Jesteś tutaj: Strona główna / KALENDARIUM / 2014 / 2015 / ZAJECIA OTWARTE DLA RODZICÓW

ZAJĘCIA OTWARTE W ROKU SZKOLNYM 2014 / 2015

TERMIN TEMATYKA GRUPA PROWADZĄCY
Temat: Poszukiwanie zaginionych głosek
Zabawy i ćwiczenia rozwijające słuch fonematyczny są nieodłącznym elementem kształtowania gotowości dziecka do nauki czytania i pisania. Ćwiczenia słuchu fonematycznego należy wplatać do różnych działań edukacyjnych, uatrakcyjniając przez to zajęcia dzieci. Zanim dziecko zacznie poznawać litery, należy je zainteresować światem dźwięków – tych, które nas otaczają i tych, które sami możemy wydawać. Zatem umiejętność rozpoznawania i odtwarzania tych dźwięków przez dziecko jest niezbędnym etapem poprzedzającym wstępną naukę czytania. Zapraszamy rodziców na obserwacje zabaw słuchowych.
Mrówki Irena
Jankowiak
Temat: Zebrał ananas owoce egzotyczne naraz
Serdecznie zapraszamy na zajęcia, na których dzieci  będą poznawać owoce egzotyczne. Czy dzieci wiedzą, jak wygląda ananas? A może nigdy jeszcze nie smakowały melona?  Jak wielka pestkę ma mango? Te i wiele innych owoców dzieci poznają dotykiem i smakiem w trakcie zajęć.
Pszczółki
Joanna
Bartosiak
Temat: Co słychać na choince?
Zajęcia otwarte są doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności naszych dzieci i przekonania się, jak nasze dzieci funkcjonują podczas pobytu w przedszkolu. Tematem naszego grudniowego spotkania jest choinka, ozdoby, które można na niej znaleźć oraz niespodzianki, które znaleźć można pod nią. Wspólnie spędzony czas będzie także okazją do wprowadzenia świątecznego klimatu.
Biedronki
Aleksandra
Zmudzińska
Temat: Witajcie w naszej bajce
Zajęcia otwarte są doskonałą formą sprawdzenia przez rodziców tego, jak wyglądają na co dzień zajęcia dydaktyczne w grupie, jak dzieci współpracują z wychowawcą, w jaki sposób są motywowane do działania oraz na co zwrócić szczególną uwagę w przypadku konkretnego dziecka. Zapraszam na zajęcia gdyż tym razem dzieci przeniosą się do świata bajek a to przecież bardzo piękny świat.
Motylki
Aleksandra
Borowicz
Temat: Zabawy z bałwankami
Zajęcia otwarte są doskonałą okazją do pokazania, jak pracowite „Pszczółki” radzą sobie z przedszkolnymi obowiązkami. Na zajęciach dzieci wezmą udział w zabawach ruchowych i dydaktycznych. Nie zabraknie również wesołej muzyki. Będzie to czas wspaniałej zabawy z bałwankami. Serdecznie zapraszam!
Pszczółki
Barbara
Piotrowska
Temat: Wiosenne rachunki
W wiosennych nastrojach przedszkolaki z najstarszej grupy będą rozwijać swoje zdolności matematyczne, a w szczególności umiejętność liczenia oraz dodawania i odejmowania.
Mrówki
Monika
Lewandowska
Temat: Zwierzątka z wiejskiego podwórka
Serdecznie zapraszamy na zajęcia, podczas których chcemy pokazać Wam Drodzy Rodzice, jak się bawimy i uczymy. Pomogą nam w tym zwierzątka z wiejskiego podwórka. Razem z nimi rozpoznamy odgłosy, które wydają, będziemy je naśladować, zaśpiewamy, zagramy i wykonamy pracę plastyczną. Czeka nas i Was super zabawa. Serdecznie zapraszam!
Motylki
Monika
Baszyńska
Temat: Na zielonej łączce
Wybierzemy się z Biedronkami na łąkę. Na zajęciach dzieci zapoznają się z ekosystemem łąki, zamienią się w zielone żabki i długonogie bociany, uczestniczyć będą w zabawach dydaktycznych, orientacyjno-porządkowych i naśladowczych oraz  będą bawić się przy wesołych piosenkach.
Biedronki
Iwona