Jesteś tutaj: Strona główna / Półkolonie / PÓŁKOLONIE 2012 / TURNUSY / TURNUS II MAGICZNY TYDZIEŃ

TEMAT PRZEWODNI: „MAGICZNY TYDZIEŃ”
TERMIN: 30.07-3.08.2012
PROWADZĄCA: ALEKSANDRA ZMUDZIŃSKA

Propozycja przeznaczona jest dla małych czarodziejów i wróżek, którzy nie chcą nudzić się w czasie wakacji i chętnie wspólnie z nami poczarują. Mile widziane będą dzieciaki lubiące przebieranki, bowiem każdego dnia tygodnia będą mogły zaprezentować stroje: 1 i 5 dnia za wróżki i czarodziejów, 2 i 3 dnia obowiązują ubrania w ciemnych i czarnych kolorach, 4 dnia przebieramy się za cyganów.

CEL ZAJĘĆ:

Aktywizacja dzieci w czasie wolnym, rozwijanie zdolności i zainteresowań dzięki wykorzystaniu różnorodnych form i metod.

CELE SZCZEGÓŁOWE:
  • rozwijanie koncentracji uwagi,
  • kształtowanie odpowiedzialności za porządek wokół siebie,
  • kształtowanie umiejętności posługiwania się różnorodnymi materiałami plastycznymi,
  • rozwijanie umiejętności rozpoznawania i nazywania kolorów,
  • kształtowanie umiejętności improwizacji tanecznych,
  • rozwijanie pamięci

DZIEŃ PIERWSZY – PONIEDZIAŁEK

Wróżki wydmuszki - istnieje pewien rodzaj kwiatków, który szczególnie upodobały sobie pachnące kwiatowe wróżki i w których najchętniej spędzają czas. Jeśli tylko jesteś wystarczająco cierpliwy, możesz je zobaczyć. Nie każdy może je spotkać, trzeba się bardzo postarać - tańcem i aktywnością zwabimy wróżki do naszej sali.

• wykonanie wróżek kwiatowych
  • przedstawienie „Wróżka dobra rada”
  • magiczny taniec
  • szukanie kolorów ukrytych w bańkach mydlanych.

DZIEŃ DRUGI – WTOREK

Zając z kapelusza -
zając jest zwierzakiem chętnie ukrywającym się w magicznych kapeluszach. Wszyscy zamienimy się w magików i wspólnie będziemy wypróbowywać naszą magiczną moc!

W programie między innymi:
  • poszukiwanie zajęcy, które uciekły z kapeluszy
  • wykonanie magicznych cylindrów
  • taniec zaczarowaniec
  • pokaz magicznych sztuczek.

DZIEŃ TRZECI – ŚRODA

Czarownica z księżyca
- przyleciała wprost z księżyca i wcale nikt się jej nie boi, ponieważ ciągle jest roześmiana, a jej ulubionym zajęciem jest płatanie figli.

W programie między innymi:
  • zabawy przy piosence „Czarownica z księżyca”
  • dotykowe zgadywanki przy magicznym zaklęciu: „To jest śmieszna czarownica,  co też kryje jej piwnica?”
  • ilustrowane sylwetami przedstawienie W. Chotomskiej „Wiedźmy”.

DZIEŃ CZWARTY – CZWARTEK

Cygańska biesiada
- wróżby z ręki, szklana kula, wróżenie i przewidywanie przyszłości - któż zna się na tym lepiej, niż cyganie? Dodajmy do tego kolorowe stroje, brzęczące bransolety- macie ochotę wspólnie się pobawić?

W programie między innymi:
  • tańce przy cygańskiej muzyce
  • tworzenie czarodziejskich brokatowych kul
  • ćwiczenia i zabawy na spostrzegawczość

DZIEŃ PIĄTY – PIĄTEK

W krainie czarów - magiczne drzwi zaprowadzą nas do krainy czarów, w której wszystko będzie nie tak- kwiatki do góry nogami, latające żaby, różowe pszczoły w kratkę. Aby wszystko odczarować, trzeba się będzie nieźle napracować!

• wykonanie czarodziejskich różdżek
  • nauka magicznych zaklęć
  • zaklęty taniec- odcarowywaniec.