Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2015 / 2016 / STYCZEŃ 2016


UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA, 22.01.2016
MRÓWKI
22 stycznia o godzinie 14.30 w Klubie Modraczek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie Mrówek. Wszystkie dzieci elegancko ubrane z wielkim sercem na scenie się pojawiły i gościom ukłoniły przy melodii Vangelis, w piękny nastrój wszystkich wprowadziły.
Każde dziecko swoim Babciom i Dziadkom wierszyk zarecytowało, a potem w kilku tańcach się zaprezentowało. Oklaskom i wzruszeniom nie było końca. Po programie artystycznym nadszedł moment na obdarowanie gości prezentami, które dzieci samodzielnie wykonały oraz medalami z napisem NAJLEPSZA BABCIA, NAJLEPSZY DZIADEK NA ŚWIECIE… Następnie nasi goście zostali zaproszeni do udziału w grze na bum rurkach... orkiestra zagrała genialnie! Brawo! Były też tańce do znanych melodii babci z wnuczką, dziadka z wnukiem, a także Babci z Dziadkiem. Dziękujemy za wspaniały czas spędzony razem.
 


 
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA, 20.01.2016
MOTYLKI
Była wielka gratka - Dzień Babci i Dzień Dziadka!!!
Święto Babci i Dziadka już od wielu lat wpisane jest w kalendarz uroczystości przedszkolnych. Był to niezwykły dzień, nie tylko dla naszych maluszków, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, którzy po raz pierwszy gościli w naszych przedszkolnych progach. Zaproszeni goście zobaczyli swoje wnuczęta w roli przedszkolaka, który śpiewa, tańczy i recytuje wiersze. Babcie i Dziadkowie otrzymali medale oraz filiżanki z pyszną herbatką. Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci.
 

 
 
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA, 19.01.2016
PSZCZÓŁKI
Na początku roku nasze Pszczółki zaprosiły do przedszkola wyjątkowych gości – swoje kochane Babcie i swoich kochanych Dziadków, by uczcić ich święto. Dzieci pięknie recytowały, śpiewały i tańczyły, za co otrzymały mnóstwo braw. Na koniec występu dzieci przygotowały niespodziankę – zaprosiły swoje Babcie i swoich Dziadków  do wspólnych zabaw w rytmie przedszkolnych piosenek.
 

 
 
SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „KUCHCIKOWO NA ŚWIECIE”
W styczniu wybraliśmy się na wycieczkę do ciepłych krajów. Morze Śródziemnomorskie, błękit wody i wyspy greckie stały się celem naszej podróży. Na drugie śniadanie zjedliśmy jeden z przysmaków greckich, jakim jest szaszłyk wykonany z sera feta, sera żółtego, oliwek, sałaty i chleba tostowego. Było ciekawie, a zarazem smacznie :)
MOTYLKI, 12.01.2016 
BIEDRONKI, 13.01.2016 
PSZCZÓŁKI, 14.01.2016 
MRÓWKI, 15.01.2016
 
 
 
ZAJĘCIA OTWARTE PT. „ZABAWY Z PANIĄ ZIMĄ” – MOTYLKI, 14.01.2016
Rodzice motylków po raz pierwszy mogli zobaczyć swoje pociechy podczas zajęć wychowawczo-dydaktycznych. Pani Zima zaprosiła dzieci do wspólnych zabaw. Motylki wraz z Panią Zimą rozmawiały na temat ilustracji, lepiliśmy śniegowe kulki, zjeżdżaliśmy na sankach i wspólnie wykonaliśmy bałwanka. Maluszki spisały się na zimowy medal!
 

 
 
WARSZTATY PEDAGOGIZUJĄCE DLA RODZICÓW
PT. „TRUDNE ZACHOWANIA I SPOSOBY NA NIE”, 13.01.2016
 

 
 
SPOTKANIE W RAMACH PROGRAMU PT. „WIELKIE ZASŁUGI MAŁEJ PSZCZOŁY”, 13.01.2016
MOTYLKI
W styczniu dzieci z grupy Motylki, na spotkaniu z pszczołą wykonały pracę plastyczną - przyjaciółkę pszczółkę. Zadaniem dzieci było ułożenie pszczółki z gotowych elementów, sklejenie jej oraz namalowanie pasków. Wszystkie Motylki spisały się na medal i z wielkim zaangażowaniem wykonały pszczółkę. Gratulacje maluszki! Pszczoła
 BIEDRONKI I PSZCZÓŁKI
W styczniu dzieci z grupy Biedronek oraz gościnnie Pszczółek zastanawiały się, co właściwie pszczoły robią zimą. Najpierw intensywna burza mózgów, w której padały bardzo ciekawe pomysły, a następnie ciekawostka, która przyniosła odpowiedź. Pszczoły zimą nie śpią i to wszystkich zadziwiło. Zamiast spać, ocieplają się wzajemnie tworząc kłąb, w środku którego znajduje się królowa pszczół. Oczywiście mogliśmy zabawić się w takie pszczoły, aby choć trochę wczuć się w sytuację.
 

