Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2013 / 2014 / WRZESIEŃ 2013

WRZESIEŃ 2013

WARSZTAT INTEGRACYJNY DLA DZIECI I RODZICÓW „WESOŁE IGRASZKI”, 30.09.2013 r.

Dzięki zorganizowanym warsztatom nasi najmłodsi milusińscy wraz z rodzicami, mieli okazję spędzić czas na zabawie, a przy okazji lepiej się poznać. Oprócz utrwalenia imion, uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jakie mają cechy wspólne, a co ich różni. Przeprowadzone zabawy ruchowe zaaktywizowały grupę, a najbardziej wyczekiwane przez dzieci zabawy z chustą animacyjną okazały się gwoździem programu. Zarówno maluchy, jak i rodzice świetnie się bawili, co potwierdzały miłe słowa na zakończenie zajęć, a przede wszystkim uśmiechy na twarzach obecnych osób. Dziękujemy za udane spotkanie i mamy nadzieję, że na kolejnych będzie równie miło.

WYCIECZKA – MIEJSKIE ZAKŁADY KOMUNIKACJI, 27.09.2013 r.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy jest niezależną organizacją popularyzującą korzystanie z transportu publicznego, dążącą do poprawy jakości i dostępności komunikacji publicznej dla mieszkańców. Celem naszej wycieczki było poznanie historii transportu miejskiego naszego kochanego miasta. Mieliśmy możliwość zobaczenia jakiego rodzaju środkami transportu przemieszczali się nasi dziadkowie, a także sami tego doświadczyliśmy. Dzieci dowiedziały się, że opuszczenie choć na jeden dzień samochodu minimalizuje zanieczyszczenie naszego środowiska. To był dzień pełen wrażeń.

Grupa „Pszczółki”

Grupa „Mrówki”

WARSZTAT DLA DZIECI I RODZICÓW „DZIWAKI-WARZYWNIAKI”, 25.09.2013 r.

Na naszych warsztatach plastycznych staramy się wykorzystać różnorodne materiały. Tym razem zajęliśmy się twórczością z wykorzystaniem darów pani jesieni. Nikt nie spodziewał się, jaki charakter będzie mieć nasze spotkanie, dlatego wszyscy uczestnicy wydawali się zaskoczeni, kiedy okazało się, że na warsztat weźmiemy modę. Zadaniem każdej pary było stworzenie warzywnej lalki, a następnie ubranie jej według ilustracji wybranej przez dzieci. Zadanie to ucieszyło zwłaszcza dziewczynki, które okazały się doskonale rokującymi projektantkami mody.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA, 20.09.2013 r.

Dzieci kolejny rok z rzędu wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”. Każda grupa cały dzień podporządkowała akcji. Odbyły się zajęcia wychowawczo-dydaktyczne o tematyce ekologicznej, ukierunkowane na odpowiednią segregację śmieci oraz dbałość o czystość i porządek. Dzieci poprzez różne formy uzyskiwały informacje ekologiczne. „Pszczółki” i „Mrówki” zdobytą wiedzę utrwaliły w praktyce, sprzątając okolicę przedszkola. Podczas porządków dzieci segregowały śmieci zgodnie z zaleceniami wprowadzonymi przez Urząd Miasta Bydgoszczy. Kiedy starsze dzieciaki sprzątały okolicę przedszkola grupa „Biedronek” wykonała plakaty promujące segregację śmieci i prezentowała je spacerując ulicami osiedla. Natomiast maluszki – „Motylki” świetnie bawiły się w swojej sali. Dowiedziały się, dlaczego Dzień Sprzątania Świata ważny jest dla każdego – nawet najmniejszego człowieka, bawiły się w kolory wrzucając odpady do odpowiednich pojemników, wykonały plakat potwierdzając odciskiem swoich małych rączek, że od tej pory dbać będą o czystość wokół siebie. Wszystkie przedszkolaki z wielkim entuzjazmem podeszły do rzeczy i z wielką ochotą sprzątały świat.

Grupa „Motylki”

Grupa „Biedronki”