Jesteś tutaj: Strona główna / Półkolonie / PÓŁKOLONIE 2017 / TURNUSY / TURNUS III

PÓŁKOLONIE ADAPTACYJNE
TURNUS III
„SMERFÓW ŚWIAT”
07-11.08.2017r.

Program półkolonii „Smerfów Świat” skierowany jest do wszystkich dzieci, które uwielbiają przygody, zadania i dobrą zabawę. Tematyka półkolonii nawiązuje do problemów życia codziennego, z którymi borykają się maluchy...muszą rozwiązywać różne problemy, które niekiedy ich przerastają. Czas przygód ze Smerfami pomoże maluchom znaleźć rozwiązania na  nudę. Warto zatem poznać bliżej  Papa Smerfa, Smerfetkę, Śpiocha, Lalusia oraz Zgrywusa ich cechy oraz prześmieszne historie. Wszystko to uświetni dziecięca muzyka, zabawy integrujące grupę, zajęcia ruchowe, zajęcia taneczne i miła, przyjazna atmosfera

CELE OGÓLNE ZAJĘĆ:
  • ukazanie nowych sposobów spędzania wolnego czasu oraz przybliżenie dzieciom ciekawych przygód Smerfów

CELE SZCZEGÓŁOWE:
  • wytworzenie miłej i przyjaznej atmosfery podczas pobytu na półkoloniach
  • wyzwolenie radości, zadowolenia i pozytywnych emocji
  • zapoznanie z mieszkańcami Smerfnej Wioski
  • uwrażliwienie na uczucia drugiego człowieka
  • ukazanie sposobów na nudę
  • pobudzenie dziecięcej wyobraźni
  • zachęcenie i wyzwolenie aktywności twórczej
  • zapoznanie z piosenkami i zabawami muzyczno – ruchowymi
  • zachęcenie do czytania, słuchania i szanowania książek, bajek i baśni

DZIEŃ 1 – „PAPA SMERF POZNAJMY SIĘ"

Papa Smerf to najważniejszy, najstarszy i najmądrzejszy Smerf w smerfnej wiosce. Wszystkie Smerfy i Smerfiki gdy maja problemy zwracają się do niego. On dzięki swej mądrości służy im zawsze pomocą i daje wskazówki jak maja postępować. Warto zatem poznać tego przesympatycznego Smerfa i wiele się od niego nauczyć

• Zapoznanie z Papa Smerfem i jego wioską
  • Opowieść o smerfnej krainie
  • Zasady Papa Smerfa
  • Zabawy ruchowe i naśladowcze w ruchowe ze Smerfikami
  • Kolorowe zabawy z chustą animacyjną
  • Smerfne czapeczki - praca plastyczna
  • Smerfne zabawy i wyliczanki

DZIEŃ 2 – „ WIELKIE MALOWANIE U LALUSIA"

Laluś to także przemiły Smerf, który uwielbia pięknie wyglądać. Całymi dniami przegląda się w lusterku w poszukiwaniu nowych pomysłów związanych z modą. Spotkanie z nim będzie wspaniała twórcza przygodą, bowiem zaprosi nas do świata kolorów, kwiatów...gdzie będziemy mogli przemienić się małych projektantów mody. Przecież każdy maluch lubi ładnie wyglądać.

• Zapoznanie z Lalusiem
  • w salonie mody u Lalusia
  • Poszukiwanie kolorów
  • Zabawy rytmiczne z Lalusiem
  • Lalusiowe zgadywanki
  • Piękna historia Lalusia - słuchanie opowiadania
  • Modne ubranko dla smerfa - praca plastyczna

DZIEŃ 3 – ZGRYWUSOWE WYGŁUPY

Jest w Smerfnej wiosce taki Smerf, który uwielbia żarty i żarciki. Dzięki jego śmiesznym i zaskakującym pomysłom u Smerfów nigdy nie ma nudy. Nawet w bardzo pochmurny dzień on swoimi pomysłami rozweseli Cię. Warto poznać Zgrywusa i przeżyć z nim wspaniała przygodę oraz poznać sposoby na nudę.

• zapoznanie ze Zgrywusem
  • Zgrywusowe żarty i niespodzianki
  • poszukiwanie zaginionych prezentów
  • Wesołe miny i minki  - praca plastyczna
  • śmiechy, uśmiechy czyli wesołe wygibasy
  • zabawy ruchowe i naśladowcze
  • zabawy kołowe ze śpiewem

DZIEŃ 4 - BUDZIMY ŚPIOCHA

Śpioch to Smerf, który ciągle chce spać ale ciągle coś lub ktoś mu przeszkadza. Ale on nie gniewa się i nie złości tylko wita uśmiechem swoich gości i zaprasza do wypoczywania. Wypoczynek to nic złego, więc wypocznij i Ty kolego. Śpioch podpowie Ci jak odpocząć by nigdy nie być złym.

• poznanie Smerfa Śpiocha
  • wielka pobudka Śpiocha
  • hałaśliwa orkiestra
  • kołysanki, przytulanki, utulanki
  • Smerfne masażyki
  • leniwe zabawy ze Śpiochem
  • mięciutki poduszeczka - praca plastyczna

DZIEŃ 5 – „SMERFNY BAL U SMERFETKI"

Smerfetka wraz z Papa Smerfem oraz pozostałymi mieszkańcami Smerfnej wioski zaprasza na "Smerfny bal". Wesoła muzyka, kolorowe zadania do wykonania to wszystko i jeszcze więcej na ostatnim spotkaniu ze Smerfami.

• zabawy rytmiczne
  • zabawy ruchowo - naśladowcze
  • zabawy z chustą animacyjną
  • zabawy z balonami, pomponami, wstążkami