Jesteś tutaj: Strona główna / Rekrutacja / ADAPTACJA PRZEDSZKOLAKA / ZAJĘCIA ADAPTACYJNE


ZAJĘCIA ADAPTACYJNE
DLA PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW,
KTÓRE BĘDĄ OD WRZEŚNIA UCZĘSZCZAŁY
DO PRZEDSZKOLNEJ CHATKI
LUB INNEGO PRZEDSZKOLA…
 
NAJTRUDNIEJSZY PIERWSZY KROK…
 
Jednak możecie Państwo sprawić, by początek przygody Waszych dzieci w przedszkolu był łatwy i przyjemny zarazem. Dlatego proponujemy Państwu nowatorskie zajęcia adaptacyjne, które będą odbywać się od 4 kwietnia 2017 r. (wtorek) w godz. 17:15 - 18:15 i będą prowadzone przez nauczycielki z naszego przedszkola. W przypadku dużego zainteresowania Rodziców zostanie uruchomiona druga grupa we wtorek. Cena zajęć 16 zł. Zajęcia skierowane są dla dzieci, które od września 2017 r. rozpoczną swoją przygodę z naszym przedszkolem lub innym.
 
CELE ZAJĘĆ ADAPTACYJNYCH
 
Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a zwłaszcza dla tych, które trudno aklimatyzują się w nowych sytuacjach. Celem spotkań jest m.in. usamodzielnienie oraz ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Przedszkole dla dziecka jest pierwszą poważną zmianą w jego życiu, dlatego bardzo często jest źródłem stresów i napięć, zarówno dla niego samego, jak i dla rodziców. Głównym założeniem zajęć adaptacyjnych w przedszkolu jest zmniejszenie stresu związanego z nową sytuacją oraz nowym otoczeniem oraz przyzwyczajanie do obecności innych dzieci i osób dorosłych. Tak, aby od września dziecko przyszło do przedszkola z uśmiechem na ustach.
 
NA CZYM POLEGA PROGRAM ADAPTACYJNY?
 
Program adaptacyjny oparty na wiedzy o rozwoju dziecka określa system wzajemnych oddziaływań pedagogicznych oraz organizacyjnych przedszkola, rodziny w celu stworzenia dzieciom lepszego startu przedszkolnego. Programem tym objęte są wszystkie dzieci, które po raz pierwszy idą do przedszkola, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci 2 - 3-letnich. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu przez godzinę. Program zakłada cykl 13 spotkań. Początkowe  4 zajęcia odbędą się w obecności rodziców. Następnie rodzice będą stopniowo wycofywani, by dzieci miały szansę na usamodzielnianie się.
 
KORZYŚCI DLA DZIECI
 
 • Oswojenie się z nieznanym, pozna nowe otoczenie i ludzi.
 • Kontakt z rówieśnikami i paniami nauczycielkami podczas wspólnej zabawy.
 • Osiągnięcie większej samodzielności.
 • Nauczenie się współpracy oraz współdziałania w grupie.
 • Poznanie wielu piosenek, zabaw, wierszyków i radości płynącej ze wspólnej zabawy.
 • Poznanie radości tworzenia prac plastycznych.
 • Oswojenie z zasadami panującymi w przedszkolu.
 • Wytworzenie poczucia bezpieczeństwa.
 
ATRAKCJE PODCZAS ZAJĘĆ ADAPTACYJNYCH

Zajęcia adaptacyjne w naszym przedszkolu prowadzone są przez nauczycieli, z którymi dziecko spotka się przychodząc do przedszkola we wrześniu. Nasi nauczyciele posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi i wiedzą jak pokierować indywidualnym potencjałem każdego malucha.
 
W ramach zajęć prowadzone będą:
 • zabawy plastyczne – klejenie, malowanie, lepienie, ugniatanie, toczenie, rysowanie, wydzieranie, naklejanie,
 • zabawy muzyczno-ruchowe ze śpiewem i instrumentami muzycznymi,
 • zabawy integracyjne z chusta animacyjną, przytulankami,
 • gimnastyka dla mamy taty i smyka,
 • zabawy z pacynkami,
 • zabawy z wierszykami i rymowankami,
 • zabawy rozwijające inwencje twórczą poprzez improwizację ruchową, muzyczną, słowną,
 • zabawy sprawnych rączek wzmacniające mięśnie dłoni i palców i wiele innych.
 
RODZIC WSPOMAGA I WSPÓŁPRACUJE
 
Rodzice są niezwykle ważną częścią całego procesu adaptacyjnego, bowiem włączają się w przystosowywanie dziecka do nowego środowiska. Wzajemny kontakt jest oparty na rozmowach indywidualnych w sali po zakończeniu zajęć i przy odbiorze dzieci. Oprócz tego, przewidujemy inne formy budowy wspólnych relacji z rodzicami.
 
 
PRZED ZAJĘCIAMI…
 
 
 
ZAPISY PRZYJMUJEMY PRZEZ CAŁY MARZEC W SEKRETARIACIE
PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLNA CHATKA
(ul. A. G. SIEDLECKIEGO 12)
LUB POD NR TEL. 52/371 10 51, 604 629 916, 793 101 280.
 
Pomóż swojemu dziecku przygotować się do przekroczenia progu przedszkola bez stresu i płaczu. Pozwól pomóc sobie wyzbyć się obaw i wątpliwości. Zajęcia prowadzone są w małej grupie, co pozwala skupić się na indywidualnych potrzebach dzieci i sprawia, że rodzice mają większy komfort psychiczny. Zajęcia te to doskonała okazja do wspólnej zabawy, to czas, który możesz poświęcić tylko swojemu dziecku! Dzięki takim zajęciom Dziecko w przyszłości łatwiej rozstanie się z Mamą i Tatą na czas pobytu w przedszkolu. Rozmowy i konsultacje po zajęciach są naturalną częścią procesu adaptacyjnego. Nasi nauczyciele nastawieni są na indywidualne kontakty z rodzicami- zależy nam na tym, aby dobrze poznali Państwo nauczycieli i nie musieli się martwić tym, że zostawiają swój skarb w rękach obcej osoby.  
    

NASI PARTNERZY:

PARTNERZY MEDIALNI: