobne eksperymenty (krzesanie ognia i mielenie mąki). Nasze przedszkolaki miały także kontakt z eksponatami - przedmiotami, które służyły do zdobywania i przygotowywania potraw. To było bardzo ciekawe spotkanie.
SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM – ROKSANA PTASZNIK I CHÓR „OJEJKU”, 28.01.2015
   Nasze przedszkolaki znów gościły interesujących gości. Tym razem odwiedziła nas pani Roksana Ptasznik wraz ze swoimi utalentowanymi podopiecznymi z chóru Ojejku. Nasi starsi koledzy dali niesamowity pokaz swoich umiejętności, a następnie razem z panią Roksaną przygotowali naszych małych milusińskich do mini koncertu dla swoich pań. Dziękujemy pani Roksanie i dzieciakom z chóru Ojejku za wspaniałą zabawę!
DOGOTERAPIA-SPOTKANIE Z PIESKIEM, 27.01.2015
Grupa „Motylki”
Grupa „Mrówki” 
IV SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY”, 27.01.2015
   Podczas spotkania z Pszczołą dzieci wysłuchały wierszy i opowiadań, a także kilku śmiesznych historyjek związanych z życiem pszczółek. Pszczoła opowiedziała też o tym jak należy zachowywać się, gdy widzimy pszczoły i że tak naprawdę to nie można ich drażnić, bo one boja się nas. Dzieci dzielnie pracowały, a na koniec oczywiście śpiewały ulubioną piosenkę.
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
IV SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU KUCHCIKOWO NA ZDROWO
   W ramach programu "Kuchcikowo na zdrowo" dzieci z naszego przedszkola miały okazję stworzyć kwiatki z chrupkiego pieczywa, pomidorków i rzodkiewek, by móc w domu przygotować taki oryginalny, smakowity i zdrowy upominek na przykład dla Babci i Dziadka.
Grupa „Motylki”, 27.01.2015 
Grupa „Biedronki”, 29.01.2015 
Grupa „Pszczółki”, 28.01.2015 
Grupa „Mrówki”, 26.01.2015
 DZIEŃ BABCI I DZIADKA, 23.01.2015
Grupa „Mrówki”
   W tym szczególnym dniu dzieci z grupy „Mrówki” uczciły święto swoich kochanych Babć i Dziadków. Dzieci dla swoich wyjątkowych gości pięknie zaśpiewały oraz zatańczyły. Na koniec zabawy przedszkolaki zaprosiły swoje Babcie i swoich Dziadków do wspólnej zabawy z rytm ulubionych piosenek.


 
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA, 22.01.2015
Grupa „Motylki”
   Tego dnia w grupie Motylków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji maluszki przygotowały wiele niespodzianek. W pierwszej części dziadkowie mogli obejrzeć jasełka w wykonaniu swoich wnuków, a później występy artystyczne: tańce, wiersze oraz piosenki. Dzieci spisały się na medal, a Dziadkowie wzruszeni oklaskiwali ich występy bardzo długo.


 
 
KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ
PT. "KARNAWAŁ 
NA LUDOWO – KROK PIĄTY, ZDECYDOWANIE TANECZNY”, 16.01.2015
Grupa „Mrówki”
   Najstarsze przedszkolaki karnawał rozpoczęły na ludowo. Dzieci mogły poznać tradycyjne stroje oraz tańce narodowe z czterech regionów Polski. Oczywiście nie mogło zabraknąć łowickiego oberka, kujawiaka oraz krakowiaka. Na koniec koncertu dzieci obejrzały wiązankę góralskich tańców.
 DZIEŃ BABCI I DZIADKA, 21.01.2015
Grupa „Pszczółki”
   Tego dnia Pszczółki zaprezentowały dla zaproszonych Babć i Dziadków przygotowane wcześniej dwie części artystyczne: "Jasełka", a także wiersze i piosenki. Dla odważnych Babć i Dziadków, którzy wzięli udział w konkursach przewidziane były medale. Po występach był też czas na dzielenie się wrażeniami. Dla seniorów przygotowano drobny poczęstunek. 
TEATRZYK W KOSZYCZKU PT. „O WYTRWAŁYM OSIOŁKU”, 21.01.2015
Grupa „Pszczółki”
Grupa "Mrówki" 
EDUKACYJNA LEKCJA MUZEALNA W MUZEUM OKRĘGOWYM IM. L. WYCZÓŁKOWSKIEGO, 21.01.2015
Grupy: „Motylki” i „Biedronki”
   Nasze najmłodsze przedszkolaki mają już za sobą swoją pierwsza wizytę w muzeum. Biedroneczki, oraz dzieciaki z grupy Motylków, które mają już trzy latka wybrały się do Galerii Sztuki Nowoczesnej, aby wziąć udział w lekcji muzealnej dotyczącej zbiorów znajdujących się w muzeum. Dzieci miały okazję zapoznać się ze zbiorami galerii, w szczególności skupić się na dziełach abstrakcyjnych, geometrycznych. Starały się nazwać to, co nienazwane, wyrazić to, co niewyrażalne… a wszystko to dzięki nieskrepowanej grze kształtów i kolorów. 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA, 20.01.2015
Grupa „Biedronki”
    Tego dnia dzieci z grupy Biedronek zaprosiły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem recytowały wierszyki, tańczyły, śpiewały piosenki oraz wręczyły pamiątkowe laurki. Występ dzieci wywołał u dziadków ogromną radość oraz wzruszenie. 
WARSZTATY DLA DZIECI I RODZICÓW - METODA RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE, 19.01.2015
   Tego dnia odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców "Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne". Metoda RR, to zestaw ćwiczeń - zabaw, które są terapeutyczne dla ciała, ducha i więzi między dziećmi a rodzicami. Ćwiczenia metodą Sherborne dają poczucie bezpieczeństwa oraz budują zaufanie do siebie i innych w naszym otoczeniu. Podczas tego spotkania dzieci i rodzice zrobili wspólny tunel, wiosłowali co sił, odbyły się walki kogutów a na koniec wspólnie zrobiliśmy masażyk - pizzę a to wszystko w ciepłej atmosferze i z uśmiechem na twarzy.
 IV SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „MALI BADACZE- BAWIĘ SIĘ, POZNAJĘ, ODKRYWAM…”, 16.01.2015
   W minionym tygodniu w grupach najstarszych po raz kolejny odbyło się spotkanie w ramach programu "Mali badacze...". Tym razem wraz z zaprzyjaźniona kropelką dzieci sprawdzały co pływa, a co tanie w wodzie, co się w niej rozpuszcza oraz sprawdzały, jak zmienia się smak wody po dodaniu różnych produktów spożywczych. Podczas zajęć każde dziecko wcieliło się w rolę małego badacza poprzez zadania stawiane przez osobę prowadzącą.
Grupa „Mrówki”


 
 
ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE MOTYLKÓW PT. „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”, 15.01.2015
   „Witajcie w naszej bajce” to temat zajęć otwartych, które odbyły się w grupie Motylków. Podczas zajęć rodzice mogli obserwować, jak ich pociechy włączają się w aktywności proponowane przez nauczyciela. Dzieci zaprezentowały „piosenkę wyciszankę” na rozpoczęcie zajęć oraz gimnastyczna wyliczankę na rozgrzewkę. Dzieci choć trochę onieśmielone, świetnie spisały się podczas zajęć, a rodzice byli bardzo dumni.
 

 
 
IV SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
PT. „SZACUNEK- JA NA NIEGO ZASŁUGUJĘ I INNYM GO OKAZUJĘ”, 14.01.2015
   W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z pojęciem pokojowy człowiek (łagodny), w oparciu o tekst M. Strzałkowskiej pt. "Coś strasznego". Dzieci eksperymentowały, a także opowiadały o swoich odczuciach po wykonaniu eksperymentu. Na zakończenie sporządziły symboliczny akt przeprosin, a także ułożyły wspólnie w grupach z rozsypanki wyrazowej słowo: zgoda.
Grupa „Mrówki”
 

 
 
IV SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU
„PRZEDSZKOLAK W ZACZAROWANYM ŚWIECIE 
POEZJI DZIECIĘCEJ”, 14,01.2015
 
   Nasze maluchy dzięki poetce Wandzie Chotomskiej wspólnie z nauczycielką brały udział w przygotowaniu "Herbatki" dla Babci i Dziadka. Przedszkolaki z zapartym tchem wysłuchały wiersza i obejrzały przygotowaną do niego inscenizację. Po przedstawieniu samodzielnie wykonały pracę plastyczną "Filiżanka herbatki".
Grupa „Motylki”
Grupa „Biedronki”
WARSZTATY DLA DZIECI I RODZICÓW
PT. „AKTYWNA RODZINA WYRUSZA NA ZUMBĘ”, 13.01.2015
   Rodzice  zabrali  malucha, założyli wygodne ubranie i ruszyli tanecznym krokiem na zajęcia Zumby. Oj działo się, działo na kolejnym spotkaniu z Zumbą. Przy dźwiękach znanych i lubianych przez dzieci melodii wszyscy zgodnym rytmem, tempem i z uśmiechem na ustach  wykonywali bardzo trudne, często taneczne i sportowe ruchy.Dziękujemy i gratulujemy kondycji.Tak trzymać! 
SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM – „NIEOKIEŁZANY ELEKTRON” –
MICHAŁ SZMELC WRAZ Z TRENERKĄ AGNIESZKĄ SIKORSKĄ, 12.01.2015
   W naszym przedszkolu  gościliśmy mistrza świata w Hip-hopie kat. 10-latki - Michała Szmelc wraz z jego trenerką Agnieszką Sikorską. Michał Szmelc w wieku 10 lat został mistrzem świata w hip-hopie. W walce o złoto pokonał 48 krajów. Podczas tego spotkania dzieci miały możliwość obejrzenia umiejętności tanecznych naszego gościa. Dzieci zostały również zaproszone do wspólnego tańca, poznały niektóre podstawowe ruchy i figury. Wszyscy się świetnie bawili i kunszt mistrza podziwiali oraz jego zdobyte trofea. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 

 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: