Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2014 / 2015 / WRZESIEŃ 2014

WRZESIEŃ 2014

WARSZTATY STYMULUJĄCE ROZWÓJ DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM,
OPARTE NA METODZIE RUCHU ROZWIJAJĄCEGO W. SHERBORNE, 30.09.2014

No i stało się, pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym z MRR W. Sherborne to już historia. Na spotkaniu pojawiły się nowe uśmiechnięte twarze, stali bywalcy też zaszczycili nas swoją obecnością i ochotą do wspólnej zabawy. Z nowym rokiem pojawiły się też nowe zabawy, jak np. „Kula u nogi" czy „Klatka". Wszyscy rytmicznie baraszkowali i się uśmiechali.
Chusta animacyjna całość zakończyła i na następne spotkanie wszystkich zaprosiła. Dziękujemy!

DZIEŃ CHŁOPAKA, 30.09.2014

W tym dniu wszyscy Chłopcy - starsi oraz młodsi na całym świecie mają swoje wielkie święto! Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Na każdego chłopca czekały liczne konkursy, zabawy i tańce przy których towarzyszyły dziewczynki. Tego dnia chłopcy mieli zapewnione wiele niespodzianek. Ufamy, że tegoroczny Dzień Chłopca na długo pozostanie w dziecięcych wspomnieniach!

Grupy: „Motylki” i „Biedronki”

Tego dnia na chłopców z grupy „Pszczółki” czekało dużo niespodzianek. Na początku nasi mali panowie otrzymali kolorowe krawaty. Później były wspólne zabawy ruchowe i zabawy taneczne z dziewczynkami. Następnie chłopcy wzięli udział w konkurencjach sportowych i sprawnościowych, w tym czasie dziewczynki przygotowywały laurki dla kolegów. Chłopcy otrzymali piękne życzenia. Nie zabrakło również słodkich cukierków. Dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

Grupa „Pszczółki”

BICIE REKODRU GUINNESSA – AQUAFRESH, 30.09.2014

Tego dnia nasze przedszkolaki wzięły udział w biciu Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób jednocześnie myjących zęby. Od godz. 12.00 do godz. 12.02 „Biedronki”, Pszczółki” i „Mrówki” szorowały swoje ząbki, aby ustanowić rekord. Łatwo nie było, ale się udało. Rekord został ustanowiony!

TEATRZYK W KOSZYCZKU, 24.09.2014
Grupy: „Pszczółki” i „Mrówki”
   Pani Kasia Torzewska przedstawiła dzieciom bajkę pt. „Gdzie to szczęście?”. Dzieci w dużym skupieniu i z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie.

JESIENNE WARSZTATY INTEGRACYJNE PT. „WARZYWNE CUDACZKI”, 23.09.2014

Tego dnia odbyły się w przedszkolu pierwsze warsztaty z udziałem rodziców. Tym razem warzywa ze straganów trafiły na stoły do przedszkolaków. Podczas warsztatów plastycznych, dzieci wspólnie z rodzicami wykonały piękne prace ze świeżych warzyw. Wszyscy wykazali się ogromną pomysłowością, wymyślając najprzeróżniejsze cudaczki. Były, leśne ludki, myszki, jeżyki, królewny i wiele innych stworków. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, a wspólna praca przyniosła dzieciom wiele zadowolenia i radości.

WIZYTA W SKLEPIE WARZYWNYM, 24.09.2014

W tym dniu odwiedziliśmy okoliczny sklep z warzywami, w którym dowiedzieliśmy się na czym polega sprzedaż, z jakich krajów są importowane, poznaliśmy również różne rodzaje warzyw i owoców oraz dowiedzieliśmy się, jakie owoce i warzywa są najchętniej kupowane. Nasze maluchy z wielkim zaciekawieniem wysłuchały informacji przekazanych przez nauczycieli i właściciela sklepu. Oglądały, dotykały i nie tylko, co bardzo im się podobało. W podziękowaniu za możliwość spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę pt.: "Ogórek".

Grupa „Motylki”

SPRZĄTANIE ŚWIATA, 22.09.2014

Nasze kochane przedszkolaki, podobnie jak w poprzednich latach, wzięły udział w organizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska akcji ekologicznej pod nazwą „Sprzątanie Świata”. Termin przeprowadzenia akcji planowany był na 22 września br. Od najmłodszych lat uczymy dzieci, jak dbać o naszą planetę. W związku z czym w każdej grupie zorganizowany został cykl spotkań edukacyjnych. Pogadanki, prace plastyczne czy segregacja śmieci, tematyka ta na pewno pomogła wszystkim nam zrozumieć, jak ważne jest dbanie o środowisko, w którym żyjemy. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do wykonania proponowanych zadań. Uśmiechy na twarzach zagościły na wszystkich buziach. Dzieci z wielkim entuzjazmem posprzątały okolice przedszkola.

Grupa „Motylki”

Grupa „Biedronki”