 
 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „KARNAWAŁOWE MASKI”, 12.01.2016
Styczeń to miesiąc dobrej zabawy i świętowania. Oprócz Dnia Babci i Dziadka mamy karnawał! A jak karnawał to zabawy i przebrania. Dlatego w tym miesiącu rodzice wraz z dziećmi na warsztatach plastycznych wykonali karnawałowe maski. Były piórka, cekiny, brokaty i kolorowe błyskotki, czyli wszystko to, co niezbędne podczas karnawału! Dzieci wykonały przepiękne, kolorowe i błyszczące maski, które na pewno przydadzą się na niejeden bal.
 

 
 
GOŚCIE W PRZEDSZKOLU - TEATR POMARAŃCZOWY CYLINDER – SPEKTAKL PT. „PROFESOREK WODOREK I WEHIKUŁ CZASU”, 11.01.2016
Spektakl był dowcipną opowieścią o pewnej wyjątkowej podróży w czasie. Znany naukowiec Profesorek Wodorek przez przypadek uruchomił Maszynę Czasu i wyruszył w pełną przygód podróż. Spektakl oparty był na trzech etiudach, w których omawiany był jeden ważny problem - szacunek. Aktorzy mówili o właściwym traktowaniu starszych, rówieśników, a także zwierząt. W jakie miejsca trafił Profesor? -do średniowiecza, do czasów późnego Gierka, do epoki kamienia łupanego, gdzie spotkał jaskiniowców i mamuta? A może do czasów gdy po Ziemi stąpały dinozaury? Zabawa była wyśmienita - gość specjalny, który wystąpił w ostatniej scenie zrobił olbrzymie wrażenie. Przeżyliśmy pyszną przygodę ze szczyptą ironii i stertą dowcipów.
 

 
 
TEATRZYK W KOSZYCZKU, 8.01.2016
MRÓWKI
 

 
 
DOGOTERAPIA, 8.01.2016
MOTYLKI 
BIEDRONKI
 

 
 
AKCJA PT. „LEŚNA SKRZYNIA SKARBÓW”
„Leśna Skrzynia Skarbów” odwiedziła nasze przedszkole w roku szkolnym 2015/2016. Zawiera ona materiały dydaktyczne, książki, plansze dotyczące szeroko pojętej edukacji ekologicznej i tematyki leśnej. Materiały zostały udostępnione przez Nadleśnictwo Żołędowo, KPCEE oraz podarowane przez uczestników projektu, a także „Leśną Niespodziankę” - dary lasu. W tym czasie nauczyciele realizowali z dziećmi temat leśny, przyrodniczy, ekologiczny - związany z porą roku, wykorzystując dostarczone materiały. Przez cały rok szkolny razem z maluchami nadal będziemy tworzyć prace plastyczne. Następnie cały zgromadzony dobytek zostanie zaprezentowany na specjalnym stoisku stworzonym w Nadleśnictwie Żołędowo do ogólnego wglądu.
PSZCZÓŁKI 
MRÓWKI
 

 
 
AKCJA PT. „MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ" - 8 EDYCJA PROGRAMU
Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w 8 edycji programu "Mamo, tato, wolę wodę". Celem programu jest przede wszystkim zachęcanie dzieci oraz ich rodziców do picia wody oraz promowanie zdrowego stylu życia. Tym razem organizatorzy zaproponowali kontynuację zabaw z wodnymi superbohaterami Zosią, Krzysiem oraz Zdrojkiem. Naszym zadaniem było przeprowadzenie zajęć związanych z wodą według scenariuszy przygotowanych przez Zdrojka. W przedszkolu w dniach od 4 - 8.01.2016 dzieci z grupy Mrówek, Pszczółek, Biedronek i Motylków wzięły udział w zajęciach o następującej tematyce: "Mój dzień", "Mój wodny portret", "Co zawdzięczamy wodzie" oraz "Co może woda - eksperymenty i doświadczenia". Podczas każdych zajęć towarzyszyła nam pacynka Zdrojka, który przypominał dzieciom o piciu wody. Po każdych zajęciach dzieci z chęcią piły wodę i otrzymywały naklejki Wodnych Superbohaterów. Dzięki zajęciom, nasze przedszkolaki zdobyły mnóstwo nowych wiadomości o wodzie i jej wartościach dla człowieka i całej przyrody. Dzieciaki poznawały wodę wszystkimi zmysłami, brały udział w zabawach ruchowych i muzycznych oraz eksperymentowały. Ostatnim zadaniem było wykonanie pracy plastycznej pt. „Portret Wodnego Superbohatera, którym chcę być". Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu oraz na nowe zadania, które jak zwykle przygotuje dla nas Zdrojek. Rodziców zachęcamy do odwiedzania strony www.wolewode.pl, w celu zdobywania cennych informacji o wodzie i zdrowym stylu życia.
MOTYLKI 
BIEDRONKI

 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: