Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / 2016 / 2017 / ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO / ŚWIAT ODKRYWAMY MNÓSTWO WIEDZY MAMY

ŚWIAT ODKRYWAMY MNÓSTWO WIEDZY MAMY

Nauczyciel prowadzący: mgr Aleksandra Borowicz

Czas zajęć: 30minut – „Biedronki”, „Pszczółki”

Częstotliwość: raz w miesiącu

Charakterystyka zajęć:
Przedszkolak ma wiele okazji do zaspokojenia swoich naturalnych potrzeb poznawczych. Przed dzieckiem stają sytuacje, w których samodzielnie musi rozwiązywać problemy, szukać, badać i odkrywać nowe zjawiska. Towarzyszą temu liczne pytania, a odpowiedzi dorosłych nie zawsze zaspakajają dziecięcą ciekawość. Program nastawiony jest na wszechstronny rozwój dziecka z udziałem jego wszystkich zmysłów. Zmysły pozwolą odkrywać fragmenty tajemniczego świata przyrody, techniki oraz życia codziennego. Podczas "odkrywczych" spotkań towarzyszyć nam będzie globus, który zaprowadzi odkrywców do rozmaitych krain.

Cele główne:
  • czerpanie korzyści i radości podczas odkrywania nieznanych zjawisk przyrodniczych i technicznych,
  • kształtowanie postaw proekologicznych w różnych sytuacjach,
  • pobudzenie do myślenia oraz chęci zadawania pytań.

Korzyści wynikające z uczestnictwa w zajęciach:
  • rozwijanie zainteresowań technicznych,
  • rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,
  • wzbogacanie zasobu słownika czynnego i biernego,
  • rozwijanie wyobraźni,
  • poszerzanie zasobu wiadomości dotyczących świata przyrody i techniki,
  • kształcenie poczucia odpowiedzialności i dyscypliny, wytrwałości i cierpliwości,
  • kształcenie umiejętności skupiania uwagi,
  • współpraca w grupie,
  • dbanie o porządek w miejscu pracy.