Jesteś tutaj: Strona główna / Półkolonie / PÓŁKOLONIE 2011 / TURNUSY

TURNUS I: BAJKOLUDKI

Przedszkolna Chatka przez dwa tygodnia sierpnia miała przyjemność gościć dzieci na półkoloniach integracyjno – adaptacyjnych. W pierwszym tygodniu dzieci z grupy „Bajkoludki” spotykały się z bohaterami bajek. A zatem dzieciom towarzyszyły następujące bajki: Alicja z Krainy Czarów, Jaś i Małgosia, Piraci z Karaibów, Lampa Alladyna. Wszystkie baśnie miały opracowane zadania i konkursy. Dzieci również wykonywały prace plastyczne, lepiły je i ozdabiały.
            W piątek odbył się uroczysty bal, na którym dzieci spotkały się z bohaterami bajek minionego tygodnia.

TURNUS II: POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY

Temat przewodni drugiego turnusu to: Kim będę jak dorosnę?  Dzieci miały możliwość poznania następujących zawodów: lekarz, strażak, krawcowa, nauczycielka, sprzedawca, architekt, listonosz oraz nauczycielka. Dzieci miały możliwość zebrania akcesori do organizacji kącików. Ponadto dzieci odwiedziły krawcową, zwiedziły sklep spożywczy, oraz spotkały się z panem listonoszem. Poznając prace kucharza dzieci samodzielnie wykonały sałatkę owocowa, którą z apetytem zjadły. Dziecko przez zabawę poznaje świat dorosłych. Dzięki spotkaniom edukacyjnym najmłodsi mogą poszerzyć zasób doświadczeń oraz ciekawie i w miłej atmosferze spędzić czas.
            W piątek odbyły się tajne wybory na najpopularniejszy zawód. Wygrał lekarz oraz listonosz.

TURNUS I i II: TĘCZUSIE

Pierwsze dwa tygodnie półkolonii już za nami. Dzieci z grupy młodszej o nazwie „Tęczusie” miały możliwość uczestniczenia w dwóch turnusach. W pierwszym tygodniu uczestnicy spotykali się z kolorami tęczy i był to „Tęczowy tydzień”. Natomiast w drugim tygodniu dzieci przeniosły się do „Zaczarowanego ogrodu”.
            W Tęczowym tygodniu dzieci spotykały się z barwami tęczy. Kolory: żółty, niebieski, czerwony, zielony i fioletowy towarzyszyły dzieciom w poszczególne dni tygodnia. Podczas spotkań w tęczowym tygodniu uczestnicy brali udział w grach, zabawach i tańcach integracyjnych związanych z danym kolorem. Uczyły się również wierszy oraz wykonywały prace plastyczne kojarzące się z danym kolorem.
      Kwiatki, motylki, żabki, gąsienice i drzewa towarzyszyły dzieciom podczas drugiego turnusu. Dzieci przeniosły się do „Zaczarowanego ogrodu” gdzie czekało na nie wiele niespodzianek. W tym czasie dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych, śpiewały piosenki oraz uczyły się wierszyków. W każdym dniu wykonywały prace plastyczne. Były to między innymi kolorowe motyle, wyklejane gąsienice, maski żabek, wytłaczane kwiatki oraz magiczne drzewa.
             Obydwa turnusy zakończyły się wspólnymi zabawami oraz uroczystym pasowaniem na półkolonistę.

TURNUS III: SPORTUSIE

III turnus półkolonii w Przedszkolnej Chatce zakończony. Uczestnicy, czyli grupa „Sportusie” każdego dnia brała udział w grach i zabawach sportowych. Dzieci miały możliwość korzystania z różnych rekwizytów sportowych. We wtorek były to balony i piłki, w środę woreczki oraz szarfy, czwartek to dzień ze wstążkami oraz pomponami, a w piątek skakanki oraz apaszki. Uczestnicy śpiewali piosenki a wesoła muzyka towarzyszyła im podczas zabaw oraz konkurencji. Również ciekawą atrakcją była chusta animacyjna, dzięki której na twarzach dzieci widniał uśmiech.
         W piątek pożegnaliśmy uczestników III turnusu. Na zakończenie każdemu uczestnikowi uroczyście wręczono dyplom.

TURNUS IV: SPORTUSIE

Podczas IV Turnusu półkolonii, uczestnicy każdego dnia wybierali się w miejsca, gdzie można wypocząć. Pierwszego dnia maluchy wybrały się nad morze i jezioro, we wtorek na działkę. W środę dzieci odwiedziły bacę na wysokiej, górskiej hali, natomiast w piątek ruszyły z plecakami odkrywać tajemnice lasu. Dzieci śpiewały piosenki, uczestniczyły w zabawach ruchowych i konkursach, a także wykonywały małe dzieła sztuki, poznając rozmaite techniki plastyczne. W ostatnim dniu dzieci podsumowały wiadomości zdobyte podczas wędrówek i opowiadały o swoich wrażeniach.