Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / 2017 / 2018 / ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO / TĘCZĄ MALOWANE

TĘCZĄ MALOWANE

Prowadzący: mgr Justyna Fasuga

Czas zajęć: 30-35 minut – „Mrówki”

Częstotliwość: raz w tygodniu

Charakterystyka zajęć:
Jedną z podstaw wychowania estetycznego dzieci obok literatury dziecięcej oraz muzyki jest sztuka. Wychowanie plastyczne w przedszkolu pozwala na rozwój własnej ekspresji zgodnie z zainteresowaniami i potrzebami dziecka. Działalność plastyczna jest jedną z głównych form aktywności dziecięcej przyczyniając się do prawidłowego i harmonijnego rozwoju osobowości dziecka. Daje radość oraz wzmacnia poczucie własnej wartości, umożliwia odkrywanie siebie co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Plastyka wykorzystywana jest także jako terapia dla dzieci z zaburzeniami psychofizycznymi. Z twórczości dzieci można dowiedzieć się wiele o ich osobowości, zainteresowaniach oraz emocjach. Dzieciom czasami trudno jest mówić o swoich uczuciach. Działalność artystyczna pomóc może w rozładowaniu negatywnych emocji, z którymi dzieci mogą sobie nie radzić. Zajęcia plastyczne mogą także ułatwić dostrzeżenie szczególnych uzdolnień artystycznych dzieci.

Cele główne:
  • rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci, a także ich zdolności twórczych, poprzez różnorodne działania plastyczne.
Korzyści wynikające z uczestnictwa w zajęciach:
  • kształtowanie wyobraźni dziecięcej,
  • rozwój umiejętności plastycznych,
  • kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej,
  • wyrażanie siebie w swojej twórczości,
  • dostrzeganie barw w naturze oraz jej piękna,
  • doskonalenie posługiwania się różnymi technikami malarskimi,
  • kształtowanie wrażliwości estetycznej dzieci,
  • budowanie wiary we własne możliwości,
  • operowanie różnymi narzędziami,
  • przygotowanie dziecka do roli wrażliwego odbiorcy sztuki,
  • wdrażanie do doprowadzania swojej pracy do końca.