Jesteś tutaj: Strona główna / Dla rodziców / WARSZTATY

Warsztaty dla dzieci z rodzicami

w roku szkolnym 2019/2020

Termin Nazwa / tematyka Rodzaj warsztatów Prowadzący
Do ustalenia z Rodzicami i dziećmi z grupy Żabki W KRAINIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Gdy świat okrył się już białą śnieżną pierzynką, a na oknach lśnią witraże z mrozu my zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców do naszego przedszkola by w ciepłej i przytulnej atmosferze odkryć tajemniczy świat Świętego Mikołaja! Czym zajmuje się Mikołaj? Jakie obowiązki ma Pani Mikołajowa? Jak powstaje śnieg? Na te i inne świąteczne pytanie postaramy się znaleźć odpowiedź podczas grudniowych warsztatów.

Plastyczno-muzyczno-ruchowe Marta
Świtała

Justyna Gadzińska
Do ustalenia z Rodzicami i dziećmi z grupy Motylki
KOLOROWA GRA PLANSZOWA

Gry planszowe są doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, są alternatywą dla telewizji, komputera czy smartfona. Zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie stresów i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale również uczą przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia za nie odpowiedzialności. Rozwijają umiejętności społeczne oraz interpersonalne. Właśnie dlatego zapraszam rodziców i dzieci z grupy Motylków na warsztat poświęcony tworzeniu gier planszowych.Rodzice razem ze swoimi pociechami będą mieli okazję stworzyć jedyną w swoim rodzaju, oryginalną grę planszową, a dzięki temu poświęcą też trochę czasu swoim pociechom, które niesamowicie szybko dorastają. Wszystkiemu będzie towarzyszyła muzyka, która dodatkowo pobudzi kreatywność. Bardzo proszę o zabranie ze sobą kostki i pionków do gry.

Techniczno-plastyczne Angelika Peplińska

Magdalena Marulewska
Do ustalenia z Rodzicami i dziećmi z grupy Biedronki WODNE EKSPERYMENTY

Eksperymenty z wodą to frajda nie tylko dla Maluchów! Podczas zajęć, zarówno dzieci jak i dorośli, mogą świetnie się bawić a także rozwijać swoją ciekawość poznawania świata oraz twórcze myślenie i wyobraźnię. Z wykorzystaniem wody, barwników spożywczych i innych artykułów codziennego użytku można wspaniale zorganizować czas, a przede wszystkim połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli nauczyć się czegoś podczas zabawy.

Przyrodniczo – techniczne Monika Lewandowska

Dominika Stoppa
Do ustalenia z Rodzicami i dziećmi z grupy Pszczółki ROZWIJANKI RUCHOWE METODĄ W. SHERBORNE

Weronika Sherborne twórczyni Metody Ruchu Rozwijającego twierdziła, że normalna aktywność ruchowa człowieka, wykonywane przez niego czynności ruchowe są uwarunkowane świadomością własnego ciała i własnej tożsamości. Człowiek musi zatem odczuwać swoje ciało i jego części, musi miećpoczucie własnego ja. Udział w ćwiczeniach ruchu rozwijającego ma na celu stworzyć dziecku okazję do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i możliwości ruchowych. Ponieważ dzięki temu zaczyna ono mieć zaufanie do siebie, zyskuje też poczucie bezpieczeństwa. Podczas ćwiczeń ruchowych dziecko poznaje przestrzeń, w której się znajduje. W ten sposób dziecko staje się bardziej aktywne, przejawia większą inicjatywę, może być twórcze. Metoda ruchu rozwijającego może być też traktowana jako sposób na pielęgnowanie i pogłębianie więzi rodzica z dzieckiem.

Ruchowe Katarzyna Tuszyńska

Paulina Kuczkowska
Do ustalenia z Rodzicami i dziećmi z grupy Mrówki
GIMNASTYKA UMYSŁU

Mózg podzielony jest na prawą i lewą półkulę - każda z nich wyspecjalizowała się w innych funkcjach. Informacje napływające do nich są przetwarzane w zupełnie różny sposób, jednak każda półkula dzieli się swoimi funkcjami i dzięki temu obydwie uczestniczą w większości wykonywanych zadaniach. Poprzez ruch i specjalne ćwiczenia naprzemienne uruchomimy Nasze umysły!

Ruchowe Iwona
Roszycka