Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / ZAJĘCIA DODATKOWE / ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Czas zajęć: 20 - 30 minut

Częstotliwość: raz w tygodniu

Charakterystyka zajęć:
   Mowa jest bardzo ważnym aspektem w życiu każdego człowieka. Daje nam możliwość wyrażania siebie, pozwala wygłaszać własne zdanie, a przede wszystkim aktywnie uczestniczyć w procesie porozumiewania się z innymi ludźmi.
   U niektórych dzieci rozwój mowy przebiega w sposób nieprawidłowy. Dzięki uczestnictwie w terapii logopedycznej mają one szansę na korektę wady wymowy, a tym samym na harmonijny rozwój na wszystkich płaszczyznach.
   Zajęcia logopedyczne są prowadzone indywidualnie lub w grupach dwuosobowych. Obejmują ćwiczenia korekcyjne dostosowane do rodzaju i stopnia zaburzenia mowy. Podczas terapii dzieci wykonują także ćwiczenia usprawniające percepcję słuchową, wzrokową, czy koordynację słuchowo – ruchową.
   Kompleksowa terapia logopedyczna pozwala na osiągnięcie sukcesów terapeutycznych, co ułatwi dziecku funkcjonowanie zarówno w grupie rówieśniczej, jak i w środowisku rodzinnym.

Główne cele:
  • stymulacja opóźnionego rozwoju mowy,
  • doskonalenie i utrwalanie prawidłowej wymowy,
  • usprawnianie motoryki aparatu artykulacyjnego (m.in. języka, warg, żuchwy, podniebienia),
  • rozwijanie słuchu dziecka (ćwiczenia wrażliwości słuchowej, ćwiczenia logorytmiczne, ćwiczenia słuchu fonemowego)
  • wzbogacanie słownictwa,