Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO / TEATR I MY

TEATR I MY

Nauczyciel prowadzący: Agnieszka Grabarz

Czas zajęć: 30 min

Grupa: „Biedronki”, „Pszczółki”, „Mrówki”

Częstotliwość: raz w tygodniu

Charakterystyka zajęć:
Zajęcia teatralne są aktywną formą organizacji czasu dla dzieci. Gra aktorska otwiera dzieci na nowe doświadczenia związane z występowaniem tj. przezwyciężanie lęku oraz tremą. Stwarza dziecku warunki do rozwijania wyobraźni, a także rozwoju indywidualnych zdolności, a także ubogaca język dziecka. Zabawa w teatr jest także doskonałą zabawą i przyjemnością dla dziecka, daje wiele satysfakcji oraz zadowolenia z własnej aktywności podczas zajęć Ćwiczenia teatralne wspomagają współpracę dzieci, a także służą poznaniu i wykorzystywaniu ich otoczenia do swobodnego twórczego działania. Zajęcia teatralne sprzyjają intelektualnemu i kulturalnemu rozwojowi dziecka oraz kształtują wrażliwość na siebie i innych.

Cele główne:
  • Rozwijanie indywidualnych uzdolnień
  • Kształtowanie współpracy w zespole
  • Kształtowanie umiejętności przedstawiania i rozróżniania stanów emocjonalnych swoich i innych
  • Kształtowanie twórczej aktywności w życiu
  • Wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka
  • Kształtowanie świadomości ruchu u dziecka