Jesteś tutaj: Strona główna / Oferta / 2015 / 2016 / ZAJĘCIA W RAMACH CZESNEGO / ZAJĘCIA PLASTYCZNE „PAPIER I TEKTURA RAZEM TWORZĄ CUDA”

ZAJĘCIA PLASTYCZNE „PAPIER I TEKTURA RAZEM TWORZĄ CUDA”

Nauczyciel prowadzący: lic. Paula Zastępowska

Czas zajęć: 30-45 minut – „Pszczółki”, „Mrówki”

Częstotliwość: raz w tygodniu

Charakterystyka zajęć:
Szalony i pomysłowy Pan Tekturka zaprowadzi dzieci w zaczarowany świat papieru i tektury. Niby banalne, ale dzięki pomysłowości wyczarujemy razem z dziećmi fantastyczne dzieła, a przy okazji usprawnimy małe rączki. Głównymi materiałami na zajęciach będzie: klej, nożyczki i oczywiście tytułowy papier i tektura. Wyczarujemy zwierzątka, statki, ładne i ozdobne świeczniki, kwiatki oraz inne papierowe cudeńka.

Cele główne:
·         rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej dziecka oraz jego indywidualnych
zdolności twórczych,
·         pobudzanie kreatywności uczniów, odkrywanie przyjemności tworzenia, cieszenie się
uzyskanym efektem,
·         rozwijanie wyobraźni,
·         usprawnianie manualne,
·         kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Korzyści wynikające z uczestnictwa w zajęciach:
  • wykonywanie pracy plastycznej wskazaną metodą i instrukcjami podanymi przez nauczyciela,
  • współpraca w grupie,
  • wykazywanie inwencji twórczej przy wykonywaniu pracy,
  • chętnie pracuje wykorzystując dostępne środki dydaktyczne,
  • odpowiednio dobieranie barwy,
  • dokonywanie autokorekty,
  • doprowadzanie pracy do końca,
  • wypowiadanie się na temat swojej pracy.