Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2012 / 2013 / WRZESIEŃ 2012

WRZESIEŃ 2012

JESIENNE WARSZTATY INTEGRACYJNE DARY JESIENI DLA DZIECI Z RODZICAMI   27.09.2012
I PRACOWNIA – GRUPA ŻABEK – JESIENNE ZABAWY PLASTYCZNE

Jesienne warsztaty  plastyczne były świetną okazją do bliższego zapoznania się uczestników. Osoby, które wylosowały naszą pracownię po zajęciu miejsc w sali otrzymywały materiały do wykonania ozdobnych wianków. Używaliśmy więc wszelkich jesiennych darów- kolorowych liści, kasztanów, żołędzi, orzechów, oraz ozdobników plastycznych. Osoby, które skończyły pracę nad pierwszym zadaniem mogły wspólnie z dziećmi wykonać jesienne ludki lub zwierzątka i przyozdobić je według własnego pomysłu. Atmosfera w sali sprzyjała twórczemu myśleniu i pracy, więc uczestnicy warsztatów opuszczali ją niosąc przepiękne wianki, a dzieci cieszyły się z pomysłowych jesiennych ludków.

JESIENNE WARSZTATY INTEGRACYJNE DARY JESIENI DLA DZIECI Z RODZICAMI   27.09.2012
II PRACOWANIA – GRUPA PSZCZÓŁEK – KANAPKOWE CUDACZKI

27.09.2012r. w naszym przedszkolu odbyły się integracyjne warsztaty kulinarne pod hasłem „Kanapkowe cudaczki”, których pomysłodawczyniami były Panie Monika i Ola z grupy Pszczółek. Rodzice, którzy wylosowali pracownię kulinarną mieli za zadanie wykonać ciekawe kanapki. Do wyboru mieli mnóstwo świeżych warzyw, wędlinę, ser oraz chleb. Przybyli goście ze smakiem zabrali się do pracy i po chwili powstały fantastyczne, kolorowe kanapkowe buźki, które przyciągały wyglądem oraz zapachem. Podczas wspólnego smakowania kanapek nawiązały się wśród rodziców miłe rozmowy, które być może staną się początkiem znajomości.

III PRACOWNIA – GRUPA MRÓWEK - JESIENNE ZABAWY SPORTOWE

Jesienne zabawy sportowe przyciągnęły mnóstwo rodziców wraz ze swoimi pociechami. W trakcie warsztatów rodzice  brali udział w różnorodnych konkurencjach przygotowanych przez Panią Irenę. Dary jesieni: szyszki, kasztany i żołędzie posłużyły jako rekwizyty, które były pomocne w konkursach. I tak nasi dzielni rodzice zmagali się z rzutem szyszką do kosza, wyścigami taczek z kasztanami oraz tańcami z wykorzystaniem liści i szyszek. Konkurencje wprowadziły wszystkich w radosny nastrój choć pogoda za oknami była deszczowa. Czekamy na więcej.

TEATRZYK W KOSZYCZKU Z PRZEDSTAWIENIEM
"O NIEDŹWIADKU I MAŁEJ DZIEWCZYNCE"   26.09.2012

26 września 2012 roku odwiedziła dzieci Pani Kasia Torzewska. Zawitała ona w Przedszkolu Niepublicznym „Przedszkolna Chatka” z teatrzykiem, który  jako jej dzieło mieści się cały w wiklinowym koszyczku, a tym samym sceną dla prezentowanego przez nią przedstawienia  jest stolik. Scenografia oraz aktorzy biorący w nim udział wykonani zostali z naturalnych materiałów, jakimi są: wełna, bawełna, płótno i filc, a zwierzęta z runa owczego odpowiednio sfilcowanego.
  „O niedźwiadku i małej dziewczynce” to przedstawienie, które zostało tego dnia zaprezentowane dzieciom. W ciekawy sposób opowiedziane, a mianowicie odpowiednie połączenie słów z pięknymi piosnkami, zahipnotyzowały dzieci w taki sposób,  iż w ciszy i skupieniu zapoznały się z historią dziewczynki, która opuszczając dziadków na swojej drodze spotkała niedźwiedzia. Na zakończenie dzieci miały możliwość osobistego przywitania się z głównym bohaterem, poprzez uścisk łapy, a także wzięcia udziału w zaproponowanej zabawie paluszkowej. Opuszczając salę z satysfakcją i zadowoleniem pożegnały się   z Panią Kasią i jej teatrzykiem, wyrażając nadzieję na ponowne spotkanie.

MUZEUM MYDŁA I HISTORII BRUDU   25.09.2012

25.09.2012 dzieci z grupy Mrówek wraz z wychowawcą oraz chętnymi rodzicami udali się do „Muzeum mydła i historii brudu” mieszczącego się przy ulicy Długiej w Bydgoszczy. Na specjalnie przygotowanych warsztatach ciekawscy poznali  początki powstawania mydła  jego rodzaje i sposoby produkcji. Wszystkie informacje bardzo zaciekawiły naszych milusińskich a największą niespodzianką była możliwość wykonania własnego unikalnego mydełka o wybranym kolorze , zapachu i dodatkach. Dzieciaki z ochotą przystąpiły do zadania i po chwili powstały przecudne mydełkowe kompozycje, które dzieci zabrały ze sobą do przedszkola jako pamiątkę.

KÓŁKO MAŁYCH MIŁOŚNIKÓW BYDGOSZCZY   24.09.2012

Pierwsze spotkanie Kółka Małych Miłośników Bydgoszczy miało charakter powtórkowy. Nauczyciel za pomocą zabaw sprawdził, co dzieci zapamiętały z zajęć ubiegłorocznych. Okazało się, że bardzo dużo, gdyż wiedziały dokładnie, jak wygląda herb miasta, w jakich jest kolorach, rozpoznawały także na ilustracjach miejsca, o których była mowa w zeszłym roku. Na zakończenie zajęć nauczyciel zabrał dzieci na „wycieczkę po przedszkolu” i poprosił, by odnalazły w nim miejsce, w którym znajduje się herb Bydgoszczy. To zadanie również wykonały perfekcyjnie.

KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ „CO SŁYCHAĆ NA PIĘCIOLINII”   21.09.2012

Dla naszych „średniaków”, dzień ten był dniem szczególnym. Odświętnie ubrane Żabki udały się do filharmonii wspólnie po raz pierwszy, wcześniej bowiem ów przywilej należał do najstarszych przedszkolaków. W trakcie pokazu dzieciaki były szalenie aktywne- chętnie wykonywały polecenia, odpowiadały na pytania prowadzącej, wspólnie z muzykami demonstrowały metody gry na poszczególnych instrumentach, ale także kołysały się na rozkładanych fotelach i obserwowały, co dzieje się wokół. Jak na pierwszy raz były jednak bardzo grzeczne. Po powrocie z przedszkola chętnie dzieliły się spostrzeżeniami i wyraźnie widać było, że muzyczne spotkanie w filharmonii dostarczyło im wielu wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na więcej!

VII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL RADOSNYCH SERC
WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW NA SCENIE LPKiW   31.08-1.09.2012