Jesteś tutaj: Strona główna / Półkolonie / PÓŁKOLONIE 2015 / TURNUSY / TURNUS II

TURNUS II
TYDZIEŃ Z PRZYJACIÓŁMI RYBKI MINI MINI
27 – 31.07.2015 r.

Propozycja skierowana jest do wszystkich maluchów, które lubią przygody bohaterów bajek na kanale Mini Mini Plus. Półkolonie będą okazją, aby przenieść się w świat ulubionych postaci, a dzięki temu miło spędzić czas w okresie wakacyjnym. Dzieci wezmą udział w różnego rodzaju zabawach związanych z określoną bajką, będącą motywem przewodnim danego dnia. Nasze pociechy przekonają się, iż zabawy z przyjaciółmi Rybki Mini Mini są lepsze niż oglądanie ich na ekranie.

Cele ogólne:
  • rozwijanie różnego rodzaju umiejętności i zainteresowań dzieci
  • zmniejszenie strachu dziecka przed pobytem w przedszkolu i ułatwienie mu adaptacji w nowym środowisku
  • kształtowanie pozytywnych zachowań związanych z życiem w grupie rówieśniczej

Cele szczegółowe:
  • uczestnictwo w zabawach: ruchowych, muzyczno-ruchowych, plastycznych, tanecznych, badawczych
  • rozwijanie aktywności twórczej
  • rozwijanie pamięci
  • rozwijanie umiejętności wokalno-rytmicznych
  • rozwijanie umiejętności nawiązywania kontaktu z nauczycielem i rówieśnikami
  • kształtowanie zdolności plastycznych
  • rozwijanie sprawności ruchowej i manualnej
  • stopniowe przygotowanie dziecka do roli przedszkolaka i rozłąki z rodzicami

DZIEŃ 1 - FRANKLIN I PRZYJACIELE

Żółwik Franklin ma wiele pomysłów na spędzanie czasu wolnego w gronie rówieśników. Postanowił podzielić się z nami niektórymi z nich. Czy jesteście gotowi na spotkanie z pomysłowym Franklinem i jego ferajną? Jeżeli lubicie aktywne zajęcia, to nie może Was tutaj zabraknąć!

W programie między innymi:
  • Zabawa tropiąca „List w butelce”
  • Zabawa rozwijająca zmysł dotyku „Zgadnij, co jest w worku”
  • Praca plastyczna „Latawiec Franklina”
  • Zabawa muzyczna „Grające butelki”
  • Zabawy integracyjne w kole

DZIEŃ 2 - ŚWINKA PEPPA

Najpopularniejsza świnka animowana ostatnich lat ma zaszczyt przedstawić maluszkom swoją rodzinę: tatę świnkę, mamę świnkę, braciszka Georg’a. Wraz z nimi i przyjaciółmi pragnie zachęcić półkolonistów do wspólnej zabawy, Nie ma chyba takiej osoby, która odmówiłaby Peppie… Zatem… bawmy się!

• Układanie puzzli z motywem świnki Peppy
  • Praca plastyczna z papierowego talerzyka „Świnka”
  • Hopsasanki zabawianki
  • Improwizacje taneczne z akcesoriami (chustki, pompony, wstążki)
  • Teatrzyk „Trzy świnki”

DZIEŃ 3 - KOT PROT NA WSZYSTKO ODPOWIE W LOT

Kot Prot lubi zwiedzać świat w poszukiwaniu przygód oraz odpowiedzi na różne pytania. Nie ma dla niego zagadki, której by nie rozwiązał. W podróż swoim koto-proto-mobilem zabiera zawsze rybkę i rodzeństwo… Tym razem na wspólną przygodę zaprasza nasze maluszki.

W programie między innymi:
  • Zabawy badawcze „Co tonie, co pływa?”
  • Zabawa „Kto złowi więcej rybek?”
  • Praca plastyczna „Kapelusz jak malowany”
  • Zabawy z tunelem
  • Puszczanie dużych i małych baniek mydlanych

DZIEŃ 4 - NIEDŹWIEDŹ W DUŻYM NIEBIESKIEM DOMU

Grupa przyjaciół mieszkająca w dużym niebieskim domu, na czele z niedźwiedziem uczy i bawi wszystkich milusińskich. Każdy maluch wie, że niebieskie dom otwarty jest dla wszystkich i dzieje się w nim mnóstwo ciekawych rzeczy, dlatego i my chętnie odwiedzimy to miejsce, aby miło spędzić czas.

W programie między innymi:
  • Teatrzyk kukiełkowy „Budzenie Misia”
  • Zabawy z instrumentami
  • Praca plastyczna „Misiu, Misiu pokaż łapki”
  • Zabawy z chustą animacyjną
  • Śpiewanki pokazywanki

DZIEŃ 5 - TROSKLIWIE MISIE W KRAINIE SZCZĘŚLIWOŚCI

„Stwórzmy dziś tęczę, niech jej barwy na niebie lśnią…”

Ostatni dzień półkolonii spędzimy w towarzystwie troskliwych misiów. Przeniesiemy się do krainy Szczęśliwości. Będzie dużo zabawy, uśmiechu i... niespodzianka, którą zdradzimy na koniec dnia. Zapraszamy serdecznie w imieniu troskliwych misiów!

W programie między innymi:
  • Taniec do piosenki „Stwórzmy dziś tęczę”
  • Zabawy z kolorami – „Gra w kolory”
  • Praca plastyczna „Tęcza”
  • Zabawa muzyczno-ruchowa z wykorzystaniem balonów
  • Pasowanie na półkolonistę