Jesteś tutaj: Strona główna / Wydarzenia / ROK 2015 / 2016 / WRZESIEŃ 2015

 
WRZESIEŃ 2015
 
 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „COŚ PYSZNEGO DLA KAŻDEGO”, 30.09.2015
Przedszkolna Chatka wraz z kawiarnią Kogel Mogel zaprosiła na warsztaty kulinarne. Coś słodkiego, coś na każde podniebienie było celem naszego spotkania. Owocowy deser, który z wielką gorliwością przygotowaliśmy wraz z naszymi pociechami był kwintesencją naszych wspólnych umiejętności oraz serca włożonego przez nasze pociechy, co zaspokoiło każde podniebienie.
 

 
 
AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA, 25.09.2015
Nasze kochane przedszkolaki, podobnie jak w poprzednich latach, wzięły udział w akcji ekologicznej pod nazwą „Sprzątanie Świata”, organizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Od najmłodszych lat uczymy dzieci, jak dbać o naszą planetę. W związku z tym, w każdej grupie zaplanowaliśmy cykl spotkań edukacyjnych. Pogadanki, prace plastyczne czy segregacja śmieci, na pewno pomoże wszystkim nam zrozumieć, jak ważne jest niezanieczyszczanie środowiska, w którym żyjemy. Posprzątaliśmy również okolice naszego przedszkola :)
MOTYLKI 
BIEDRONKI 
PSZCZÓŁKI 
MRÓWKI
 
 
 
WARSZTATY INTEGRACYJNE DLA DZIECI Z RODZICAMI PT. „WESOŁE IGRASZKI”, 24.09.2015
Zaprosiliśmy dzieci z grupy „Motylków” wraz z rodzicami na warsztat integracyjny. Jest to kolejna forma adaptacji adresowana do naszych Maluszków. Spotkanie było doskonałą okazją do wspólnej zabawy i stwarzało możliwość nawiązania bliższych kontaktów. Rodzice wzięli udział w zabawach, które dzieci już poznały. Było muzycznie, plastycznie i zabawnie. Mamy nadzieję, że spotkanie dostarczyło pozytywnych wrażeń!
 

 
 
KONCERT W FILHARMONII POMORSKIEJ PT. „POLONEZEM NOWY SEZON CZAS ZACZĄĆ”, 24.09.2015
25 września przypadała 250. rocznica urodzin Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego - kompozytora znanego poloneza „Pożegnanie Ojczyzny". Tym tańcem rozpoczęliśmy nowy sezon artystyczny, żegnając wakacje. Na dworach królów polskich, polonez stanowił element ceremoniału, będąc paradą szlachty przed monarchą. W naszym królestwie Filharmonii taniec ten stał się okazją do przedstawienia młodych melomanów, niepodzielnie nam panującej królowej Muzyce. Słuchacze zostali zapoznani z dworska etykietą i dowiedzieli się o harmonijnych rządach władczyni. Pełna dźwięku Królowa Muzyka zaprasza na kolejny koncert!
MRÓWKI
 
 
 
URODZINY W GRUPIE BIEDRONEK, 24.09.2015
W grupie „Biedronek” obchodziliśmy 4 urodziny Lilki. Mama Lilki przyniosła dla dzieci upieczone wspólnie z córką czekoladowe babeczki z niespodzianką. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego! Samych pięknych chwil w naszym przedszkolnym gronie! Sto lat!!! 
 

 
 
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA, 21.09.2015
W grupie Motylków świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Obchody rozpoczęliśmy piosenką pt. ,,Jestem sobie przedszkolaczek”, podczas której nasze najmłodsze przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności rytmiczne. Nie zabrakło tańca z kolorowymi pomponami, chustą animacyjną i balonami. Następnie Motylki udowodniły, że potrafią dzielnie pokonać mały tor przeszkód oraz wykonywać stempelki. W nagrodę otrzymały odznaki.
MOTYLKI
 Dzień przedszkolaka to bardzo wyjatkowy dzień ,dla dzieci. Właśnie podczas jego obchodów dzieci z grupy biedronek same proponowały i wymyślały zabawy w które chcą się bawić. Okazało się, że najpierw chciały wszystkim zaprezentować swoje ulubione zabawki, następnie wesoło bawiły się z chustą animacyjną a na koniec wysoko skakały na ulubionej piłce. Był to bardzo radosny i miły dzień spędzony w przedszkolu. Na twarzach dzieci widniał uśmiech, a to jest przecież najcenniejsze.:)
BIEDRONKI
 

