Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / 2013 / 2014 / ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO / ZAJĘCIA PLASTYCZNE - MAŁE ZDOLNE RĄCZKI

ZAJĘCIA PLASTYCZNE
„MAŁE, ZDOLNE RĄCZKI”

Nauczyciel prowadzący: mgr Barbara Piotrowska

Czas zajęć: 30 minut – „Motylki”, „Biedronki”

Częstotliwość: raz w tygodniu

Charakterystyka zajęć:
Działalność plastyczna wywiera ogromny wpływ na rozwój dziecka od wczesnego dzieciństwa. W przedszkolu podczas zajęć dzieci żywe uspokajają się, uczą koncentracji i doprowadzania do końca rozpoczętego zadania. U dzieci nieśmiałych udany efekt pracy przyczynia się do umocnienia poczucia własnej wartości i wzrostu wiary we własne możliwości. Jest to propozycja, w której każde dziecko ma szansę na sukces. Poprzez działalność plastyczno-techniczną rozwija się motoryka mała i zmysł estetyczny. Wszystko to wpływa na wszechstronny rozwój osobowości. Okres przedszkolny sprzyja rozwojowi zdolności i decyduje o postawie wobec sztuki oraz o działaniu twórczym w późniejszym okresie życia. W dzisiejszym świecie ceniona jest aktywność twórcza, jednak w ogólnym pośpiechu sztuka nie zajmuje znaczącego miejsca. Stąd konieczność motywowania dzieci do twórczości własnej, rozbudzania ich wyobraźni, rozwijania wrażliwości, aktywizowania twórczego myślenia i  kształtowana kreatywnej postawy. Taka propozycja otwiera dzieciom drzwi do świata sztuki.

Cele główne:
  • rozwijanie uzdolnień i talentów,
  • rozbudzanie zainteresowań artystycznych dziecka.

Korzyści wynikające z uczestnictwa w zajęciach:
  • wyzwalanie kreatywnej postawy dziecka,
  • rozwijanie wyobraźni i twórczej postawy,
  • wyzwalanie ekspresji twórczej dziecka,
  • rozwijanie umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami,
  • budzenie poczucia odpowiedzialności i satysfakcji z wykonanej pracy,
  • doskonalenie zdolności manualnych,
  • doskonalenie umiejętności konstrukcyjnych,
  • kształcenie umiejętności przetwarzania różnych materiałów,
  • uwrażliwienie na piękno.