Jesteś tutaj: Strona główna / Półkolonie / PÓŁKOLONIE 2014 / TURNUSY / TURNUS III

III TURNUS
MISIE, MIŚKI, MISIACZKI
18 – 22.08.2014

"Czy to bajka, czy nie bajka
Myślcie sobie, jak tam chcecie
A ja przecież Wam powiadam
Misie bardzo lubią dzieci"

Program półkolonii „Misie, miśki, misiaczki” skierowany jest do wszystkich dzieci, które kochają misie, nie tylko te pluszowe ale przede wszystkim misie bajkowe i baśniowe. Misie odgrywają bardzo ważną rolę w życiu małego dziecka, są najlepszymi przyjaciółmi do wspólnej zabawy oraz  pomagają na troski i zmartwienia. Warto zatem poznać bliżej misie i ich ciekawe historie. Wszystko to uświetni dziecięca muzyka, zabawy integrujące grupę, zajęcia ruchowe, zajęcia taneczne i miła, przyjazna atmosfera

Cele ogólne:
  • ukazanie nowych sposobów na zabawę i wykorzystanie wolnego czasu oraz przybliżenie dzieciom ciekawych bajkowych misiów

Cele szczegółowe:
  • wytworzenie miłej i przyjaznej atmosfery podczas pobytu na półkoloniach
  • wyzwolenie radości, zadowolenia i pozytywnych emocji
  • zapoznanie ze znanymi i mniej znanymi misiami – bohaterami bajek
  • uwrażliwienie na uczucia drugiego człowieka
  • ukazanie wartości prawdziwej przyjaźni
  • pobudzenie dziecięcej wyobraźni
  • zachęcenie i wyzwolenie aktywności twórczej
  • zapoznanie z piosenkami i zabawami muzyczno – ruchowymi
  • zachęcenie do czytania, słuchania i szanowania książek, bajek i baśni

DZIEŃ 1 – „DZIECI LUBIĄ MISIE, MISIE LUBIĄ DZIECI”

Tak śpiewał na dobranoc Miś Uszatek, który charakteryzował się klapniętym uszkiem, schludnym ubrankiem, brązowym futerkiem i nienagannym zachowaniem. Miś Uszatek zaprasza wszystkie dzieci do spędzenia wolnego czasu a na zachętę proponuje – swoją ulubioną piosenkę.

• zapoznanie z Misiem Uszatkiem
  • zapoznanie z przerywnikiem "Czy jest duży czy jest mały zawsze chętny do zabawy"
  • zabawy z piosenkami: „Miś Uszatek”, „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia” itp.
  • zabawa ruchowa "Posadź misia"
  • uszatkowe zagadki i zadania
  • wykonanie pracy plastycznej tematycznej "Łapka misia Uszatka"

DZIEŃ 2 - „MAŁY ROZUMEK, ALE WIELKIE SERCE"

Kubuś Puchatek jest grubiutkim, pluszowym misiem koloru żółtego. Mieszka w domku ze spiżarnią, w której gromadzi baryłki miodu. Dla zdobycia „Małego Co nieco” Kubuś zrobi wszystko. Jego najlepszymi przyjaciółmi są oczywiście Krzyś i Prosiaczek, którzy zapraszają do stumilowego lasu w rytm znanej piosenki.

• zapoznanie z Kubusiem Puchatkiem
  • słuchanie fragmentów bajki z repertuaru Kubuś Puchatek i przyjaciele
  • zabawy ruchowe i rytmiczne z Kubusiem
  • zabawy w kole „Misiu pokaż łapki”, „Mały miś”, „Stary niedźwiedź”, „Kubusiu ile kroków do Ciebie” i inne
  • „Płynie, płynie Miś łódeczką" - zabawa ruchowa
  • praca plastyczna "Mój przyjaciel Kubuś" z użyciem kolorowych farb

DZIEŃ 3 - „NIKT NIE TROSZCZY SIE TAK JAK ONE"

Troskliwe Misie to przyjaciele, którzy mają specjalną misję. Misie pomagają nauczyć ludzi jak opiekować się innymi. Dzięki obrazkom jakie misie mają umieszczone na brzuszku każdy wie, za co odpowiedzialny jest dany miś. Przeżyj więc przygodę z  Misiem Snu, Misiem Pocieszenia, Misiem Zabawy, Misiem Szczęścia, Misiem Nastroju, Misiem Miłości, Misiem Dzielenia, Misiem Czułości, Misiem Życzeń.

• poszukiwanie kolorowych Misiów
  • zabawy z chustą animacyjną: „Kolory”, „Spadochron”, „Sztorm” i inne
  • wyprawa do krainy Troskliwych Misiów
  • pomoc misiom w ważnej misji…
  • lot na kolorowej chmurce
  • zadanie plastyczne "Puszyste chmurki"
  • szczęśliwe serca
  • zabawy ruchowe i muzyczne z misiami

DZIEŃ 4 - „GUMIŚ TO FAJNY MIŚ"

Gumisie to sympatyczna gromadka, która zajmuje swoje miejsce w ogromnym drzewie w Gumisiowej Dolinie. Swoją wiedzę czerpią z ogromnej księgi, pełnej czarów i legend. Gumisie znajdują się w centrum dziwnych i niezwykłych wydarzeń a ich sekretem jest… no właśnie co? Jeśli chcesz poznać przepis na gumisiowy sok pomóż misiom odczarować jagody i rozjaśnić Gumisiową Dolinę.

• wyprawa do Gumisiowej Doliny
  • Tami zaprasza na gumisiowy taniec połamaniec
  • magiczne drzewo dla „Gumisie”
  • praca plastyczna „Miś z masy solnej"
  • Zami zaprasza do zagadek i zadań
  • skakanie z Gumisiami
  • zabawy, piosenki wyliczanki

DZIEŃ 5 - „MISIOWY BAL"

Wszystkie misie się spotkały i  wspaniały pomysł miały. Podziękowania dla dzieci mają i dyplomy kolonistów wszystkim wręczają… na misiowym  balu. Dzieci przynoszą na półkolonie swojego ulubionego Misia.

• spotkanie wszystkich misiów
  • prezentacja misiów przyniesionych przez uczestników
  • zabawy muzyczne ze swoimi misiami
  • zabawy ruchowe, muzyczne i rytmiczne