 
 
TEATRZYK W KOSZYCZKU - PRZEDSTAWIENIE PT.„W KOGUCIE HISTORIE”, 18.09.2015
PSZCZÓŁKI 
MRÓWKI
 

 
 
SPOTKANIE Z PSEM, 18.09.2015
Podczas zajęć z psem wykonuje się wiele rodzajów ćwiczeń i zabaw, które mają służyć podstawowemu celowi dogoterapii, wszechstronnemu rozwojowi podopiecznego. Dogoterapia oddziałuje na sferę emocjonalną przez przełamanie bariery niepewności przed kontaktem z psem, akceptowanie obecności psa w bliskim otoczeniu, eliminowanie agresji i autoagresji u dziecka, kształtowanie pozytywnych emocji dziecka, rozwój empatii i poprawę samooceny. Zajęcia z udziałem psa mają również na celu rozwijanie sfery umysłowej dziecka, wpływając na koncentrację uwagi, rozwój mowy i funkcji poznawczych, pobudzanie zmysłu wzroku, słuchu, dotyku i węchu. Osoby biorące udział w zajęciach uczą się określania związków przyczynowo-skutkowych, rozpoznawania kolorów i kształtów, różnic i podobieństw.
MOTYLKI
BIEDRONKI
 

 
 
AKCJA PT. „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, 17.09.2015
Czy ktoś uważa, że czytanie książek jest nudne? Na pewno nie! W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dzieci z grupy „Mrówki” odwiedził tata Wojtka.
MRÓWKI
 

 
 
WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI W OPARCIU O METODĘ RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE, 16.09.2015
Nowy sezon z MRR W. Sherborne uważamy za otwarty.Rodzice z dziećmi stawili się punktualnie i ćwiczyli przykładnie.Ćwiczeń powtórzenie wypadło jak marzenie.Szczególnie kocyki bardzo lubią Smyki.Zawsze radości jest wiele, gdy ćwiczą przyjaciele.Kolejny odcinek z MRR w listopadzie. Zapraszamy każdego, kto nacisk na wspólna zabawę kładzie.
 


 
LEŚNA SKRZYNIA SKARBÓW, 15.09.2015
Jak, co roku we wrześniu rozpoczęła się akcja Leśna Skrzynia Skarbów. Nadleśnictwo Żołędowo jest współorganizatorem projektu edukacyjnego, którego pomysłodawcą jest Pani Ewa Turska-Pawlicka. Założeniem tego projektu jest stworzenie merytorycznej bazy materiałów oraz rozwiązań w prowadzeniu zajęć o tematyce przyrodniczo-leśnej. "Leśna Skrzynia Skarbów" zawiera materiały dydaktyczne, książki, plansze, dotyczą one szeroko pojętej edukacji ekologicznej i tematyki leśnej, wypożyczone z Nadleśnictwa Żołędowo, KPCEE oraz podarowane przez uczestników projektu.
Regulamin przewiduje przewiezienie materiałów do przedszkola i szkoły oraz pozostawienie ich na dwa tygodnie, w tym czasie nauczyciele realizują z dziećmi temat leśny, przyrodniczy, ekologiczny - związany z porą roku, wykorzystując udostępnione materiały.
 
Cel ogólny projektu:
  • propagowanie wiedzy o lesie,
  • kształtowanie wrażliwości i szacunku dla ojczystej przyrody
  • wyrabianie nawyków proekologicznych 
Cele szczegółowe:
  • poznanie środowiska przyrodniczego lasu i jego ekosystemów
  • poznanie warunków życia niektórych zwierząt, naturalnego środowiska sprzyjającego ich życiu
  • przyzwyczajanie dzieci do pozytywnych zachowań zmierzających do ochrony lasu
  • odkrywanie i akceptowanie korzyści zdrowotnych wynikających z obcowan z przyrodą
Po zakończeniu wizyty „Leśnej Skrzyni Skarbów" zobowiązani jesteśmy zgromadzić materiały, stworzyć stoisko prezentujące dorobek placówki  i udostępnić organizatorom prace dzieci, wytwory dziecięce, fotografie.
 
 
 
AKCJA PT. „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, 11.09.2015
Czy ktoś uważa, że czytanie książek jest nudne? Na pewno nie! W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dzieci z grupy „Mrówki” odwiedził Pan Maciej.
MRÓWKI
 

 

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: