Jesteś tutaj: Strona główna / GRUPY / 2012 / 2013 / ŻABKI

GRUPA I   "ŻABKI"

„Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona”*- cytat ten w pełni oddaje żywiołowość, entuzjazm i radość z poznawania świata przez dzieciaki z grupy żabek. Szalone pomysły to ich specjalność, na szczęście dla pań wychowawczyń spory potencjał myślowy pożytkowany jest też na zapamiętywanie piosenek, wierszyków i tańców. Większość z nich to dzielne brzdące obdarzające z rana wszystkich wkoło nieziemskimi uśmiechami od których topnieją serducha. Uśmiech ów wykorzystywany jest przez naszych milusińskich szczególnie po nabrojeniu. Panie mają jednak sposoby na łobuziaków- posadzenie na haniebnym pieńku, przed którym żaden typ uśmiechu nie uchroni. Poza tym żabki specjalizują się we wtykaniu klocków za kaloryfer i szukaniu skarbów w nosach, a charakteryzuje je niesamowita niechęć do sprzątania oraz bardzo duża ciekawość świata. Żabki bywają bardzo grzeczne- stosują się do przedszkolnych zasad współżycia, często jednak uzależnione jest to od pogody i od nogi którą uda im się wstać z łóżeczek. Podczas pobytu w przedszkolu nasi milusińscy przyswajają nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania, uczą się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Może nie wszystko im wychodzi, ale bardzo się starają. I najważniejsza rzecz- każda żabka jest inna, ale wspólnie razem tworzą wspaniałą grupę!
*Marguerite Duras

„Żabki”
autor : Anna Pęczkowska

Nasze „Żabki” choć malutkie
bardzo słodkie i milutkie
chodzą dzielnie do przedszkola
i słuchają, gdy je pani woła.
Choć się bawią i rojbrują
panie swoje wciąż szanują.
Myją zęby, spacerują
czasem coś popsują.
Pokonują wszelkie trudy
i nie znają co to nudy.
Z panią chętnie się pobawią
choć je czasem w kąt postawią.
Nie unikną nieraz pieńka,
a to dla nich wielka męka.
Mimo wszystko za chwil kilka
słodkie są jak czekolada milka.
Panie swoje wciąż czarują
piękne oczka w nie wpatrują.
Gdy w zajęciach przeszkadzają
zaraz szybko przepraszają.
Pani często je przytuli,
by się tutaj dobrze czuli.
Atmosfera jest wesoła
każdy biegnie do przedszkola.
Bo w przedszkolu Żabki wiedzą
bardzo dużo się dowiedzą.
Może dziś coś namalują,
może jutro coś zbudują,
a pojutrze zaśpiewają
następnego dnia w grę pograją.
Pani dwoi się i troi
żeby wszystkich zadowolić.
A to nie jest łatwa sztuka
zrobić z Żabki prawdziwego zucha.

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ 2012 / 2013