Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2011 / 2012 / WRZESIEŃ 2011


WRZESIEŃ 2011


FILHARMONIA, 30.09.2011

     Edukacyjny poranek muzyczny w Filharmonii w samo południe sprawił,że poczuliśmy się bardzo koncertowo i odlotowo, ponieważ weszliśmy w niebywały świat muzyki poprzez takie instrumenty jak: wiolonczela, trąbka, fortepian, ksylofon, a także ciekawe instrumenty perkusyjne na których zagrały losowo wybrane dzieci.
     Ach! co to był za koncert!
     Koncert DO  RE  MI  Już każdemu się śni…… 
POZNAJEMY KRAJE UNII EUROPEJSKIEJ, 28.09.2011

     Dnia 28.09.2011r. (środa) odbyło się pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Poznajemy Kraje Unii Europejskiej”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez mgr Annę Pęczkowską w dwóch grupach wiekowych. Nauczyciel wspierając się kolorowymi ilustracjami przedstawił dzieciom informacje o Unii Europejskiej i Polsce. Dzieci dowiedziały się co to jest Unia Europejska oraz wykonały wspólnie z nauczycielem jej flagę. Prowadzący zajęcia uświadomił także dzieciom, że jednym z członków UE jest Polska. Zaprezentował jej flagę i symbole narodowe. Zakończenie zajęć uwieńczyło wykonanie w grupie młodszej godła Polski z masy solnej, a w grupie starszej pomalowanie godła farbami. 
WARSZTATY STYMULUJĄCE ROZWÓJ DZIECI METODĄ W.SHERBORNE, 27.09.2011

     Wszyscy chętni rodzice wraz z pociechami swymi zebrali się w sportowych strojach, aby się zrelaksować przy muzyce. Wszystkie dzieci się uśmiechały, bo obok tatę lub mamę miały, turlały się, mocowały, przytulały a już zupełną frajdę dostarczył dzieciom tunel utworzony z rodziców. Okazało się, że wspólne zabawy przy muzyce relaksującej to jest TO.
      Wszyscy czekają już na następne spotkanie…


 

KÓŁKO MAŁYCH MIŁOŚNIKÓW BYDGOSZCZY, 23.09.2011

     Dnia 23.09.2011r. (piątek) odbyło się pierwsze spotkanie „ Kółka Małych Miłośników Bydgoszczy”. Zajęcia przeprowadzone zostały przez mgr Annę Pęczkowską zarówno w grupie „Żabek” jak i „Mrówek”. Cykl zajęć rozpoczął się tematem „Moja mała ojczyzna”. Nauczyciel uświadomił dzieciom, że ich kraj to Polska, zaprezentował hymn państwowy i symbole narodowe. Wskazał dzieciom, miasto w którym mieszkają oraz zaprezentował jego herb. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie herbu Bydgoszczy przez każde dziecko indywidualnie. Wszystkie informacje, które nauczyciel przekazał dzieciom zostały poparte kolorowymi ilustracjami.
SPORTOWE ZABAWY, 22.09.2011

     Gr. I i II umówiły się na Sportowy Poranek na placu zabaw. Wszyscy jak jeden mąż stanęli do rywalizacji. Gr. II utworzyła dwie drużyny, które rywalizowały w biegu w workach, oraz w torze przeszkód. Gr. I odpowiedziała na to: rzutami woreczkami do celu. Celne oko „żabki” miały i wszystkie woreczki do hula –hop trafiały. Wszystkie „ Mrówki” w workach skakały i się nie przewracały. Wszyscy się uśmiechali, gdy „ Mrówki” w torze przeszkód się czołgały. Na koniec wszyscy weszli do tunelu i na chuście animacyjnej się też pobujały.       Tak oto obie grupy zainaugurowały zabawy na nowo powstałym placu zabaw.
ŚNIEŻKA I KRASNOLUDKI, 21.09.2011
 
     Dzieciaki z naszego przedszkola bardzo lubią przyjmować w swoje progi różnych gości. Chętnie prezentują wtedy swoje talenty i starają się pokazać z jak najlepszej strony, dlatego niezmiernie miłą niespodzianką była dla naszych milusińskich wizyta starszych kolegów 21 września 2011 roku.
     „Szkolniaki” z II klasy SP 38 pod kierunkiem swojej pani wychowawczyni Małgosi Bąk dały naszym przedszkolakom pokaz wzorowego zachowania, doskonałej dyscypliny i niemal zawodowej gry aktorskiej. Nasze żabki i mróweczki siedziały jak zaczarowane oglądając przedstawienie „Śnieżka i krasnoludki”. Po zakończeniu występu wręczyliśmy naszym gościom podziękowanie i próbowaliśmy ich namów ich do częstszych odwiedzin. Nasze maluchy z ochotą dzieliły się wrażeniami i emocjami związanymi z przedstawieniem, oraz dopytywały się, kiedy i my będziemy dawać takie pokazy. Kto wie- może niedługo któraś z żabek, czy mrówek będzie podziwiana i oklaskiwana jako dzielny rycerz, piękna księżniczka, czy dobry król.
WIZYTA POLICJI, 20.09.2011
 
     20 września 2011 roku „Przedszkolną Chatkę” ponownie odwiedzili zaprzyjaźnieni policjanci. Tym razem tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Goście opowiadali przedszkolakom jak bezpiecznie poruszać się na chodniku oraz przechodzić przez jezdnię. Pani policjantka przypomniała zasady prawidłowego przechodzenia na pasach oraz objaśniała znaki sygnalizacji świetlnej.  Pod czujnym okiem policjantów każdy przedszkolak mógł poćwiczyć właściwe zachowanie na przejściu dla pieszych. Na zakończenie dzieci otrzymały ilustracje ze znakami drogowymi oraz kolorowanki. 
SPRZĄTANIE ŚWIATA, 19.09.2011

     Dnia 19.09.2011r. nasze dzielne przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata”. Zaopatrzeni w odpowiednie worki z napisami „PAPIER”, „SZKŁO”, „PLASTIK” ruszyły na sprzątanie pobliskiego osiedla. Pogada tego dnia dopisała. Łącząc przyjemność wyjścia na świeże powietrze z pożytecznym porządkowaniem ulic, dzieci zebrały i ustawiły w wyznaczonym miejscu worki śmieci. Pełne satysfakcji i dumne z tego, co zrobiły, wróciły do przedszkola.
      Pamiętały, że „Stary czy młody przyjacielem jest przyrody!”.


 
 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: